Hep kötü anıları anlatacak değiliz ya! Biraz da iyilerini anlatalım :)

Tepki
76
Her haftasonu olmasada çoğu hafta sonu merama gidiyoruz yol 2gidiş 2geliş şeklinde biz sağdan gidiyorken araçların bize korna çalıp sıkıştırmak yerine yavaşlayıp sol boşalana kadar arkamızdan geliyor olması mutlu ediyor beni. Ve tabi bu kavşaklarda felan yol veren araçlar karşılıklı selamlaşmalar insanın insana verdiği değeri yükseltiyor bence. örneğin dün eve giderken gece 12 sularında sağa dönecek bir araç iyice yavaşladı birşeymi soracak diye baktım sağa sinyal vermiş beni sıkıştırmamak için beklediğini gördüm sonuçta yavaşlamayıp önüme kırabilirdi yapanlarda var ama o adam yapmadı. Hiç tanımadığım halde taktir ediyorum.
Ayrıca caddede giderken aradan çıkan arabaları gördüğümde arkam müsaitse sol şeride doğru geçip yol verdiğim araçların korna çalarak saol demeside mutlu ediyor :) benden bu kadar amma yazdım ya :)

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU
Scudo

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Bi gece turundan dönüşte ışıklardan karşıya geçicektik arkadaşımla.Yol boştu aslında ama yeşili bekledik. Işıklardan hemen önceki sokaktan bi araç çıktı ışıklara kadar gelip durdu kırmızı yanmıştı araçlara, araç siyah bi mersedes içindeki abide belli ağır bi kişilik. Bizi beklerken görünce müziğin sesini kıstı, laf atıcak falan sandım başta ama bişey olmadı muhabbet etmekte olabilirdi belki amacı bilmiyorum. Karşıya geçmeden önce biraz oyalandık orada tam geçerken bize kırmızı yandı arkadaşım geride kalmıştı, caddedende bi araç durmadan geçmeyi planlıyordu sanırım. Ben bi fren sesi duydum arkamı döndüm camdan çıkardı adam kafasını önüne bak lan gibilerinden çıkış yaptı. Bizim ağır abi camını sonuna kadar açtı hafif küfürlü bi şekilde '' sende önüne baksana lan'' şeklinde bi giriş yapınca karşı tarafa biz gülerek uzaklaştık :) Bağıran arkadaşlarda sakin sakin yola devam etti. O an o adamla göz temasında bulunupta karşılıklı kafa eğmeler paha biçilemezdi.

Ayrıca diğer yol veren veya trafikte bizi gören araçlar :)

sunnuk69

Üye
Tepki
104
2010 mart ayında muğla akyakadan dalyana doğru giderken, ki yol düz ve rüzgar arkamızdaydı, römorklu bir traktörü solladık. hemen sonra bi baktık arkamızdan deli gibi bağırıyo, durduk " hayırdır amca" dedik.. oda "durunda iki soluklanın, alın bakem arkadan 6 7 tane portakal yiyin enerji lazım size" dedi. sonra yarım saat türkiyeyi kurtarma sohbeti yaptık amcayla portakallarımızı yerken :)

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@sunnuk69

İşte memleketimin bu huyunu seviyorum :) İvriz'de gezerken yolun kenarına tezgah açan bir teyze "Gelin iki şeftali yiyin öyle gidin" diye seslenmişti. :)

Okan TUTAN

Üye
Tepki
4
bu yaz balıkesir değirmen boğazından dönerken benzinlikte mola vermiş bi grup bisikletçiyle karşılaştık almanlardı ama içlerinde türk rehber de olduğu için rahatça anlaşabildik almanyadan bisikletlerle gelmişler ve adanaya kadar gideceklermiş balıkesirde otelde konaklayacaklardı ve biz de onlara rehber olduk gidecekleri otele bıraktık gözlerindeki sevgiyi görmeniz lazımdı hepsi ayrı ayrı teşekkür etti ve ayrıldık hangi milletten olursak olalım pedal kardeşliği aynı :)

