Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkes için...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cimcime tarafından paylaşıldı.

1. cimcime

cimcime Aktif Üye

Seviye:
    BU YALNIZ OLANLARA; aşk bir kelebek gibidir. Peşinden koştukça hep senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna konuverecek.aşk mutlu eder bazen de üzer. Ama aşk özeldir, aşkını hak eden birine sunarsan eğer...

BU SEVGİLİSİ OLANLARA; aşkın amacı birileri için "mükemmel insan" olmak değildir. Seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır.

BU ÇAPKIN OLANLARA; sevmediğin birine asla "seni seviyorum" deme. İçinde olmayan duygulardan varmış gibi söz etme. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme. Sevgi dolu bakan gözlere asla yalan söyleme. Çünkü birine verebileceğin en büyük acı, aşık olmadığın birine kendini aşık etmektir...

BU EVLİ OLANLARA; seven insan "senin hatan" yerine "özür dilerim" diyendir. "nasıl yaparsın" yerine "niye yaptığını anlıyorum" diyendir "neredesin" yerine "ben buradayım" diyendir. Ve aşk "keşke" yerine daima "iyi ki" demektir.

BU EVLENMEK İÇİN GÜN SAYANLARA; bir kadın ve bir erkeğin birbirleri için ne kadar uygun olduğu, birlikte geçirdikleri zamanın değil, birbirlerine duydukları aşkın ne kadar sürdüğüyle anlaşılır.

BU KALBİ KIRIK OLANLARA; kalp yarası siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer. Ve ilacı bu yaraya alışmak değil, ondan ders çıkarabilmektir.

BU AŞIK OLMAKTAN KORKANLARA; aşka düş ama tökezleme. Anla ama bekleme. Paylaş ama isteme. Yaralan ama asla acıyı içinde büyütme.

BU SEVDİĞİNİ FAZLA SAHİPLENENLERE; sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, oda SEVDİĞİNİN SENİNLE MUTSUZ OLDUĞUNU GÖRMEKTİR..

BU AŞKINI İTİRAF EDEMEYENLERE; sevdiğinden ayrılınca aşk acı verir. Sevdiğin seni terk edince daha da çoook acı verir ama en acısı, onu ne kadar sevdiğini bilmesine hiç fırsat vermemektir.....

VE BUDA DÖNMEYECEK BİRİNİ HALA BEKLEYENLERE; hayatın en hüzünlü anı, DELİ GİBİ sevdiğin insanın buna hiç değmediğini GÖRDÜĞÜN ANDIR ve en büyük kaybın onun için harcadığın yıllardır. Senin aşkını bugün hak etmeyen, bil ki 10 yıl sonra yine hak etmeyecektir.
    BIRAK GİTSİN....
    (alıntı)

2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    cimcime çok anlamlı bir yazı ama nerde o eski aşklar keşke eskisi gibi tertemiz kalmış olsaydı, yinede sevmek ve sevilmek güzel bir duygu.

cimcime bunu beğendi.
  3. cimcime

cimcime Aktif Üye

Seviye:
    En azından böyle düşündüğümüz,biz temiz kalabildiğimiz sürece tamamen kaybetmiş sayılmayız diye düşünüyorum...Benim hala umudum var:):):):)

4. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Paylaşım için çok teşekkür ederim. Güzeldi, Ellerine sağlık. Bu sitede aşk üzerine bu kadar anlamlı bi yazı görmemiştim doğrusu.

cimcime bunu beğendi.
  5. tua_na

tua_na Yeni Üye

Seviye:
    :rolleyes: :rolleyes:

6. emrullah

emrullah Forum Demirbaşı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler çok güzel şeylere deyinmişsin.işte bunlar hayatın acı ve tatlı gerçekleri

7. torres_9

torres_9 Kıdemli Üye

Seviye:
    gerçekten çok güzel heleki

BU SEVGİLİSİ OLANLARA; aşkın amacı birileri için "mükemmel insan" olmak değildir. Seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır.
    bunu sevgilime attığımda senmi yazdın dedi hayır dedim bunu çok beendim dierleride çok güzel inşallah sevgilimede burayı sevdiricem yakında:D

arkadaşım paylaşımın gerçekten çok güzeldi teşekkürü borç bilirim

8. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    ''BU SEVGİLİSİ OLANLARA; aşkın amacı birileri için "mükemmel insan" olmak değildir. Seni mükemmelliğe en çok yaklaştıracak insanı bulmaktır. ''

Sanırım yazının içinden bu cümleyi seçmemin nedeni bana bunun uygun olmasıdır:)Ben şunu eklemek istedim.Bence önemli olan birazda karşıdaki insanın senin mükemmeline uygun olmasıdır.Gerçi şuda var karşındaki insanı sevdiğin sürece herşeyi mükemmel gözükmekte..Önemli olan mükemmel gözükecek insanı bunca kalabalık arasından bulabilmek...Umarım herkez 'O'nu bulur:)

9. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir paylaşım olmuş teşkkürlerimi sunarım.

BU EVLİ OLANLARA; bölümü için bir fıkra eklemek istedim.

Yeni evli bir çift ilk günlerini geçireceklermiş.
    Kadın uyanmış. Bakmış eşi yatakta yok.
    Kocasının ne yaptığına bakmak için salona geçmiş.
    Birde ne görsün.
    Yeni eşi sobayı yakmış, kahvaltıyı hazırlamış, gömleklerini ütülemiş.
    Kadın ne iyi bir adama düştüm diye çok sevinmiş ve yatağına yarım kalan uykusunu tamamlamaya gitmiş.
    5-10 dakika sonra eşi gelmiş ve gelini uyandırmış.
    Kadın uyanmış ve duyduğu ilk söz kadının bütün sevincini alt üst etmiş ;
    — Her sabah böyle isterim...

Sadece bir fıkra :) Sevgiyle kalın.

10. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler..:D

11. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye: