Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese Merhaba;

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Tolga.. tarafından paylaşıldı.

1. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:
    Sevgili Bisikletforum üyeleri ;

Öncelikle herkese merhaba diyorum. Foruma epeydir üyeyim önceden konu açmışlığımda vardı fakat o zamanla bu zaman arasında epey şey değişti. Maddi açıdan ozaman öğrenci idim gelirim yoktu , fakat şuan çalışıyorum gelirim var tabii borçlarda var. Ne demişler borç yiğidin kamçısıdır :) Bu sene dağ sporlarına başladım , birkaç sene önce böyle şeyler için kendimde güven hissetmiyordum. Fakat kendimi doğanın içine atınca artık güven hissetmeye başladım. Dağcılık dediğimede bakmayın hafta sonları sadece 10-15 bazen 20 kmlik yürüyüşler yapıyoruz ama bu alanda kendimi dahada geliştirmeyi düşünüyorum. Çadır,tulum,mat,bot amatör olarak bütün malzemelerim mevcut.

Şimdi asıl meseleye gelirsek eğer , artık bisiklet sporuna başlamak ve şehirler arası turlar yapmak istiyorum. En başta bir bisiklet edinmek lazım tabiki :) Bisiklet seçimini nasıl yapmalıyım ? Boyum 165 Kilom 78 kilo vermeyede devam ediyorum. Bisiklet dışında almam gereken başlıca ekipmanlar nelerdir ? Eğer beraber bir liste çıkartırsak ona göre para ayırmaya başlarım şimdiden. Bisikletler sanırım kalitelileri 700 den başlayıp 2000-3000 lere kadar çıkıyor en başta bukadar yükseklere uçamam tabiki.

Herkese şimdiden teşekkür ederim biraz kafanızı ağrıttım kusura bakmayın :)

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle hoşgeldin ilk ve en önemli alacağın şey kask sonra matara mümkünse double boy sonrasında sağlam bir kilit ayna,pompa yedek lastik iç ve dış arka ve ön ışıklandırma vs.

3. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkür ederim.
    Bisiklet seçimi nasıl olmalı peki ? Bisiklet dahil tüm ekipmanları toparlamam 2000 lirayı bulurmu ?

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Alacağınız bisikletin atıyorum 1800 tl tuttu geriye 200 tl kaldı kaliteli ve iyi bir kask bugün 80-150 tl arası çok yüksek meblalara girmeye gerek yok 100 tl kask desek geriye kalan 100 tl ilede diğer ekipmanları alırsınız çok rahat.

5. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    26 inch kuvvetlendirilmiş düz lastikli, jelli nispeten geniş seleli, bagajlı heybeli bir mtb tur için ihtiyacınızı görecektir. mtb kısmıı ile başlayabilirsin. 800 civarı birşey alıp yukarıdaki malzemeleri de ekleyerek tura çıkacak hale gelirsin, tabi bacaklarının seni yolda yüklü haldeyken çekecek kadar idmanlı olduklarını var sayıyorum. bunlar hakkında internetde onlarca yazılan çizilen konular oldukları için iyi bir online araştırma yapman daha doğru olur. sonrasında eğer hala soruların varsa cevaplamaya çalışırız. bisiklet için sedona tavsiye ederim

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Şehirler arası tur için kesinlikle city bike ama öncesinde dağ bayır geziyor kamp yapıyorsunuz anladığım kadarıyla kadrosu kaliteli bir dağ bisikleti alın bence zamanla janta uygun ince lastik takıp ilerde city bike bir hybrid bisikletiniz olur turda yaparsınız.

7. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:

Mesajınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Araştırmalara devam edeceğim , Bacaklarım her hafta 10-20km lik yürüyüşler yaptığım için gün geçtikçe dahada idmanlı hale geliyor o konuda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

En baştada bahsettiğim gibi her hafta dağa çıkıyorum. Eğer dağ bisikletini daha sonradan tur bisikleti olarak sorunsuz kullanabileceksem dağ bisikleti de olabilir.

8. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Hayır yaratmaz, citybike ın amacı o zaten. Her yola gider, biraz dağ biraz yol. Bende bucadayım hasanağa parkının orada. Yarın İzmir'den ayrılıyorum 12 günlüğüne. İstersen bizim kamplı turlarımıza katılabilirsin. Her hafta muhakkak torbalı Urla taraflarına gidiyoruz. Bisiklet alacak olursanda seçim konusunda yardımcı olurum. İstersen mağazaya gider alırız istersen 2. el bir bisiklet araştırırız.

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    uzun turlar için Kondisyonunuz iyi bacaklarınız güçlü ise evet city bike alın ama çok kısa turlar için alacaksanız dağ bisikleti alın arada dağ ,bayır, patika'yada girer kullanırsınız çelik kadro almayın alüminyum kadro daha iyi olur ve v-frenli tercih edin.yani kısaca alabileceğiniz en hafif bisikleti alın mümkünse karbon alın tabiii.

10. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:
    Asıl amaç şehirler arası tur fakat dağcılıklada ilgilendiğim için istediğim zaman dağa çıkabileyim yani

O halde citybike bana uyuyor sanırım.

Seçim konusunda yardım ederseniz eğer çok iyi olur gerçekten ama önce ortalama fiyatlarını öğrenmem gerekiyor bisikletlerin İzmirde hangi mağzalar var peki? Ekipmanları hemen alamam zaten , yaz aylarında turlar düzenleniyormu ? İkinci el temiz birşey olursa ikinci el de alabilirim tabiki.