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Okan TUTAN

Örnek davranışınızdan ötürü tebrik ederim. Aramızda işaretle dahi olsa selamı yaygınlaştırırsak bunun bile katkısının çok olacağını düşünüyorum.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bugün iki güzel şey oldu. anı sayılmaz ama konu başlığı yakın sayılır, o yüzden burada paylaşıyorum :)

birincisi, ilk defa (9-10 yıl önce de bi kere denemiştim, çok kötü sıkıştırmıştı arabalar :S)
bisikleti yola indirip yaklaşık 4 km yolun sağında pedalladım... dolmuşçular dahil kimse beni ezmedi.
hatta kimse dibimden de geçmedi... çok mutlu oldum :)

ikincisi, eymir trt yokuşunu pedal çevirmeye hiç ara vermeden çıkabildim :) yine çok mutlu oldum :)

e bunları forumla paylaşmıyım da kimle paylaşıyım :)

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@CandanC

Değil mi yani? :) aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır :)

• Beğen
Tepkiler: CandanC
Tepki
43
Bisiklet
Ghost
Ben de bir gün Gaziantep çarşısına,işim olduğu için bisikletle gittim ve oradan tekrar eve gelinceye kadar (ki, bu 20-25 km eder) tempolu bir şekilde pedallayarak geldim,sonra da Gaziantep Üniversitesi civarlarında bisikletli birini gördüm benden başka,eve çabuk gitmek için arkadaşı sollayayım'' dedim ve solladım :) sonra bu arkadaş ta o'Na hava atmak için kendisini geçtiğimi sanmış ve birden Tour De France yarışlarındaki gibi yarışmaya başladık :) Ben zaten 20-25 km'dir bisikletimde eşyalarla pedallıyorum,ama yine de yakşalık bir 500 metre kadar yarıştıktan sonra o nu geçtim,e tabii ikimizin de çelik,demir yığını bisikletleri var sonra bana 'sen ne hızlı sürüyormuşsun be birader'' dedi,sonra yolda biraz sohbet ettkiten sonra yine yarışırkenki hızımla eve geri döndüm bisiklet gerçekten insanı sosyalleştiriyormuş :)))

Bu arada hep gıcık oluğum birşeyi yaptım, ''sonra'' kelimesini defalarca kullandım,bunun için de ayrıca özür diliyorum :)) :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Gözütok

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Mutlu Onur ÖZDEMİR

Bisiklet geçekten de öyle :) "Sonra" kelimesini çokça kullandığını siz yazdıktan sonra farkettim :)

Yatkın

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu çok hoşuma gitti hortlatayım dedim :D:D Ben Hatay / Samandağ'da yaşıyorum. İki sene önce açılan Samandağ - Arsuz yolunu belki duymuşsunuzdur. 26km ile dünyanın en uzun tek parça bisiklet yoludur kendisi. 😎😅 Ayrıca açıldığından beri asfaltını bi hayli eskitmişimdir. 😁😁 Bir keresinde yola geç çıkmam, kendimi kaptırmam ve dönüş yolunda çıkan fırtınavari rüzgar kombosu yüzünden karanlığa kaldım. Işığım yok (eskisi bozulmuştu, ben de yenisini almayı sürekli erteliyorum😬😬), yolda da ışıklandırma yok🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ (ekipmanın önemi işte :acpsnr:) Sağolsun bi abi beni fark edip önümü görebileceğim bi yere varana kadar arabasıyla 4-5 km arkamdan yolu aydınlatmıştı.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ahahhahah başlığa gel.
Benimki biraz trajikomik 😀

Üsküdar Sahildeki bisiklet yolunda Gelin'e çarptım 😀😀😀 ciddiyim.

Hızım çok yavaştı Gelin ve nedimesi fotoğraf çekiyor ben de bisiklet yolundan ağır ağır sürüyorum. Aniden sağa sola bakmadan yola girdiler ama öyle bi anda girdiler ki aramızdaki mesafe 30 santim belki var.
Frene basmak da fayda etmedi, arptım ve yerde yuvarlanıp takla attık.

Sonra damat ve nedime bana, ben onlara bağırmaya başladım. Dedim polisi arayıp sizden şikayetçi olacağım. Araya 5 10 tane insan girdi dediler adam haklı sizin bisiklet yolunda ne işiniz var hadi gidin.

Onlar gitti ben de gittim tabi 😀

onuriginal

Üye
Tepki
94
İsim
Onur Altan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
İlk bisikletimi aldığımda lastik bile değiştirmesini bilmiyordum. Uzun yol yapıp maceraya atılayım dedim rotamı Tekirdağ-Silivri arası seçtim. Silivri'ye Son 15 km kala lastikten bir ses seke seke ilerliyom. yedek iç lastik yama seti fln yanımda ama kullanmayı bilmiyorum . Tam 15 km yürümeyi göze almışım hazırlığımı yapıyorum o iki bina arasından yanan neon ışıkları gördüm. Bisiklet tamiri yapılır.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Ahahhahah başlığa gel.
Benimki biraz trajikomik 😀

Üsküdar Sahildeki bisiklet yolunda Gelin'e çarptım 😀😀😀 ciddiyim.

Hızım çok yavaştı Gelin ve nedimesi fotoğraf çekiyor ben de bisiklet yolundan ağır ağır sürüyorum. Aniden sağa sola bakmadan yola girdiler ama öyle bi anda girdiler ki aramızdaki mesafe 30 santim belki var.
Frene basmak da fayda etmedi, arptım ve yerde yuvarlanıp takla attık.

Sonra damat ve nedime bana, ben onlara bağırmaya başladım. Dedim polisi arayıp sizden şikayetçi olacağım. Araya 5 10 tane insan girdi dediler adam haklı sizin bisiklet yolunda ne işiniz var hadi gidin.

Onlar gitti ben de gittim tabi 😀
Biz de benzer bir olay yaşamıştık. 6-7 tane genç lavuk Suadiye sahilde bisiklet yolunda etten duvar örmüşler karşı yönden de kardeşimle ben geliyoruz. Acımasızca çalıyoruz zilleri ama çekilmiyorlar. Kardeşim atara geldi, hızını çok güzel ayarladı, çarpınca devrilmeyeceği ama yeterince de şiddetli çarpabileceği hızda bu lavukların en ortada duranına tam göbekten bi koydu, herif toto üstü yere çakıldı, karnına ve totosuna aldığı darbenin etkisiyle bi güzel inledi. Ayakta kalan 6 lavuk da bize laf atmaya, "önünüze baksana lan" falan demeye başladı o sırada yan tarafta hokey oynayan adamlar olaya dahil oldu, "burası bisiklet yolu onlar haklı" diye bizden yana tavır aldılar bu tırrekler kuyruğu kıstırıp yolu açmışlardı.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İki hafta önce köyleri keşif etmek için yola çıkmıştım, bir köye vardığımda üç tane çocuktan oluşan bir bisiklet grubuna rast geldim. Dediler ki ; Abi bisikletin çok hoş sana katılabilirmiyiz? Ben de tabi neden olmasın dedim fakat bir kural şartı ile! herkes arka arkaya gitmek zorunda hiç kimse tehlikeli bir şey yapmasın dedim ve peşime takıldılar. Kendimi baba ördek gibi hissediyordum, en önde eşek kadar adam ben ve arkamdan ise üç yavru ördek beni takip ediyordu. Bu temiz kalpli çocukları gezdirdim sonra kimsenin olmadığı trafiğe kapalı bir yolda bu üç çocuğa 500 metre den oluşan bir yolda yarış yaptırdım, üçüne de ödül olarak su ve gofret aldım. Strava kullandığımı gördüler ve nasıl kullanılır öğretme mi istediler ve öğrettim. Günün sonun da ise köylerinin yolunun bir kısmına kadar eşlik ettim ve ayrıldım. Güzel bir anı olarak kaldı böylece.

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biz de benzer bir olay yaşamıştık. 6-7 tane genç lavuk Suadiye sahilde bisiklet yolunda etten duvar örmüşler karşı yönden de kardeşimle ben geliyoruz. Acımasızca çalıyoruz zilleri ama çekilmiyorlar. Kardeşim atara geldi, hızını çok güzel ayarladı, çarpınca devrilmeyeceği ama yeterince de şiddetli çarpabileceği hızda bu lavukların en ortada duranına tam göbekten bi koydu, herif toto üstü yere çakıldı, karnına ve totosuna aldığı darbenin etkisiyle bi güzel inledi. Ayakta kalan 6 lavuk da bize laf atmaya, "önünüze baksana lan" falan demeye başladı o sırada yan tarafta hokey oynayan adamlar olaya dahil oldu, "burası bisiklet yolu onlar haklı" diye bizden yana tavır aldılar bu tırrekler kuyruğu kıstırıp yolu açmışlardı.
Müstehak Müstehak. Sopayla dövmeli bunları 😀

