Hemoroixir kullanan var mı?

ufuk güneş

Forum Demirbaşı
Tepki
317
Hemoroixir diye basurun, hemoroidin kökünü kazıyan diye bi bitkisel formül var piyasada; bunu kullananların adam gibi yorumlarını, deneyimlerini bulamadım koca internette.

Çoğu yorumlar zaten bunun satıldığı sitede oluyor ve 1 tane bile olumsuz yorum olmadığı için, ister istemez doğruluğu şüpheli duruma düşüyor.

Bunu kullananlar var ise yaşadıklarını, işe yarayıp yaramadıklarını burada paylaşırlarsa sevinirim ... Belki burda kullanıp da neticesini bildiren arkadaşlar olabilir diye düşündüm.

Ben de bu yorumlara göre bi karara varıcam..

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Mucize bitki çözümlerinin hiçbirine inanmadığım gibi buna da inanmıyorum.
Bilim dediğimiz şey zaten; o bitkinin içinde iddia edildiği gibi etkili olan madde her ne ise, onu bulup ayrıştırıp ilaç haline getirmek.
yoksa maşallah, her köyde astıma iyi gelen mağra, her kasabda böbrek taşına iyi gelen çeşme suyu mevcut.

Bunların plasebo etkisi yaptığı gerçeği dışında bir faydaları olduğunu sanmıyorum.

Hemoroid hastalarına kendi kişisel tavsiyem , beslenme konusuna azami dikkat göstermeleri.
en çabuk uygulanabilecek ve en uzun dönem çare bu. ( bence )

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bir fıkra anlatsam bana kızarmısınız? Önce bir izin alayım.Baur deyince hepimizin çok güleceği bir fıkram varda :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öncelikle geçmiş olsun dostum... ama sana üzülerek söylüyorum bagsurun ilacı yok neden; çünkü bagsur (hemeroid) bir mikrobik ve alerjik değil tamamen mekanik bir hastalık. bende uzun zaman muzdarip oldum bu illet şeyden ama öğreniyorsun zamanla ve dilinden anlıyorsun ne yapman gerektiğini biliyorsun... sana tek tavsiyem acı dan kaçın ve sindirimi zorlaştıracak şeyler yeme bol bol sıvı tüket bunları ne kadar uygulayabilirsen o kadar faydasını göreceksin... birde eğer ilerlemişse bir leğene sıcak su doldur otur üzerine bunu her gün bir kaç seans tekrarla acayip faydasını göreceksin...
tekrar geçmiş olsun dileklerime...
hım bu arada doktor bana bisikleti yasaklamıştı ama bisiklete binmeden olmuyor sadece kısa bi süre toparlamak için pedal çevirememiştim çok şükür geride kaldı o günler sağlıklı booool pedallı günler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.Burak KARADAĞ

merak ettim fıkrayı sansürlemez heralde yönetim anlatırmısın :)?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Tabiki :D
Birgün bir adam yıllar boyu basurundan çok acı çekiyor.Bir süre sonra öyle bir hale geliyorki bütün kocakarı ilaçlarını dener hale geliyor.Ama hiçbiri fayda etmiyor.Birgün bahsi geçen adam :D kahvede arkadaşlarıyla okey oynarken kahve telvesi sürmek iyi geliyormuş lafını işitince okey masasından fırladığı gibi soluğu evde alıyor :D ve tencere tencere kahve kaynatıp avuç avuç malum yere sürüyor.Ama bu sefer daha kötü yanmaya başlıyor ve acılar içinde kıvranak doktora gidiyor. :D
Pantolununu indirdikten sonra doktora soruyor:
"Ne görüyorsun doktorcuğum?"
Doktor biraz inceledikten sonra cevabı yapıştırıyor :D:
"Valla iki vakte kadar bir yol görünüyor ama gerisi biraz karışık :D "

Benim en çok güldüğüm fıkralardan biridir. :D

• Beğen
Tepkiler: Selahattin Yakalı

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@a.f.k.

yanlız şunu ekliyelim: sıcak su leğeninin nasıl etkilediğini bilemiyorum ,ancak sıcak suda uzun süreler oturmak,erkeklerde başka sorunlara yol açabiliyor,dikkatinize.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ufuk güneş

Kardeş , çok eskiden baharat , aktar dükkanımız vardı . Vatandaş en çok basur şikayetiyle bize gelirdi. Basurun en büyük sebebi beslenmedir . Sigara , içki , hamur işi ,kola , domates ve özellikle ekşili , baharatlı , acılı yiyecekler basur yapar . Basurun genetikten dolayı oluşma durumu vardır Zaten herşey genetikle az veya çok bağlantılıdır.

