Her türlü görüşe açık bir klasik!

Kadro set bence...

• Toplam katılım
    116

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Arkadaşlar selam beni az çok tanıyorsunuz o sebeple şöyleyim böyleyim, bunu yapar bunu ederim diye uzun uzun vaktinizi almak istemiyorum.
Yeni bir siparişim ve projem var ve haliyle bu kez siz dostlarıma da danışaraktan geliştirmek ona göre projeme yöne vermek istiyorum.
Kadroya kısaca değinerek başlamam gerekirse de;

Kadronun ana üçlemesini oluşturan iskeleti (top tube, down tube ve seat tube) Reynolds borulardan inşa edilen, vitus stayler ve rekorlarla desteklenen bu kadro+set için sizin görüşleriniz nedir, ne değildir öncelikle bunun bir kritiğini almak isterim. Buarada liseli ergenler özellikle rica ediyorum boş laf kalabalığına girmeyelim gerçekten kimsenin olmadık yere kalbini kırmak istemiyorum.

Şimdiden gelecek öneriler için teşekkür ederim.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/9_zps02d6f3d2.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/1_zps8258f333.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/7_zpsf80c469e.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/T2eC16ZyoFIfGWwv3jBSRnUONNt60_57_zps38180be8.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/6_zps8c7663ba.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/2_zpsa2897e65.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/KGrHqJmIFInGyeZu0BSRnTlf3vg60_57_zps7cbc9faa.jpg

Scudo

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
temiz kadro benim elimde olsa toplardım, boyaya dokunmazdım boğazı sıfır boğar kullanır önüne triathlon bar şeklinde kullanırdım öne yatabileceğim şekilde seleyide olduğunca ileri kaydırırdım ben oldukça beğendim diyebilrim bayan kadrosu ancak ben kullanırdım

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Rengi ve açıları çok güzel bir kadro tabi sizler gibi usta değilim ama biraz turnacıbaşı sayılırım.....

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@cparlakgul

@ertunga

Evet kadro aslen safkan bir "lady bike" şeklindedir ama asla böyle bir takıntım olmamakla çok hoşuma gittiğini de söyleyebilirim. Boya konusuna gelince re-painted olayını sevmem ama açık konuşayim ben renk körü bir insanımdır. :) Kırmızı ve yeşilin ara tonlarını düşün ışıkta asla ayırt edemem!
Boya konusuna gelince de yeniden kaliteli ve özel bir beytaz düşünmekte gibiyim, keza gidon da ise Philippe tarzı bir postacı gidona hayır diyemeyecek gibi olsamda dediğim gibi 7'den 70'e mantıklı olan her fikre açığım.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Sanırım fixed gear olmamasının sebebi kabloların içeriden geçiyor olmasını değerlendirmek değil mi ? Ben olsam beyaz renk gidon sargısı - deri sele - fren kablosu kullanırdım. Nikelaj jantlar... Benim aklımda böyle bir şey canlandı. Boyayı da ellemezdim çünkü bu hali bence çok çok iyi. Ama niyeyse bayan kadrolarına gidon seçmek çok zor geliyo bana :) Bence en sıkıntılı kısmı bu olurdu.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Berk Mercancı

Berk harikasın tespitin tam yerinde, tebrik ederim. Arka kaliperlere kablo taşıyıcıların top-tube kısmının içindne taşımasından ötürü single speed düşünmekteyim. Teker seti ise 42mm beyaz! Gidon ise istediğim gibi postacı ayarladım gibi. Boya ise re-painted olsun olmasın önemsemiyorum ama gelen öneriler boyanmaması yönünde gibi.

