Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

herkese merhaaaaaaa bölüm II

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında allofsins tarafından paylaşıldı.

1. allofsins

allofsins Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle sıcak karsılamanız için teşekkürler..... yolculuk yaptıgım 2000 senesinde herhalde böyle bir ortamım olsaydı, sizin gibi arkadaşlarla hala yollarda olurdum gibi geliyo bana.... cunku kendinize soru sormadan,hade hobareyyy diye cıktıgınızda veya bir işe bu tarz yaklaştıgınızda o işi yapma olasılığı bana gore daha fazla...cunku plan ve programı hiç sevmiyorum...

en son çanakkale yolunda kalmıştım...hikayeme oradan devam ediyorum....

zevksiz ve renksiz geçecegini dusundugum bu karayolu macerama baslamıştım o gun...birşeyler düsünerek vakit gecirmeye çalışıyordum bu arada yanımdan gelip gecen bazı insanlar dusuncesizce arabalarını ustume surerek guya saka yapıyorlardı....gerilmiş bir şekilde yoluma devam ediyordum.... o geceyi gelibolu yarımadası milli parkında cuzzi bir miktar para ödeyerek bir çadırda geçirdim....ertesi gun eceabata ulaştıgımda karşıya gececek olan gemiyi beklerken sırtında kocaman bir asker çantasıyla bmx tipi bisikleti olan 16 - 17 yaşlarında biri yanıma yaklaştı ve "buralımısın abi" diye sordu...bende "hayır" dedim ve istanbuldan yola cıktıgımı,ayvalığa gideceğimi soyledim.... o da bana hikayesini anlattı kısaca,isminin orhan oldugunu,kemalyerinde yaşadıgını ( gelibolu ve eceabat arasında bir ilçe ) hem yazı geçirmek hemde para kazanmak için ayvacığa gittigini soyledi....anlaşılan benım gibi onunda parası yoktu....birlikte tekneye bindik,sırtındaki kocaman asker cantasından, ablasının ayvacıkta satması için hazırladıgı takıları gosterdi.... tanesini 500 bin liraya satıyordu,bende bir kolye ve bir bileklik satın aldım...hem orhana katkıda bulunmak için hemde anneme guzel bir hediye almış olmak için...orhanla muhabbet ederken teknenin kıyıya yanaştıgında yaşanan sarsıntıyla birden kendime geldim... tabi zamanın bu kadar cabuk geçmesine alışkın degildim son birkaç gundur....herneyse toparlandıktan sonra yola cıktık fakat kucuk bir sorunumuz vardı...orhanın bisikleti bmx tipi oldugundan hep arkamda kalıyordu.... arkama baktıgımda bana yetişmek için çok çaba harcadıgını ve yoruldugunu farkettim...kenarda durup onun gelmesini bekledim,nefes nefese yanıma geldi birkaç dakika sonra....istersen sen önden yoluna devam et abi dedi...bende biryere yetişmek zorunda olmadıgımdan birlikte gidelim dedim...ona ayak uydurarak pedal cevirmeye devam ettim o dakikadan sonra,orhan cok dayanıklı biriydi yolda sadece 3 kere mola verdik....o gun o ana kadarkı yolculugumun en uzun gunuydu ve tam 14 saat pedal cevirmiştim...gece 01 00 gibi ezine ye varmıştık....ezine şehirleşme yolunda olan biryerdi ve bazı insanlar da pek sıcak karşılamamaştı bizi...şort,kolsuz tshirt,benım kolumdaki ve bacagımdaki dovmeler de bu sataşmalar için ideal bir bahaneydi onlara.... dayak yemeden bir pansiyon bulduk,gecesi 10 mılyondu,o parayı vermek içime oturdu tabi... ertesi sabah uyandıgımda saat 10 olmuştu,orhanda uyanmış, bakkaldan bize yarım ekmek tost yaptırmış ve o yolculuk için cok luks olan ve bunuda bilen orhan kardeşim birer tanede kola almıştı ayrıca tostun içine sucuk bile koydurmuştu....onun pansiyon parasınıda ben vermiştim ve o da buna karşılık harika bir jest yapmıştı bana...keyfekeder birşekilde tostumuzu yedik,kolamızı içtik...ustune birde muhabbet ettik birsure...saat 11 30 gibi nihayet yola cıktık...ezine edremit yolunu tam ortasında ayvacık sapağı vardı,işte orda orhanla ayrılmak zorundaydık...birbirimize iyi dileklerimizi ilettik,sarıldık ve orda yine basbasa kaldım kendimle....o gun yola geç çıkmama ragmen o geceyi edremitte gecirebilmek için var gucumle asılıyordum pedala....aksam 10 oldugunda yolu ancak yarılamıştım...( ayvacık sapağından sonra cok uzun rampalar var arkadaşlar ve yolda mıcırlı:( ) edremite varamayacagımı anladım, sağ tarafımın ucurum,sol yanımında kayalık bir yamaçtı...kalacak bir yerleşim yeride yoktu....yoluma gece 1 e kadar devam ettim ve küçükkuyuya ulaştım nihayet...sahilde yatacak bir yer ararken üzerinde tente olan bir kayık gördüm...bi anım aklıma geldi o anda (1999 senesinde sevgilimle ayvalığa bağlı cunda adasında bir kayıgın içinde şarap içip,sabahlamıştık... ) o anda, o kayıkta yatmaktan baska birşey dusunmuyordum artık....kayıgın ismide bana cok uygundu " yanlız kaptan" ,etrafı kontrol ederek bisikletimi kayıgın içine attım,ustune cantamı koydum,bi sure gokyuzundeki milyonlarca yıldızı seyrettim,cok mutluydum ve cok huzurlu bir uyku cektim o kayıkta....ertesi sabah 8 30 gibi uyandım,denize girdim...yaklaşık 2 saat yuzdum.... forest gump filminde Teymen Dan'nin hayatla barıştıgı zaman tekneden denize atlaması ve yuzundeki o sonsuz huzur ve mutluluk ifadesi, işte o ifadeyi hissediyordum yuzumde....( HAYAT BİR YERLERDE DEĞİL,İNSANIN KENDİSİNDEDİR...Cevat Şakir KABAAĞAÇLI ) o gunun gecesi ayvalığa ulaştım,annemi aradım....cunda adasına gittim,annem arkadaşımızın bir restoranında oturuyordu.......anneme gore kelle koltukta bir yolculuk oldugundan ve annelik duygularından dolayı yolculugumla ilgili pesimist dusunceler beslediginden olsa gerek bana sarıldı ve aglamaya basladı...
    ertesi gun işyerini aradım,mudur haric butun çalışma arkadaslarım benı cok merak etmişlerdi.işe bidaha donmeyecegimi soyledim....annemin arkadasının restoranında çalışmaya basladım...meyhane tarzında bir balık restoranıydı, garsonluk yapıyordum,gece musteriler gidince de bulaşıkları yıkıyordum...para biriktirip yolculuguma devam etmek için....

