Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese Merhaba

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Ersin Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selam uzun yıllar sonra yeniden bisiklete binmeye karar verdim. Muhasebe işi yaptığım için bütün gün koltuk başında otur otur hareketsizlikten iyice hantal oldum. Haftanın 3 günü body 3 günüde bisiklet olayına girmeye karar verdim. Bu gün Whistle Mivok 1164 D Modelini aldım. Siz forumdaşlarımın da destekleriyle güzel bir birlikteliğimiz olur umarım. Herkese İyi geceler.

AHMET67 bunu beğendi.
  2. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Dün ilk turumu attım bisikletimle gerçekten keyifli ve güzel bir gezi oldu.
    İstikamet Kartal - Fenerbahçe Ordu Evi - Kartal toplamda kaç km bilmiyorum ilk işim bir km sayacı almak.

Gezi boyunca insanların çok bilinçsiz olduğunu gördüm. Yayalar için ayrılmış onca yol olmasına rağmen, el ele tutuşmak için kırmızı yolu tercih edenler. Kırmızı yolu mangal şeridi haline getirenler, ve yola atlarken hiç sağına soluna bakmayan insanlar, sonuçda orası bisikletler için ayrılmış bir yol normal bir yol gibi kontrollü geçiş sağlanması gerektiğini düşünüyorum. Çok dikkatli olmak gerekiyor. Tabi diğer taraftanda düşündüğünde insanlar sahil kenarlarını, güvenli bölge gezi alanı olarak gördüklerinden dikkat etmeyi bırakıyorlar.

Herkese kazasız belasız geziler dilerim.

AHMET67 ve Mehmet Ser bunu beğendi.
  3. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kazasız belasız güle güle kullanın. Ben de uzun bir süre sonra Whistle alarak geri dönmüştüm. Ama iş bisikletle kalmıyor. Km saati, arka ışık, ön far, çanta , kadro koruyucu, bakım ürünleri derken eksiklerin sonu gelmiyor :)

Ersin Aksoy bunu beğendi.
  4. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    Merhabalar..öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah..ben de benzer bir şekilde uzun bir aradan sonra bisiklete başlayan biri olarak sizi tebrik ederim zira çok faydalı bir iş yapmış oldunuz..aşağıdaki konuyu incelemenizi öneririm ben 2 haftadır bu tekniği uyguluyorum ve gerçekten şimdiden çok faydasını görüyorum..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13391

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hayırlı olsun bisikletiniz, kazasız belasız bol pedallamalar. Bisiklet yolunu malesef bisikletliler dışında kimse bisiklet yolu olarak görmüyor çoğu yerde.

6. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler evet eksikleri yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyorum. Dün yola çıkmadan önce kask ve suluk aldım. Bu günde km sayacı, gözlük, arka ışık aldım. Yol yardım içinde bir sırt çantası almayı düşünüyorum. içerisine yolda ihtiyaç duyacağım. Onarım vb malzemeleri taşımak için.

verdiğiniz link için teşekkür ederim. Gerçekten faydalı bilgiler var. Tüm arkadaşlarımın okumasını isterim. Tavsiyelerim arasında olacak

7. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sırt çantası pek rahatsız edici oluyor, hele ki sıcak havalarda çok terletiyor ve ağırsa omuzlarda ağrı yapıyor. Yedek lastik, alyan takımı, patlak yapıştırıcı vs.. malzemelerini sela altı çantada da taşıyabilirsiniz.

8. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız, sele altı çanta aklıma gelmemişti onuda değerlendireyim, alyan takımınıda listeme ekleyeyim. :) Teşekkürler

9. Ömer BAŞKARA

Ömer BAŞKARA Yeni Üye

Seviye:
    Aynı modeli ben de aldım. Kargoya verilmiş. Gitmek için fırsat kolluyorum.

10. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Listeye bu gün güneş kreminide ekliyorum. Kollarım hala kaşınıyor. :) Eldiven ile tişört arası renk farkı tartışılmaz.

11. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı Olsun bisikletiniz inşallah kazasız belasız sürersiniz

Bol Pedallar :)

12. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hadi bakalım,

Hayırlı,uğurlu olsun. Senin adına sevindirici bir gelişme olmuş yeniden başlamak. Tebrik ederim. Kazasız , belasız pedallamalar.

13. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Dün akşam yine sahilden Kartal - FB Ordu Evi - Kartal yaptım. Gidiş ve dönüş 90' dk sürdü. Eğlenceli bir turdu. Her ne kadar tanımasamda sahilde bisiklet süren insanlara teşekkür ediyorum. Onların azimlerini gördükçe ben daha çok azimleniyorum.

14. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bi tane km sayacı aldım. Ama bu sayacın düzgün çalışması için tekerler boyutunu mm olarak girmem gerekiyor. Tekerlek ölçülerim 26*1,95 53-559 bunu mm olarak çevresini hesap makinası ile nasıl hesaplarım bilen varmı acaba

Forumda tartışalan bir olayı sormuşum. Kusura bakmayın.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=61836&page=1 bu link altında bilgi verirseniz sevinirim.

15. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Bu akşam 54 km yol giderek kendi rekorumu kırdım. Köprü geçişi toplamda kaç km acaba bide minimum hız kaç olacak neyse yarı yolda ele alırız bisikleti olmazsa :)

16. Raif Korkmaz

Raif Korkmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Biraz geç oldu ama 2089 girmeniz uygun olacaktır.

Bisikletiniz hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız inşallah, bence sayılara takılmayın neticede bu sporu keyif almak için yapıyoruz.
    Köprü geçişine gelince taksimden bırakın sürerek gitmeyi yürüyerek bile gitseniz en geri kalmazsınız çünkü bir festival havasında oluyor, özellikle köprü üstünde bu anı ölümsüzleştirmek için dakikalarca oyalanılıyor.