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben olsam bisikletin boyasına dokunmaz tam kaplama çamurluk alır arkayada güzel bir bagaj ile güzel bir şehir bisikleti toplardım.Bisikletin kadrosu bence şehir bisikletine daha yatkın.jant olarak ta
(link)
(link) olabilir.gidon ise şöyle bişey (link) olabilir

• Beğen

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Dogukanaksu

Teker seti beyazsa sanırım benim yazdıklarımla beraber çok beyaz olur, ya da çok güzel olur bilemiyorum :) Ama en azından kabloların kesinlikle beyaz olmasından yanayım ben.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Emre Özhan

@Berk Mercancı

Parçalar sıkıntı değil her türlü hallederim, sadece benim için önemli olan tarz konusu. Kadroyu gerekirse pivotları ortadan kaldıraraktan yol bisikletine de çeviririm hatta öyle ki lastikte ufak bir hile de diyebilleceğimiz 700x28 yukarı ile geometriyi de toparlayabilirim ama öncelik olarak tarzını netleştirmek. Şuan içinse proje için opsiyonum ya ihtiyacını karşılayabilecek birisine güzel bir kadro alternatifi oluşturup satmak ya da ortaya güzel ve özel bir eser koymak hepsi bu yoksa ben iyi bir bisiklet kullanıcısından siyade iyi bir toplayıcıyım diyebilirim. Berk teker setine gelince de önceliğim kadroyu da beyaza adapte edip beyaz bir teker setiyle donatmak olsa da diğer alternatiferi de değerlendirip farklı kombinasyonlar yaratmak. :)

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Üstad kadro çok güzel gerçekten. Ben olsam doğal formunu bozmaz, spor bir single speed yerine şehir bisikleti formunda ayağa kaldırırdım.
Bu kadro ayakta durması , kendini oluşturan karakteristik özelliklerini de yaşatması gereken bir kadro. Şimdi siz sanatçı ruhuyla bunu hak ettiği gibi ayağa kaldıracaksınız. Tavsiyem yazdığım gibi şehir bisikleti formudur. Bir sanatçının hassaslığı ve forumdaki arkadaşların da ortak akla verdiği katkıyla yeni ve güzel bir eserin ortaya çıkacağına inanıyorum. Gözüme sislerin arasından drop barlı sadelikten yana, zarif, yaratıcı bir bisikletin görüntüleri düşüyor.

• Beğen

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Dogukanaksu

Spor bi ss olacaksa dediğin gibi daha uygun olur evet. Hatta siyah komponentler de kullanılabilir, sele borusu ve gidon boğazı mesela.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Berk Mercancı

Vallahi şekillensin ona göre parçaları ayarlayıp statikçim ile renk konusunda konuşup ona göre ayrı ayrı boya için randevu alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@akifberkant

Bu fikirle kafam iyice allak bullak oldu :) Anlaşılan o ki yeniden re-painted gibi bir müdahale yapmayacağım gibi daha klasik olmsı gerekiyor gibi hissettim. Anlaşılan o ki çok zorlanacağım.

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Sanatçılara sorulduğunda, eserlerini - evlat gibi - birbirlerinden ayırmadıklarını söylerler. Eser aslında evlat anlamına da gelir. Tüm eserlerin tasarımla başlayan süreçleri vardır, zorlukları varıdır; doğum sancıları gibi. Evet zor kararlar vermeniz gerekecek. Benim bu konuda en iyi tavsiyem karar vermeden tasarımları değerlendirmeniz, asla aceleci davranmamanız olacak.hiçbir sanatçı eserinin/evladının sakat olmasını istemez.Karar verdikten sonra en güzel tasarımı oluşturduktan sonra -kuluçka dönemi diyelim - harekete geçmeniz olacak. Kolay gelsin, eseri merak ve heyecanla bekliyorum.