Yatkın

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet yolunun bir yanında kaldırım diğerinde yürüyüş yolu olan ufak bi park var. Orada bile bisiklet yolundan yürüyen anormaller oluyor. Üstlerine sürünce kaçıyorlar ama :D :D daha hiçbirine toslamak nasip olmadı 🙃🙃 Şaka bi yana daha yolda yürümeyi bile bilmeyen insanlara olabildiğince bulaşmamak lazım. Bahsettiğim Samandağ - Arsuz yolunda bir buçuk yıl kadar önce triatlon sporcusu Taner Beştek bıçaklandı mesela 😔😔 Aman dikkat diyeyim. Merak edecek olanlar için de sağlığına tekrar kavuştuğunu ekleyeyim 🙏🏻🙏🏻

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet yolunun bir yanında kaldırım diğerinde yürüyüş yolu olan ufak bi park var. Orada bile bisiklet yolundan yürüyen anormaller oluyor. Üstlerine sürünce kaçıyorlar ama :D :D daha hiçbirine toslamak nasip olmadı 🙃🙃 Şaka bi yana daha yolda yürümeyi bile bilmeyen insanlara olabildiğince bulaşmamak lazım. Bahsettiğim Samandağ - Arsuz yolunda bir buçuk yıl kadar önce triatlon sporcusu Taner Beştek bıçaklandı mesela 😔😔 Aman dikkat diyeyim. Merak edecek olanlar için de sağlığına tekrar kavuştuğunu ekleyeyim 🙏🏻🙏🏻
Haha bugün bisiklet yolundan giden iki adet andaval vardı, bağırmama rağmen beni iplemediler, bilerek çarptım bir tanesine sonra bir güzel azarlayıp çektim gittim. :D Bisiklet tekeri resmen adamın poposuna girdi.

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
394
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haha bugün bisiklet yolundan giden iki adet andaval vardı, bağırmama rağmen beni iplemediler, bilerek çarptım bir tanesine sonra bir güzel azarlayıp çektim gittim. :D Bisiklet tekeri resmen adamın poposuna girdi.
(link)

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki hafta önce köyleri keşif etmek için yola çıkmıştım, bir köye vardığımda üç tane çocuktan oluşan bir bisiklet grubuna rast geldim. Dediler ki ; Abi bisikletin çok hoş sana katılabilirmiyiz? Ben de tabi neden olmasın dedim fakat bir kural şartı ile! herkes arka arkaya gitmek zorunda hiç kimse tehlikeli bir şey yapmasın dedim ve peşime takıldılar. Kendimi baba ördek gibi hissediyordum, en önde eşek kadar adam ben ve arkamdan ise üç yavru ördek beni takip ediyordu. Bu temiz kalpli çocukları gezdirdim sonra kimsenin olmadığı trafiğe kapalı bir yolda bu üç çocuğa 500 metre den oluşan bir yolda yarış yaptırdım, üçüne de ödül olarak su ve gofret aldım. Strava kullandığımı gördüler ve nasıl kullanılır öğretme mi istediler ve öğrettim. Günün sonun da ise köylerinin yolunun bir kısmına kadar eşlik ettim ve ayrıldım. Güzel bir anı olarak kaldı böylece.
Bu benim çocuklarla yaptığım maça benzedi. Bizim evin bulunduğu site içerisindeki büyük bir top sahasında çocuklarla birlikte top oynamıştım. Çocukların arasında tek büyük benim. Dondurmasına oynayalım istemişlerdi. Ama bir heyecanlı, bir istekli oynuyorlar ki sormayın. Benim seçtiğim takımım yenilmişti ( 🤪 ). Hepsinin teri soğuyana kadar beklettim. Sohbet ettik. Sonra hepsine çikolata ve dondurmalarını ısmarladım. :ssrtcbya:
Çocukluğumda çok bisiklet sürdüm arkadaşlarımla. Mahalle aralarındaki boş arsalarda, okulların bahçelerinde çok top oynadık. O duyguları, heyecanı, bana hiç bir bilgisayar oyunu ya da hiç bir elektronik oyuncak veremez.