Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese selamlar

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Emir Tuna tarafından paylaşıldı.

1. Emir Tuna

Emir Tuna Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Ben ve eşim de dün itibarıyla upuzuuuun bir ara verdiğimiz bisiklet camiasına geri döndük. 3 haftayı aşan Hybrid bisiklet araştırmaları sonucu ilk beğenilen Specialized'dan Corratec'e, ordan da bizim için en uygun kategori olan giriş seviyesi olması, ihtiyaçlarımızı karşılaması ve fiyat / performans açısından uygunluğu sebebiyle Salcano'ya uzanan bir süreçten geçtik. Gönlüm her zaman Specialized Crosstrail'e yakın kalsa da, tek başıma ona harcayacağım paranın 3/4'ü ile hem bana hem eşime birer Salcano Astro alabilmemiz (+ bir cok yan ürün ve aksesuar) belirleyici faktör oldu. Son olarak kendimizi Salcano ile denemeye ve eğer 1 sene içinde olmak istediğimiz yerde olursak (kullanım sıklığı ve km. tüketme açısından) o zaman marka / model yükseltmeye ya da Salcano kadro'dan memnun kalırsak, komponentleri parça parça değiştirmeye karar verdik. Nihayetinde dün akşam Yeşil Bisiklet'ten eşime siyah bir Salcano Astro Lady 244, bana ise yine siyah bir Astro 240 SRV (her ikisi de 18") aldık. Ağır bir Stevie Ray Vaughan hayranı olarak bisikletimin modelinin SRV olması benim için çok hoş bir tesadüf oldu. Bu arada ben dün gece karar değiştirip beyaz renge geçmeye karar verdim, umarım ellerinde beyaz renk stok vardır, yarın bisikletleri teslim almaya gittiğimde soracağım.

Yeri gelmişken, bu süreç içinde bize sabırla yardımcı olan, engin bilgilerini paylaşan ve bizi yönlendiren Aktif Pedal, Delta Bisiklet ve Yeşil Bisiklet çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Henüz bisiklet dışında diğer zaruri parçaları almadık. Kask, eldiven, tayt, far / stop lambası (veya reflektör), kilit ve matara kafesi / matara garanti parçalar. Araba arkası taşıma aparatı da mecburi bir gereksinim olacak. Eğer üzerlerindeki Continental Race King lastikler asfaltta çok yorarsa belki asfalt için farklı bir lastik almak da ihtimaller arasında. Bunlar dışında tavsiye edeceğiniz, mutlaka şunu da al diyeceğiniz parçalar, aksesuarlar var mı dır?

Bisiklete geri dönmekte ki esas amacım artık 110'u geçen kiloma bir müdahale etmek çabası ve genel olarak kapalı spor salonlarını sevmemem. Ama en büyük motivasyonum, çocukluğumdan beri bisiklet üzerinden başka hiçbir yerde hissedemediğim özgürlük hissini tekrar yaşamak, bu özlemi gidermek. Eşim de hem evlendikten sonra almış olduğu 5-6 kiloyu vermek hem de birlikte ev - yemek - sinema - arkadaş toplantıları dışında da birlikte keyifli vakit geçirmek amacıyla bana eşlik etmeye karar verdi. Dün bisiklet ile deneme sürüşü yaparken suratında gördüğüm mutluluk ifadesi ve koca gülümseme doğru bir karar verdiğimizin en güzel kanıtıydı.

Koşuyolunda oturuyoruz. Genelde rotamız hafta içi elimizden gelirse her akşam Kadıköy / Moda sahil yolu, Suadiye, Bostancı, Maltepe ve geri dönüş şeklinde olacak. Hafta sonları da alternatif parkurlar araştıracağız. Bazen de eşimin ablası ve eniştesinin de bisikletleri olması ve lojmanlarının da orada olması sebebiyle Kilyos, Uskumruköy taraflarına uzanacağız. Umarım forumda yapılan tur / organizasyonlara da sıklıkla katılabiliriz. Özellikle Anadolu Yakası organizasyonlarını ilgiyle takip ediyor olacağız.

Bisiklete oldukça uzun bir süre ara vermiş bir şehirli olarak konuyla ilgili her türlü tavsiye, öneri ve uyarınıza açığım. Umarım çeşitli organizasyonlarda bir araya gelir, tanışır ve görüşürüz.

Tüm bisikletseverlere ve forum kullanıcılarına dertsiz pedallamalar dilerim.

Emir Tuna