Her türlü görüşe açık bir klasik!

Kadro set bence...

• Toplam katılım
    116

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Derya Keçeci

Hiç bir bisiklette yaşamadığım stresi bu kadro-sette yaşamaktayım abi, ne yapacağım çok kararsızım.

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci
Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
SS lerde feedback sistemi var mı bilmiyorum ama kadronun açıları rahat skid yapmak için yaratılmış gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
Doğukan kolay gelsin gözde canlanması açısından bir linkle katkıda bulunayım dedim renk aynı değil ama en azından kadro ayakta iken nasıl durabilir konusunda küçük de olsa yardımı olursa sevinirim Meral hanıma bir katkımız olsun:)
(link)
(link)

• Beğen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Eğer boyayacak olursan A2R2 takım renkleri gibi, bej/kemik - kahverengi - turkuaz karışımı çok hoş olabilir. Albatros gidonlu, tek yaprak aynakol, arka vitesli, önü sepetli bir şehir bisikleti çok iyi bir kadın bisikleti olacağı gibi yine aynı renklerde TT benzeri gidonlu hırçın bir hız makinesi de olur gibi geldi bana. Gerçi kadro boyu nasıl bilmiyorum ama kendim kullanacak olsam TT benzeri öne yatacağım bir hız bisikleti olsun isterdim.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Ertuğrul

SS'lerde her hangi bir arka dişliye pedaldan müdahale yoktur, fixie içinse kullanımda ki tek rahatlık top-tube kısmından başka vardır diyemem, şuan için kadro elime geçmediği içinde net bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat genel olarak arka chain-stay'in uzun oluşu arka tekeri kadrodan uzaklaştırıyor gibi bir izlenimi var.

@CEVDETBİLGE

Cevdet Abi selam, benim de araştırmalarımda ilk karşılaştığım velobase'de yeralan olmuştu ama diğer linkte ki de fikir vermesi açısından hiç fena olmadı, teşekkür ederim. Satmaz kullanırsam da sanırım drop gidonu eleyecek olsam da duruş itibariyle hoşuma giden bir kadro olduğunu söyleyebilirim. :)

@Tolga Günsezer

Tolga Abi renk kısmında bej/kemik rengi hatta tonları da düşündüm ama öyle bir kullanımda daha klasik parçalar ve teker seti kullanmam gerekecek diye biraz karamsarım. O kadar çok kombinasyon, komponent yelpazesi var ki kafamda allak bullak oluyor hepsi ve tekrar tekrar başa dönüyorum. TT konusuna gelince de çok agresif bir spor bisiklet haline de getirebilirim gibi geliyor ama işte dediğim gibi seçenek kafamda yığınla. Öyle ki ona göre malzeme listesi bile çıkaramadım daha.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Kısmen bu PHX55 tarzını yansıtan fakat daha yarı modern ve "randonneur" olabilecek bir bisiklet olacak gibi. Ön kısımda rack, yönlendirmeyi ağırlaştırmayacak hafif ve sağlam masif bir ahşap, deri sele, grip ve tabii ki de bamboo çamurluklar. Teker setinde ise şimdilik beyaz çemberler ve belki koyu kahve rengide lastikler ile farklı ve çok birbirinden uzak parçalara yer vermeksizin harmanlarım diye düşünüyorum.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/ljh_zps4f6c16de.jpg

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Renk olarak "egg blue" bu tarz bisikletlerde çok beğendiğim bir renk. Çamurlukları Bamboo düşünüyorsan lastikleri de kahve, sele ve gidon bandını da kahve yapıp, ön kısımdaki masif ahşapla da noktayı koyabilirsin :)
Mesela şunun gibi.
http://farm4.staticflickr.com/3485/5727927488_d901bbc68e_z.jpg
Fotoğraf yanıltmasın gidon olarak albatros gidonda ısrarcıyım :)

Bej/Kemik rengi aynı kombinasyonla şahane gider, gerçekten karar vermek zor, insan durdukça kafasına farklı fikirler geliyor. Kendi bisikletimde siyah sele ve gidon bandımı yoksa kahve/bal sele ve gidon bandımı kullanayım diye neredeyse 1 ay düşündüm :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Eser Sevinç

