Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herhangi bir konunun son mesajı

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Hacı Murat ŞAHİN tarafından paylaşıldı.

1. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kolay gelsin. Teknik olarak mümkün olup olmadığı konusunda bir fikrim yok ama sürekli takip ettiğim konuların son mesajlarına ya da son sayfalarına doğrudan ulaşmamı sağlayacak kısayolları oluşturabilir miyim? Eğer mümkünse nasıl?

http://www.bisikletforum.com/search.php?do=getnew

Mesela yukarıdaki link sayesinde o anki yeni mesajlara ulaşabildiğimiz gibi....

Teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

2. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    konunun yanındaki oka basmak?

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aynen öyle, yeni mesaj arama sayfasında konuların hemen sağındaki yeşil oka basmak son mesaja sizi taşıyacaktır.

Ancak özel olarak takip ettiğiniz konulardan bahsediyorsak, onlara abone olabilirsiniz. Böylelikle kontrol panelinizin en üst kısmında abone olduğunuz konular sıralanacaktır. Yine oradan son mesaja hemen gidebilirsiniz.

Hacı Murat ŞAHİN bunu beğendi.
  4. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Aslında kastettiğim şeyi tam anlatamadım sanırım.

Diyelim ki firefox kullanıyorum, programın açılışta istediğim konuların son sayfalarını direkt olarak karşıma getirmesi için başlangıç sekmelerine ilk mesjımdaki gibi linkler ekleyeceğim.

Yukarıdaki örnek gibi. Normalde işyerinden sık sık takip ediyorum forumu, ve aradığım konuları bulup son sayfalarını açmak zaman alıyor. Bahsi geçen okun da farkındayım, ayrıca aradığım konunun içerisine girdiğimde çok sayfalıların son sayfasına direkt link var, hatta ilk okunmamış mesaja gitmek de mümkün. Bunların linkini de inceledim, doğrudan mesajı içeriyor, eğer bir komut şeklinde olsalardı onları da kullanabilirdim. :) Elbette beş on dakikadan ne çıkar diye de düşünülebilir ama o dakikalarda bu yöntemle aradığım mesajları okuyup işime dönmüş olmak benim için önemli çoğunlukla.

Hızlı cevap için teşekkür ederim.

5. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    VolkanÖzcan bunu beğendi.
  6. Hacı Murat ŞAHİN

Seviye:
    Denemeler de yaptım problemsiz çalışıyor gibi. İstenen başlığın bulunduğu sayfada başlığın üzerine gelindiğinde en altta linkin içeriğini görürsünüz, linkin sonundaki rakam konunun numarasıdır. Yukarıdaki örnekte xxx yazan yere o numarayı yazıp açılış sayfası, sık kullanılanlar vs olarak kaydettiğinizde doğrudan o konunun okumadığınız mesajına gidiyor. Ben Firefox programında araya " | " işareti koymak suretiyle sürekli izlemek istediğim konuları açılış sayfası yapacağım ve firefoxu her açtığımda ya da açılış sayfasına git butonunu tıkladığımda başkaca uğraşmadan istediğim konulardaki yeni mesajlar karşımda olacak.