Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Her gün Üsküdar-Kadıköy arası gidip gelinir mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Artaloth tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Artaloth

Artaloth Yeni Üye

Adı:
    Aytuğ
    Selamlar arkadaşlar başlıkta sordum zaten sorumu okulum kadıköyde ve evim üsküdarda (nuh kuyusu caddesi) yolu bilen arkadaşlar varsa lütfen sorumu cevaplasın. Sanırım gidiş geliş totalde 10 km tutmaz ama özellikle trafik beni kuşkulandırıyor (trafikte hiç bisiklet kullanmadım) uzun lafın kısası arkadaşlar sizce gidilirmi ? gitmek isteme nedenim bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum ve ciddi bir şekilde body building yapıyorum(bırakmam olası değil) ve hergün normal antrenmanımdan sonra belli bir seviye kardio yapmam gerekiyor ancak buna vakit ayırmak istemiyorum hemen spordan sonra eve gitmek istiyorum ve bisiklet benim için hem ulaşım aracı hemde kardio aleti gibi olacak bu durumda . Sizce yapılabilirmi ?
    Ayrıca bisikletim daha yok yani duruma göre alıcam mtb mi olması gerekir yoksa şehir bisikletimi ?bir tanıdığım maşası kilitlenebilir bir mtb almam gerektiğini söyledi.

2. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Artaloth tabii ki yapilabilir. Ben bir aralar gunluk gidis gelis 78 km yapiyordum.
    O tanidigina guvenme, city bike al.

KaanG ve Tayfun Sezer bunu beğendi.
  3. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kardeşim 1 sene vücut geliştirme yaptım ve ne kadar zor ve disiplin isteyen bir iş olduğunu biliyorum. Uzun zamandır yapıyorsan sınava hazırlıkla beraber yürütebilirsin belki bilemem ama ikisi bir arada gerçekten çok çok zor olacaktır. Buna salonda nasıl çalıştığın veya sınava nasıl çalıştığın ve nasıl bir üniversite/bölüm kazanmak istediğinin de etkisi var tabi.

Sana tavsiyem bisiklet kullanma, bu tavsiyemi hemen bir kenara atma, iyi düşün. Trafikte bisiklet demek risk demek, risk demek kaza demek, kaza demek (Allah korusun) sakatlanma demek, sakatlanma demek de hem ders çalışmanı hem de sporunu çok kötü etkileyecek bir olay demektir. Bu sene böyle bir riske girme ve sana tavsiyem, "kesinlikle vücut geliştirmeye ara veremem" diyorsan kondisyonunu ve formunu koruyabileceğin minimum düzeyde çalış. Kendini aşırı yorma; çok kilo vermek veya abartılı kas kütlesi kazanımlarını düşünme derim. Ders çalışmak, dolayısıyla beyin aktivitesi çok fazla kalori yaktırır. Üniversite sınavına hazırlandığım sene, çok fazla ders çalışmasam bile diğer senelere göre çok daha fazla acıkıyordum, tecrübe de ettiğim bir olay bu.

Hakkında hayırlısı olsun.

4. Artaloth

Artaloth Yeni Üye

Adı:
    Aytuğ
    @Furkan Y. Aynen dediğiniz gibi baya disiplin isteyen bir iş, günü birlik bir yere gitsem bile çantamda öğünlerimi bulundurmak zorundayım:) ancak ilerde meslek olarak yapma olasılığım falan var okadar seviyorum bu sporu ,büyük ihtimal üniversite okurken antrenörlük falan yaparım bu dalda :) ama kas kütlesi kazanmayı düşünme neden dediniz anlamadım ? günde maksimum 1.5 saat geçiricem spor salonunda ama zaten sabah 9 dan akşam 5 e kadar okulda üniversite sınavına hazırlanacağımız için evde çalışmam gerekeceğini zannetmediğim için böyle birşey düşünmüştüm .

5. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Trafikte bisiklet kullanmak nasıl risk demek? Ona bakarsan hayatın her alanında risk var. İnsanlar durakta otobüs beklerken ölüyor. Kaldırımda yürürken ölüyor. Daha sana bu şekilde beklenmedik binlerce ölüm ve kaza şekli sayarım.
    Adam topu topu günlük 10 km'den bahsediyor!! Anladığım kadarıyla siz bisiklet falan kullanmıyorsunuz. Bisiklet çocuk oyuncağı veya dağda bayırda gezme aracı değil, ulaşım aracıdır.
    Ayrıca günde 10 km nedir ya, bakkala gideyim diye evden çıkıyorum, hadi çıkmışken şöyle bir turlayayım diyorum, bir bakmışım 8 km olmuş :)
    Hey Allahım, acaba daha neler göreceğiz :)

Fırat Y., emrah9700, KaanG ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Artaloth

Artaloth Yeni Üye

Adı:
    Aytuğ
    @Kuzey Ege anladım ancak meraklandığım konu benim hani yollar girintili çıkıntılı falan bisiklete zarar vermezmi mtb olmadığı için ?

7. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben yol bisikletini tunusbağı-kadıköy arası nerdeyse her gün kullanıyorum. dolmuşlara vereceğin para cebinde kalır bisikletin masrafını çıkarırsın. bisikletle kadıköye 5 dakikada inersin. geri çıkışın da kondisyonuna göre en fazla 10-15 dakika sürer. yani mesafeden sayılmaz. şahsen dolmuştan daha hızlı ulaşım sağlıyorum. tam bir bisiklet güzergahı. mtb'yi aklından bile geçirme, asfalt cillop gibi.

emrah9700 ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  8. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yahu ne zararı be kardeşim, bisikletler öyle kolay kolay zarar gören narin şeyler değil. Dikkat edeceksin biraz, o kadar. Lastikleri çok ince almazsın, olur biter :)

9. Artaloth

Artaloth Yeni Üye

Adı:
    Aytuğ
    Anladım baya sevindim söylediğinize , peki sizce hangi marka model alınmalı ? maksimum 550-600 olucak toplam ama kask falanda dahil bunun içine:)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  10. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Hayatın her alanında risk olması, her riskin aynı ölçüde olduğu anlamına gelmez.
    Bir sürü örnek sayabilecek olmanız sizi bu konuda haklı kılmaz.
    "Trafikte bisiklet kullanmak nasıl risk demek?" diyen birinin benim bisiklet "falan" kullanmadığımı düşünmesi komik. Siz bisikletinizi evinizde sürüyorsunuz sanırım, gerçi orada bile risk var. :)
    Bisiklet ulaşım aracı olarak kullanılabileceği gibi, çocuk oyuncağı veya dağda bayırda gezme aracı olarak da kullanılabilir. Ulaşım aracı olarak kullanıcam diye kendinizi fazla kasmayın, dağda bayırda da gezebilirsiniz. :)

Feyyaz Baydar bunu beğendi.
  11. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Madem kardio amaçlı, antrenman olarak da düşünüyorsun; eve koşarak/yürüyerek dönmeye ne dersin? :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  12. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu spor zor, büyük kas kütlesi kazanma hedeflerini gerçekleştirmek "daha zor" olduğu için böyle bir öneride bulundum. Nasıl bir başarı beklentin ve altyapın olduğunu bilmediğim için evde ne kadar ders çalışman gerektiğini de kestiremem ama evde ders çalışman gerekeceğini zannetmiyorsan durumun öyle olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Başarılar dilerim.

13. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Artaloth
    ikinci el yolları görünüyor size. bisan-calves diye bir bisiklet var fiyatı makul olabilir ama bilmiyorum. 600 liralık bütçenizi 700 yaparsanız o 100 lira donanım kalitesinde büyük fark yaratır. bütçeniz 2000 lira olsaydı ve 2100 yapsaydınız o kadar fark olmazdı. dolmuşla gidiş gelişin 5 liraya patlayacağını düşünürseniz ayda 100 liralık tasarrufla zaten 6 ayda bisiklet cepte olur. kask ve eldiven olayını 100 tl'nin altında kapatmak mümkün. hatta bu forumda üyelerin elindeki malzemeleri ücretsiz verdiği bir bölüm var eldiven ve kaskı bedavaya bile getirebilirsiniz. her halükarda alışveriş büyüsüne kapılıp kaskı, eldiveni ihmal edip bütçenizin tamamını bisiklete ayırmayın. güvenlik önceliklidir. ikinci el olarak yaşadığınız şehirde görüp alacağınız şehir bisikletlerini tercih edebilirsiniz. ikinci el btwin triban 3 filan bulunabilir. ancak alacağınız bisikletin boyunuza uygun olmasına dikkat edin. forumda ve internette araştırma yaparsanız bu konuda bol miktarda bilgi var.

14. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tamam sevgili dostum, sen trafikte gezme, biz sürekli istanbul trafiğindeyiz. Ama kullanmak isteyenleri de yanlış yönlendirme lütfen. Zira ben İstanbul'da bisikletin ulaşımın yaygınlaşmasını amaçlayan ve bunun için de sürekli projeler üreterek bunu yerel yönetimlere kabul ettirmeye çalışan bir oluşumun içerisindeyim.
    He, evde kullanıyorum, tabi.

@taner07 oldukca mantikli ve faydali bir yaklasim. Degerlendirilmeli bence.

15. 1967chevy

1967chevy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa.O.YILMAZ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Spor salonlarında'ki şahane spor hocaları varken bence sırf kardiyo için bisiklet harika bir düşünce zamanla bacaklar'da gelişeceğine göre dağ bisikleti bu konuda daha iyi bir seçim.

Kuzey Ege bunu beğendi.
  16. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben sürekli İstanbul'un karmaşık trafiği içerisindeyim rahat olun.
    İnsanları yanlış yönlendirmiyorum, bu konuda da rahat olabilirsiniz.
    Bisiklet ulaşımının yaygınlaşmasını amaçlayan bir oluşumun içerisinde olmanız beni şaşırttı çünkü küçümseyen bir üslubunuz var ve bunu yine bisiklet kullanan birisiyle konuşurken kullanıyorsunuz.
    Böyle bir oluşumun içerisindeyseniz, bisikleti "gerçekten" sevdiğinizi "varsayarak" bisikletin "çocuk oyuncağı" veya "dağda bayırma gezme aracı" olarak kullanılamayacağını düşünmeniz de gerçekten tuhaf ve tutarsız.
    İnşallah aranızda bisikletin "çocuk oyuncağı" veya "dağda bayırma gezme aracı" olarak da kullanılabileceğini düşünenler vardır, yoksa o oluşumdan bisikleti sevdirmek adına pek birşey beklememek lazım.

17. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    10 km'de ancak ısınılır ;)

dexser bunu beğendi.
  18. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Kuzey Ege nin bu konuya yazdığı mesajları göremiyorum. Forumda bir sorun mu var acaba?

19. 1967chevy

1967chevy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa.O.YILMAZ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  20. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Engellenirsem, o üyenin yazdığı mesajları göremiyor muyum? Engellenmediğimi düşünüyorum çünkü bunu gerektirecek birşey olmadı.