Hemoroide bisiklet iyi gelir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu hastalık genelde uzun süre oturarak çalışan ve hareketsiz kalarak beslenmesine dikkat etmeyen insanları çok çabuk yakalıyor. Bisiklet çözümü ilginç olmuş ancak bu hastalığa yakalananların düzenli olarak yürüyüş yada bel altı bölgesini çalıştıracak spor faaliyetlerini yapmaları tavsiye ediliyor. Tabi ilaç tedavisini de unutmamak gerekir.

Scudo

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
konuyu hortlatmış olayim günlük 20km sabit süren biriyim 58km lik sürüşte bile herhangi bir sorun yaşamadım fakat iki gün evvel 96km yol yapınca ağrı hissettim genelde yapılan yorumlar bisikletin iyi geldiği yönünde ve seleden bahseden olmamış yeni çıkan bazı selelerde orta bolge girintili şekilde bu tür selelerin faydası varmıdır acaba

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Konuyu gercekten hortlatmissiniz. Bu konuda bir kac tane topik var. Daha bu yaz da üzerine yazildi cizildi. Sizin sorunuza gelince, Selenin o sekilde olmasinin basura etkisi olabilecegini hic sanmiyorum. Cünkü sele dogru secilmisse, zaten o bölgeye degen bir sey olmamasi lazim. O tip seleler cinsel organlara gelen baskiyi azaltmayi ( kadin ve erkek icin) amaclayan tasarimlardir. Yani sele genisligi dogru secilmisse arka tarafin iki parca olmasina gerek yoktur. Ben denemek amaciyla 5-6 sene önce bu tip bir sele aldimve denedim. Hic bir farkini görmedim ve cikardim. Hele iki parca seklinde yapilan selelerin mekanik olarak daha az ömürlü oldugunu düsünürseniz ( üzerine binen yüke karsi direnci az, deforme olmaya yatkin) hic kullanisli degiller. Belki cok az kilosu olan insanlar icin agirlik acisindan bir avantaj saglayabilirler. Ama basur konusunu unutun.
Eger zaten bu kan baloncuklari varsa, bunlar kayboluncaya kadar cok uzun süreli binmekten kacinin. Tamamen kaybolduktan sürekli binmeye devam ederseniz bir daha olusmazlar. Ama temel nedenlerinden birisinin beslenme oldugunu unutmayin.

(link)

Buraya da bir göz atin.

• Beğen
Tepkiler: Cuneyt Erkman
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Merhaba, hemoroid ve sele konusunda arama yaparken buraya denk geldim. Bu belayı 5 yıldır çektiğim için birkaç tecrubemi paylaşmak istiyorum. 1 kişiye bile yararı olursa ne mutlu.

Bisiklet ve vücut geliştirme gibi sporlar zorlama sebebiyle hemoroide götürüyor. Bunların ikisinide yapmış olmam bir tesadüfte olabilir. Çünkü et ve kuru gıda çok tükettiğim zamanlarda oldu. Bilim insanları genetik yatkınlık ve beslenme üzerinde duruyor. Baharatlı, acı, kuru gıdalardan uzak durmak gerekiyor. Kırmızı şarap mesela kesinlikle uzak durulmalı.

Sele tercihi çok önemli. Tabanı dar seleler çok rahatsız ediyor. Yokuş çıkarken fazla zorlamamakta gerekiyor.
Şuan MTB için bu seleyi kullanıyorum.

Sportourer Garda Man Gel (İtalyan yapımı)

Ameliyat olup tekrar nükseden arkadaşlar var o yüzden o yola başvurmayı düşünmedim. Pek çok ot, organik beslenme vb. denedim. İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği Çoban Çantası isminde bir ot var. Bunu çobanlar hayvan otlatmaya çıkarken yanlarına alırlarmış. Çok bilinen bir ot. Aktarlarda bulunuyor. Toplayabilirsinizde. Ama 1-2 ay kurutmak gerekiyor. Özelliği ise vücuttaki ödemi atıyor. Damarları rahatlatıyor. Kabız olma durumunu engelliyor. Hemoroid için biçilmiş kaftan.

Bundan bir çorba kaşığı çaydanlığa atıp ısınınca 2-3 dk. kaynatın. Ben 2 kupa su koyuyorum. Çayı demlenmesi için 5 dk. bekleyin. İçime hazır olacaktır. Tadı fena değil. Ölçüyü fazla kaçırmayın yoksa müsil etkisine dönüşür. 1 hafta tok karnına sabah-akşam içebilirsiniz. İlk günden rahatlama zaten başlıyor. Sonraki zamanlarda baharatlı, katı vb. gıdalar tüketecekseniz o gün bu çaydan için. Gayet iyi geliyor. Tabii doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Bunun farklı evrelerinde hayat dayanılmaz hale gelebiliyor.

hodja48

Üye
Tepki
0
İsim
yunus
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaş hepinize merhaba. bende hemoroid problemi var. bisiklet sürmenin hemoroide faydalı olduğunu duydum. ancak doğru sele tercihi ile olması gerektiğini de. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? konuyu hortlatmış oldum ama o zamandan bu zamana tecrübeniz olmuştur diye düşündüm :)

Son düzenleme:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Prostat yarıklı jel sele öneririm. Kadın selesi deneklerden. Terry seleler var. Bir araştırın. Evet hemeroid için yürüyüş öneriliyor. Bisiklet ilkkez sizden duydum. Geçmiş olsun. İyileşme sürecinizipaylaşırsanız öğrenmiş oluruz. İyi günler.