Hep aynı gıdalarla beslenmede sebep olabilir. Gıda çeşitliliğini artırmak gerekir. Türkiye'de en çok Doğu bölgesi kültürüne sahip vatandaşlarda görülür . Çünkü çok acı tüketirler.

Sana tavsiyem doktora görün . Bu yukarıda saydığım şeyleri de hayatından çıkar . Ha birde mutlu olmaya bak . Stresde basur yapar

Tepki
23
@Cem Unden

Hemoroidden çekmiş ameliyatını olmuş biri olarak Cem arkadaşıma tamamen katılıyorum, önlemek için beslenme çok önemli.

Alınabilecek önlemler:

* Lifli gıdalar ile beslenmek ıkınmamak için birinci şart, bol sebze meyva yemek
* Bol su içmek ve sıvı gıdalar tüketmek
* Bacakları üşütmemek, bende bacaklarımı üşüttümmü oluşuyordu
*Düzenli büyük tuvalete çıkma alışkanlığını edinme bunun için sabah kalkar kalkmaz bir büyük bardak ılık su içme ve daha sonra iyi bir kahvaltı ile güne başlama, çünkü kahvaltı etmeden aşşağıya sinyal gitmez tuvalete çıkamazsın.
* Aşırı acı ve baharatlı besinlerden uzak durma.
* Aslında ilaç ismi vermek doğru değil ama yumuşatmak için Ultraproct pomat kullanılabilinir.
*Ve en önemlisi sıkıntılar devam ederse bi genel cerahi uzmanına görünmek en doğru hareket olucaktır

Tepki
11
İsim
Ozan DURMAZ
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun. Hemoroid her 10 erkeğin 8 inde bulunan bir sıkıntıymış doktorumun söylediğine göre. Fakat bunun farklı boyutları var. Toplumumuzda bu hastalık ile ilgili genel bir erkekliğe zeval gelmesin gibi saçma bir düşünce var ve birçok kişi bu yüzden doktora muayene olmuyor. Bunlardan biriside bendim. Eğer hastalığı ilk farkettiğimde saçma sapan düşüncelerden ve uğraşlardan sıyrılarak doktora gitmiş olsaydım o ameliyatı ve acıları yaşamamış olacaktım. Tavsiyem derhal doktora git ve seni elle muayene etmesine izin ver. Emin ol bu sağlığından daha az önemli. Bir arkadaşım başladığını farkettiğinde saf zeytinyağı sürmüş ve geçtiğini söylüyor. Ama en iyi çözüm yolu cerrahi müdaheleye gerek kalmadan gidip muayene olmak ve beslenme alışkanlığını düzenlemek. Bol posalı ve lifli gıdalar tüketmek. Günde en az 2 kere tuvalete çıkmak. Sabahları 5-6 adet kuru kayısı iyi gelir. Sigara, alkol,baharatlar ve turşu iyi gelmiyor. Leğende sıcak suda oturma benim ameliyattan sonra uyguladığım bir yöntem ve iyi geliyor. Geçmiş olsun tekrar.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
:) Türkiye de bu konunun açılması hep şöyle olur
"bizim bir arkadaşın basuru var" "çok kötüymüş, tuvalete çıktığında ağlıyormuş" "ne yapsaymış iyiymiş" :)
bende iki kere ufak çaplı operasyonunu ve günlerce sıkıntısını çekmiş biri olarak hemen diyorum ki " kardeşim önce bu hastalığı kabul edin"
burnun ağrıyınca doktora gidiyorsun , kulağın , başın, dizin ha keza,
e yani ağrıyan yerin değişince neden gitmiyorsun veya saklıyorsun ki ?

Tavsiyeye gelince,
yazmıştım ama tekrar yazayım, arkadaşlarda belirtmişler, işin püf noktası beslenme.
özellikle kayısı büyük kurtarıcı. uzak durulacaklar listesi zaten basur olmasanızda uzak durmanız gerekenler ile aynı.

geçmiş olsun selamlar.