devamı gelecek.....

sizlerle cok sevdigim iki şiiri paylaşmak istiyorum.....

ANLAR
    Eğer, yeniden başlayabilseydim yaşamaya,
    İkincisinde, daha çok hata yapardım.
    Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
    Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar,
    Çok az şeyi
    Ciddiyetle yapardım.
    Temizlik sorun bile olmazdı asla.
    Daha çok riske girerdim,
    Seyahat ederdim daha fazla.
    Daha çok güneş doğuşu izler,
    Daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim.
    Görmediğim bir çok yere giderdim.
    Dondurma yerdim doyasıya ve daha az bezelye.
    Gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerine.
    Yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardandım ben.
    Yeniden başlayabilseydim eğer, yalnız mutlu anlarım olurdu.
    Farkında mısınız bilmem, yaşam budur zaten.
    Anlar, sadece anlar. Siz de anı yaşayın.
    Hiçbir yere yanında termometre, su, şemsiye ve paraşüt almadan,
    Gitmeyen insanlardandım ben.
    Yeniden başlayabilseydim eğer, hiçbir şey taşımazdım.
    Eğer yeniden başlayabilseydim,
    İlkbaharda pabuçlarımı fırlatır atardım
    Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.
    Bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır,
    Çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer.
    Ama işte 85'indeyim ve biliyorum, ÖLÜYORUM...

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

oyle bır hayat yasıyorum kı,
    cennetıde gordum cehennemı de
    oyle bır ask yasadım kı
    tutkuyu da gordum,pes etmeyıde.
    bazıları seyrederken hayatı en onden,
    kendıme bır sahne buldum oynadım.
    oyle bır rol vermıslerkı, okudum okudum anlamadım.
    kendı kendıme konustum bazen evımde.
    hem kızdım, hem guldum kendı halıme.
    sonra dedım kı "soz ver kendıne"
    denızlerı sevıyorsan, dalgarı da seveceksın,
    sevılmek ıstıyorsan, sevmeyı bıleceksın.
    ucmayı sevıyorsan, dusmeyıde bıleceksın.
    korkarak yasıyorsan,yalnızca hayatı seyredersın.
    oyle bır hayat yasadım kı, son yolculukları erken tanıdım.
    oyle cok degerlıymıskı zaman,
    hep acele etmem bundan,
    ANLADIM

2. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Enerjinize hayran kalmamak elde değil...:rolleyes:

Bu gün içimi açtınız diyebilirim...dostum bu aralar yine böyle çılgın bir gezi planınız varsa haberim olsun... severek katılırım size...

bende tam bu aralar biraz böyle kör cesareti bir tur yapma niyetindeyim...
    sadece rotamı belirlemedim...

:rolleyes:

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer bu güzel hikayelerinizin devam kısımları her seferinde gece 1'den sonra gelecekse, ben her gece 2'den önce yatmıyorum demektir :). Elinize sağlık. Bizlere verdiğiniz bu keyif, başka yerde bulunur cinsten değil.

4. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    yukaridakilerin hepsine katiliyorum, sabah sabah gune Borges'le baslamak da cabasi :D

benim anlamadigim bu kadar guzel bir gezi yaptiktan sonra bisikletten neden bu kadar ayri kalmis olmaniz.. bunun cevabi da sanirim bir sonraki postunuzda olacak :)

5. allofsins

allofsins Yeni Üye

Seviye:
    bisikletten sogumadım aslında,yas tuttum belkıde o zamandan bu zamana...hikayenin sonunda bu yasın nedenide......

6. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    eheheheh anlasildi :D siz arkasi yarinlarla herkesi sabahin korune kadar ekran basina dikmeye kararlisiniz :D biz sizi ne kadar sıkıstırsak kar etmeyecek :D iyisi mi sabredelim :D

7. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    hikayenizin devamını merakla bekliyorum...

şiirler için teşekkürler..

8. obsolate

obsolate Kıdemli Üye

Seviye:
    sanırım bu hikaye sonlanınca kendimizi bir boşlukta hissedecez sabah foruma baktığımızda..

9. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba all of sins , hikaye çok güzel ilerliyor. Bende çanakkaleyi gecen sene adım adım karıs karıs 6 gun bısıkletle gezdıgım ıcın yazdıgın yerler gozumun onune gelıyor.

Devamını bekliyoruz.

Sevgiler.

Barb.

10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Hikayenizin buraya kadar olan bölümünü okuduktan sonra topla pılını pırtını çık yola diyesi geliyo insanın. Ama işte hayat bazen izin vermiyor istediğini yapmaya. Hayalimi gerçekleştirmişsizniz. Çok çok teşekkür ediyorum ve devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Şiirlerde çok güzel..
    Sevgiler...

11. Anıl(shopar)

Anıl(shopar) Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya ikisinide okudum hayran kaldım gerisinide bekliorum bunları paylaşmanız gerçekten çok güzel eee ne zaman gelio yenisi insanı alıp götürüo başka yerlere ...

12. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Hergün merakla bakıyorum. Bu anlattığınız hikayenin sonunu görmek , okumak ,öğrenmek için. Ya ben bulamıyorum. Ya da siz halen yazmadınız. Eğer ben bulamıyorsam ; Lütfen nerede yazdığınızı banada bildirinde okuyayım.:)

13. allofsins

allofsins Yeni Üye

Seviye:
    henüz yazmadım hikayemin devamını..... arkadasımın kucuk bi teknesi var...onunla iki gundur denizdeydik,balık tutmak için cıktık,balık tutamayınca gezmeye basladık... buralardaki adaları tabi,fazla ilerlemedik...yaw benım butun işlerim boyle oluyo...başlangıctaki niyetimle,işin gelişimindeki olaylar birbirini hiç tutmaz:)

14. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    ama zaten onemli olan yapilan yolculuk degil mi :) a noktasi ile b noktasi cok da fazla onem tasimamali bence ;)

15. allofsins

allofsins Yeni Üye

Seviye:
    kendimi eleştirmiyorum, hatta cok sevdigim bişey bu...belirsizliği hep sevdim... mavi sakaldan "iki yol" sarkısını dinliyorum....biryerlere gitme istegi var gene içimde....bu sarkı bana bu hissi uyandırıyo.... en cok istedigim şeylerden birini hemen yapmak istiyorum, bisikletle güney amerikayı dolaşma sevdamı gerçekleştirmek istiyorum.... italyanca kursuna giderken herkesin farklı ülkelerden birileriyle tanışma ve italyancasını ilerletmek için seçecegi bir mektup arkadası listesi verdiler elimize....bende hem coğrafyasını sevdigim, hemde hayat tarzlarını sevdigim şov adamlarından oluşan Jamaica memleketinden birini sectim,Ezequiel Watkiss.... aklıma,guney amerikayı bisikletle dolaşma fikrini jamaicalı bu herif soktu.... içimde bu sene yeniden ve birdenbire başlayan ve bir daha sönmeyecegini umdugum,küllerinden alev alan bisikletle yolculuk tutkum sayesinde para biriktirmeye başladım bu yolculuk için,2007 yazına kadar kendimi yetiştirecegim bi aksilik olmazsa,bi aksilik olursada ikinci aksiliği de ben yaparım ve cıkar giderim,sorun degil... zaman acısından bi sınırım olmayacak bu yolculukta, dolayısıyla vakit bollugundan ulkeyi karış karış gezebilirim.... Ezequiel inde parayla işi olmadıgından onun giderlerinide ben karşılıycam....:) herhalde bu tecrubeyi yaşadıktan sonra size bu hikayeyle ilgili mesaj degilde kitap yazar yollarım arkadaşlarım :).... dusuncesi bile beni bu kadar mutlu eden birşey karşısında bu dusunceyi yaşamak olağanustu bişey olacak benım için....

bu akşam gene walter salles ın " motorsiklet gunlugu" filmini izliycem herhalde:)

16. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    eheheheh hadi bakalim :D iki yol guzel sarkidir :D nedense benim de kararsiz donemlerimde epey yardimci olmustur :) isin guney amerika kismina gelince de, kesinlikle sizi destekliyorum, hatta ispanyolca konusunda yardima ihtiyaciniz olursa da elimden geldigince yardim ederim.. super bir fikir, mutlaka yapin! :)

PS.. ama once bize su canakkalenin geri kalanini anlatin :D