• Beğen

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Kadro konusunda fikirlerimi paylaşmıştım seninle.Gerçekten çok güzel.Bana soracak olursan açısı sebebiyle kullanımı şehir içinde çok rahat olan bir bisiklet dizmen taraftarıyım.Sade ama gösterişli bir single speed bence en doğru tercih olacaktır.Postacı gidon şart! Bir lady bike kadrosu ve postacı gidon gerçekten şehir içi için çok rahat bir sürüş sağlayacaktır.Beyaz bir sele ve postacı gidonun sadece uç kısımlarına beyaz elcikler olabilir.Nikelaj ağırlıklı parçalarla da tamamlarsın.Bir çift amber yanak lastik.Şu an hangi parçaları kullanacağını bilmiyorum bu kadroya güzel parçalar lazım olacaktır ama yok çok pahalıya kaçmak istemem dersen high flange maillard göbeklere örebilirsin.Daha önce değinmişler kablo yolu kadro içinde olduğu için çok sade olacaktır.Ben arkaya değil ama ön tarafa bir sepet yapman taraftarıyım.Takıntı varmıdır bilmem ama tam sepet demiyelim çok feminem olmasın.Daha önce xb3'te yaptığın tarzda tahta bir sepet yada bira koyma kutusu yapabilirsin.Boya konusuna gelirsek bence boyası ve rengi gayet güzel görünüyor.Bozma derim.Son kez bence vitesli dizip güzelim kadroyu parçalar arasında boğma.Şehir içi kullanımı rahat bir single speed konseptin bu olsun.Kolay gelsin.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadroyu görür görmez Albatros gidon iyi gider buna dedim zaten sen de benzer olan postacı gidondan bahsetmişsin.
Tercihen tek aynakollu ama vitesli bir bisiklet şehir içi için güzel olacaktır, renk konusunda şahsen çok kararsız kaldım, boyası biraz yıpranmış olsa boyayı değiştir derdim ama orjinal boyası fotoğraflarda çok temiz gözüküyor bu haliyle de kalabilir gibi...
"Nikelaj jantlar, gidon, sele borusu ve çamurluk" , "beyaz kablolar, beyaz lastik ve beyaz gidon bandı" ile ışıl ışıl bir şehir bisikleti çıkabilir ortaya.
Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@akifberkant

@Taner Rona

@Eser Sevinç

tesekkur ediyorum herkese. Suan icin bisikleti her turlu toplayabilecek komponente sahip olsamda gelecek fikirler dogrultusunda sekillendirmek boyle bir kadro icin daha iyi olacaktir diye dusunuyorum. Suan icin takildigim nokta boyanip boyanmama yonundeki kararsizligimla beraber sehir bisikleti olacagi seklinde olmasi. One evet suan bir rack ve beyaz ahsap bir kasa dusunmekteyim. Daha sonrasinda da bambu bir cift camurluk hic fena durmayacak gibi. Eger ki hani ebadi da tahnimden ufak olursa kiz arkadasim icin daha feminen bir cizgileri olan bisiklet olarakta toplayabilirim gibi. Suan durum bu olsada dedigim gibi boyanmali mi, boyanmamali mi surekli bir belirsizlik icerisindeyim.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğukan,bu Meral hanımla çok oynama bence. :) Belki videodaki gibi krem karamel tadında bir renk düşünebilirsin-ki biliyorum,senin için çok uzun bir iş değil.Lastikler muhakkak renkli olmalı,sarı olabilir;kırmızı da.Bir de "lady" nin frenleri nasıl tuttuğuna bir bak! Kadınlar gidonu asla bizim gibi tutmuyor.Parmakları daima fren kolunda:Güvende olmayı seviyorlar.

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Derya Keçeci

Derya Abi selam, video için öncelikle teşekkür ederim hiç aklıma gelmezdi youtube gibi bir yerde bu bisiklete ait bir bisikletin görüntüsünün olacağı. :) Lastik konusuna gelince boyayıp boyamama aşamasını aşabilirsem 7oox5oc'ye kadar kendime ucu açık bir opsiyon sundum diyebilirim. Conti retro ride mesela. Hatta bakarsın Ankara da bir organizasyon yapar tanışmış olursakta hiç fena olmaz artık.

• Beğen
Tepkiler: Uras Cumhuriyet

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dogukanaksu

Elbette Doğukan,seve seve.
Continental Retro ride deyip ağzımdan aldın lafı.O lastiklere biterim.Tam da krem karamel tadında, enfes.Ama keşke aynı renk mesela 700X28-32 gibi bir şeyler olsa.50C o bisiklete göre çok kalın geldi gözüme.