Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

herkese merhabalar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında atakan tosunoğlu tarafından paylaşıldı.

1. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    erasmus sebebi ile 1 seneye yakın süredir yurtdışındayım temmuz ayında Türkiye ' ye dönücem izmir Karşıyaka da oturuyorum . şehir içi ve bazen arazi de kullanacağım bir bisiklet almak istiyorum aklımda sedona , geotech , biacnhi gibi markaların birkaç citybike modeli var . fiyat olarak 1.000 tl yi geçmesin istiyorum önereceğiniz modeller nedir ? citybike yerine dağ bisikletide düşünebilirim . cevaplar için teşekkürler herkese iyi forumlar .:)

2. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    birak onlari yol bisikleti al, ben de mtb aldim simdi aklim yol bisikletinde :D

eger izmir'de daga cikmayacagim ve yol istemiyorum dersen tur bisikletleri var onlardan bi tane alabilirsin

atakan tosunoğlu bunu beğendi.
  3. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Atakan hocam, eğer çok sık araziye girmeyecekseniz tur bisikletlerine de bakmanızı, ara sıra patikalara girerim diyorsanız ya da yahu bu yollarda sabit maşa kullanılır mı diyorsanız (kaldı ki ben sabit maşa tur kullanırım sehiricinde her daim) hibrit diye de geçen kilitlenebilir amortisörlü tur bisikletlerine bakmanızı öneririm. Dağ alıp da düz lastik takmak gibi bir niyetiniz varsa onun yerine bunları bir araştırın isterseniz... Tabi araziye girmeden edemem derseniz MTB nin tadı başkadır..
    .
    Bir de halen yurtdısındasınız sanırım.. Eğer nakit alacaksanız bulundugunuz bolgedeki fiyatları da degerlendirin.. Ucakta ek maliyet oluyor evet fakat bazen bisiklet+ucak ek masrafı bile Türkiye fiyatlarından iyi olabiliyor.. Hatta Türkiye'de bulunmayan modeller bile secim aralıgında oluyor.. Bulundugunuz universitede bir bisiklet toplulugu varsa bir ulasmaya calısın derim.. Ucakta bisiklet masrafı ile ilgili de erasmus forumlarında soru sorabilirsiniz daha once türkiyeye bu sekilde bisiklet getirmis olanlara..
    .
    MTB TUR YOL HİBRİT kıyaslamalarını cesitli forumlarda ya da bu forumda cesitli baslıklarda bulabilirsiniz.. Size en uygun olanının hangisi oldugunu ise sizin bisikletten beklentileriniz, sürüş sitiliniz, çıktığınızda süreceginiz süre ya da mesafe gibi etmenler etkili olacaktır.. Siz de bisikletten beklentilerinizi sürüş tarzınızı belirtirseniz gerek ben gerek diğer forum üyeleri daha iyi yardımcı olacaktır..

atakan tosunoğlu bunu beğendi.
  4. atakan tosunoğlu

Seviye:
    bu fikir benimde aklımda geçti ama haftasonuda bi yamanlar dağıda çıkmak ister insan yada hafif eğimli arazilerde sürüş yapabilirim bu yüzden sıkıntı olabilir. :)

5. atakan tosunoğlu

Seviye:
    Herzaman olmasada araziye çıkma ihtimalim var . Sabit maşa konusundada haklısınız aslında ama kullanım şeklimi yeniden gözden geçirmem gerekecek. Evet halen yurtdışındayım temmuzda dönüş yapıcam bisiklet fiyatları genel olarak iyi ama söylediğiniz gibi bisikleti Türkiye'ye getirmek sıkıntı olucak uçağa vereceğim ek para dışında eşyam çok bana zorluk çıkarırı bunun dışında bisikleti Türkiye ye dönünce okulun kalan hibeyi ödemesiyle almayı düşünüyorum.
    Önümde 1 aylık bir süre var kararımı vericem. Bilgileriniz için çok teşekkürler ;)

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.