Gidon kesin olarak "porteur" olacak, sanırım kız arkadaşım odaklı bir bisiklet olacağı için duruma göre çift fren ve bu frenleri de inverse-reverse tipi gidon içinden düşünüyorum ya da diğer bir ihtimal braze-on devam. Çamurluklar kesinlikle bambu, sele-grip deri olacak. Bulabilirsem amber yanak lastikte kullanabilirim. :) Kadroya gelince racklar (ön arka bagaj) da kadro ile beraber boyaya girerek aynı renkte ve tonda olacak. Çok abartır krom 28" lik çember bulamazsam çemberler de aynı renk çok düşük bir ihtimalde olsa olabilir. Şuan için rack takımı için araştırmadayım bakalım.

Senin renk uyumu için olan arayışını da uzaktan da olsa bilirim :)

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Burçak Erbil

Burçak Abi selam, biliyorsun Prologo için gün sayıyorum sanırım daha Meral gelmeden rafa kaldırdım diyebiliriz. :cool:

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
üstad kadro duruyorsa benim tavsiyem belt drive yapman inanılmaz bir güzelliği var buaralar çok kafam gidiyor bu belt drive işine, site yöneticilerinden Bora abininde bunda katkısı büyük tabi. belt drive bir fixie çok temiz olur sıfır boyun ve tt gidon, umarım prologo dediğinde pinarello prologo değildir, o kadro için herşeyden vazgeçilir...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@cparlakgul

Selam Cengiz, evet kadro şuan için duruyor son derece temiz ve sıradışı olsa da bu süreçte bir adette "Pinarello Prologo" edindim doğrudur. Hatta şuan gümrükten çekmekle uğraşmaktayım, bir hayli masraflı olsa da tamamiyle orjinal oluşu ile değeceğini düşünüyorum ama yine de zaman gösterecek bakalım kısmet.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Boya yapmamanız orjinalligni koruması acısından sanırım daha iyi olacaktır lakin boyası zaten temiz duruor. Ayrıca bayan kadroları nedense benimde daha cok hosuma gidior üstte demir olmayan yada demirin daha alcakta oldugu kadrolar.

Sizinde elinizden gecince tek kadroya oranla toplu sekilde cok daha güzel bi calısma olcana inanıyorum zevkli ve becerikli biri oldugunuzu diger konularınızdan takip etmiştim.

Kolay gelsin asamları görmek istiorum.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Merhaba konu hakkında arkadaşlar herşeyi söylemiş zaten. Merakım pinarello yu aldınız mı? Resim filan varsa koysanız. Baya bi merak ettim :)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Proje güzelde, 'liseli ergenler' gibi belirli bir yaşa hitap eden bir yazı yazmanız dikkatimi çekti. Saçma sapan şeyleri sadece ben ve yaşıtlarım değil her insan yazabiliyor. Böyle bir genelleme yapmanızı doğru bulmuyorum.

Teknik bilgi olarak anlamam bisikletten ama güzel bişey çıkacak gibi ortaya. (Görüntü olarak.) Umarım istediğiniz gibi bir bisiklet çıkar ortaya. Kolay gelsin. :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Oğuzhan Kabaçalı

Oguzhan selam, demek istedigim en basindan da buydu iste. Bu da genellemeden ziyade tecrube ile dogru orantili bir ongoruydu. Herne ise tesekkur ederim.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Yanları renkli lastikler ile arkadaşların dediği gidonlar ile harika bir şey çıkacak bence ortaya.

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
Bu kadro single speed de olsa şehir bisikleti olsa da kendini her zaman öne çıkartacaktır. Bu arada "liseli ergenler" tabiriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Dostum orada kafa şişiren saçma yorumlar yapan kişileri eleştiriyor, sizin gibi aklı başında davrananları değil ki zaten belirtmiş her türlü fikire açığım diye :) Alınması gerekenler alınsın boş ver ;)