Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Her bisikleti kolayca elektrikli yapmanın yolu…

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Sozenen tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Elektrikli bisikletler epey bir süredir piyasada kendine yer edinmeye başladı. Fakat elektronik bisikletlerin satış rakamlarına bakınca yüksek fiyatları nedeniyle normal bisikletlerden geride kaldığı görülüyor. Bir grup girişimci GeoOrbital adı verilen tekerlek ile normal bisikletlilerin elektrikli hale getirilmesini ve elektronik bisiklet meraklılarını büyük bir masraftan kurtarmasını hedefliyor.

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Çeşitli girişimler için fon toplayan Kickstarter sitesinde aradığı desteğe erişen projede tuzunuz bulunsun ve bir adet GeoOrbital’e bende sahip olayım derseniz 649 dolar gibi bir destek vermeniz gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı belirtiliyor.

Her bisikleti kolayca elektrikli yapmanın yolu...

2. Tarık97

Tarık97 Yeni Üye

Adı:
    Tarık A.
    Bisiklet:
    b'Twin
  3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlginç tasarım fakat ön tekerleğe fazla yük biniyor.Denge sorunu yoksa fena sayılmaz.Copenhagen wheel setin tasarımını da beğeniyorum.Kendi kendine şarj olabilme en önemli özelliği gözüküyor.Uzun turlarda test etmeyi çok isterdim,cep telefonu şarj edebilme,cep telefondan kontrol edebilme,bağlanma özeliği var.GeoOrbitale göre fiyatı pahalı. Superpedestrian - The Copenhagen Wheel

4. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kullanım bakımından istisnalar hariç bu projeleri yersiz buluyorum ben. bisikletin ruhuna aykırı.

5. D.Cengiz

D.Cengiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Bu da benim canavar

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi