Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkese Merhaba

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kidA tarafından paylaşıldı.

1. kidA

kidA Yeni Üye

Arkadaslar herkese merhabalar, ben Can ;)
    25 yasindayim ve su anda Ankara' da ikamet etmekteyim fakat cumartesi gununden itibaren İstanbul' a tasiniyorum. Saskinbakkal de bir evde kalacagim ve isyerim le evimin arasi yaklasik 1.5 km kadar. bu sartlarda araba kullanmak pekte istemiyorum acikcasi. merak ettigim bir konu var bunu sizlerle de paylasmak fikir almak istedim. lise yillarimda bisiklet uzerinden inmedim bir tane kenhill marka mtb, giant granite ve bunun yanindada redbull marka bir yaris tipi bisikletim vardi uzun seneler bisiklet kullandim fakat universite hayati ile birlikte malesef kopmak zorunda kaldim... simdi tekrar evden ise, isten eve bir baslangic yapacagim fakat karar vermekte zorlaniyorum ve acikcasi yol bisikleti almak istiyorum. zorluk yasarmiyim sizlerden fikir almak istedim veya onerebileceginiz baska bir tip var mi ?
    mtb kullanmak istemiyorum daha cok hafiflik ve akicilik benim icin on planda, tabiki guvenligide bir kenara birakmamak lazim yol sartlari malum...
    ilginize simdiden tesekkur ederim,
    saygilarimla

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer İstanbul'da şehir içinde 1,5-2 km.lik mesafeye gitmek için bisiklet arıyorsanız bence 26" Mtb alın. Ama bisiklet olayına tekrar başlayacağım, sürekli bineceğim, haftasonları alıp başımı giderim diyorsanız 28" hibrid bir bisiklet tavsiye ederim. Ama en sağlıklısı bunlardan brinin yanına bir de yol canavarı almak olurdu :D Siz bir mtb ile başlayın, zaten gerisi kendiliğinden gelir :)

3. serdar gültekin

serdar gültekin Bisikletkolik

Seviye:
    sadece asfaltta kullanacaksanız yol bisikleti güzel olur. Ya da trek scott corratec cannondale gibi markaların hibrid bisikletleri var onlar da işinizi görür. Ama ben olsam yol bisikleti alırım.

4. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    28'' Hybrid bisikletler hem ulaşım amacınızı gerçekleştirir,hem de sportif ve hızlı kullanıma da imkan tanır.

Özellikle yol bisikletine ilginiz varsa,bulunacağınız mekan en iyi adres.Caddebostan sahilden başlayan sahil yolu yol bisikleti antrenmanı için çok iyi bir güzergah.Ayrıca forumda İstanbul Anadolu bölümü altında takip edebileceğiniz Yol bisikleti grubu da bu parkurda antrenman yapıyor. Bu gruptaki arkadaşlar dost canlısı ve bu sporu hakkıyla yapan kişiler.

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol bisikletiyle yokuş çıkmak daha da zordur, bunu da göz önünde bulundurun.