Hem şehir, hem de bozuk yollar için bisiklet arıyorum. (Bütçem 5000 TL)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@orhan cabarov

Aslında ben o kadar iyi bilmem ama Trek'i aldığım yerde ki abimiz şöyle demişti" 5000tl ye de carbon var 25000 tl ye de carbon bisiklet var.Ama 5000 tl lik olanı penye kumaş gibi,carbon olduğu anlaşılmıyor bile hemen kırılıyor ama 25000 tl olanların carbon olduğu belli, lif-lif görülüyor ve kırılmıyor" dedi.

• Beğen
Tepkiler: orhan cabarov
Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bence tur bisikleti size güzel gider... bagajı takarsınız arkaya, atarsınız malzemeleri içine... sandalyenizi falan da üste bağlarsınız... oooh mis :)
forumun tur/şehir bisikleti başlıkkarını bi okuyun bence... burda söyleyeceğimiz herşey diğer başlıklarda da mutlaka yazılmıştır :)

bi de şehir içinde de agresif kullanım demiyelim de atak ve hızlı kullanım diyelim isterseniz.... zaten türkiye'de kaldığınız sürede, sürücülerimiz size oldukça heyecanlı anlar yaşatıcak, sizin ekstra bi çaba harcamanıza gerek kalmıycak, eliniz mahkum saçma sapan aralardan falan geçmek, ani frenler yapmak zorunda kalacaksınız :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre Yönlüer

Bu ne biçim bir mantık ya? :D 5000 lira bisiklete verdiysen o bisiklet ortalamanın üstündedir karbon alüminyum fark etmez illa ki sağlamdır.
Penye kumaş demiş illa ki 25.000 liralık karbon bisikletle 5.000 liralık karbon bisiklet arasında fark olabilir ama fazla abartmış. :D

İzninizle bu yorumu farklı bir konuda paylaşacağım. :)

• Beğen

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Emre Yönlüer

Abiniz sizi yemis ya da pek birsey bilmiyor. En dandik karbon elyaf bile oyle hemen kirilmaz veya iyisi liflif gorulmez. Forumda karbon elyaf teknolojisiyle ilgili bir yazi cevirmistim, ona bakabilirsiniz.

@Orhan bey,

Gelelim asil konuya. Agresif(!) kullanacagim ama memlekete goturup dag tepe gezeyim, baliga da gideyim, kumsalda da gideyim ama asfaltta hiz da yapayim derseniz oyle bir bisiklet yok.

Ayrica bence siz paranizi bosa harcamayin. Once biraz bisiklet ogrenin. Agresiften kastiniz nedir, atik ve cevik olmak mi? Surasi bir gercek ki yol bisikletiyle hizli olursunuz ama bir sehir bisikleti kadar cevik ve kivrak olmazsiniz. Agresiflikten kastiniz hizsa, onlar da aslinda celisen ifadeler.

Siz normal bir bisikletle baslayin, gene elverdigi surecte agresif kullanin, baliga da gidin, tarlada da sürün. Paranizi da hemen harcamayin. En güzeli.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepki
1
Korkacak birşey yok, kaldırımda insanların içinde sürecek değilim, agresifden kastım hızlı sürücem ve bozuk yollara filan girip çıkıcak demek istedim, kaldırımda arabaların içinde zaten sürmem ben bunu yurt dışına götürmek istiyorum orada sahilde ve balığa gıderken surmek ıstıyorum.

@Mert E.

Hocam, agresifden kastım yani nasıl desem, çukur olur bozuk yol olur girip çıkarım açık yol varsa hızlı sürerim ani fren yaparım ani hızlanırım şeklinde, yoksa ben dar sokakta trafıgın ıcınde bısıklet kullanmayacagım, ben genelde sakın yerlerde kullanacagım boyle rahat surebılecegım.

@CandanC

Aynen, agresif kısmı yanlış anlaşılmış biraz, bana dedıgınız turden bır bısıklet onerırmısınız ? ona gore ıncelıyım lısteme eklıyım hocam ?

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bence aradığınız trekking tarzı bir bisiklet.
Trek DS, Specialized Crosstail, Giant Roam gibi bisikletlere bakın.

• Beğen
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Dostum bence yeni başlarken bu bütçe çok fazla bende bir hevesle girdim bu işe, ben bütçeyi minimum tuttum. Salcana Ng 650 aldım. Kullanan arkadaşlar ile yaptığım sohbetlerde edindiğim bilgiler ışığında diskli frenlerden uzak durdum. (Forumdaşlarım bu hususa ne kadar katılır bilmiyorum ama sen arazide istemiyorsan diske hiç gerek yok bence) Tür olarak da bence mtb bu işe yeni başlayanlar için mantıklı. Anladığım kadarıyla maddi sıkıntında yok. Bir çift'te yol yada şehir tekeri de alır kenara koyarsın hangisi ile rahat sürüş keyfi yakalarsan onu kullanırsın.

• Beğen

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Böyle bir şey işte bu para bozuntusu.Paran olmaz , bütçe kısarsın foruma konu açarsın , istek istersin 500 lira bütçen vardır ona uygun bir bisiklet bulursun.Paran olur bu defa aralarında en iyisini seçmeye çalışırsın.sahip olduğundan fazlasını istersen
ihtiyacın var sanırsın
ve istediğinden daha fazla düşünürsen
düşüncelerinde kan ağlarsın..... :)

• Beğen

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@orhan cabarov

Tamam iste ben de diyorum ki oyle bir bisiklet yok. cukur olsun gireyim, cikayim; bozuk yola gireyim cikayim ama asfalta cikinca da basayim millet tozumu toplasin.. yok.

Bu acidan bakinca agresiflik muallak kaliyor. Ne kadar cukura gireceksiniz, bozuk ne kadar bozuk? Hiz dediginiz hiz ne kadar? Cok cukura, bozuk yola girebileceginiz bir bisikletle hiziniz yavas olur; hizli bir performans bisikletiyle de cukura, bozuk yola bir yere kadar girersiniz.

Madem paraniz var, harcayacaksiniz. Aha ben size oneri vereyim:
Videolari da izleyin, anlarsiniz.

(link)

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Ozan Duran

Ben dedim zaten Trek dedim al rahat et dedim. Alırsan Trek gidebilirsin direk :)

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
uzun mesajımı tekrarlıyorum.... temel noktalara karar verin, işte fren türü olsun, gidondan kitli maşa olsun, arttırıcı en az şu model olsun falan gibi... sonra da inceleyin işte bisikletleri, bisikletçilere gidin gözünüzle görün... bana sorsanız ben trek'lerin görünüşünü seviyorum... ama şimdi fuji diye bi marka var, onun da renkleri çok hoş... falan filan... marka model önermem saçma zaten, gidin beğendiğinizi alın işte :)

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçesi olan niye konu açar anlamam ben. :)
5000 lira veriyorsan zaten aldığın bisiklet ortalamanın üstü sağlam kaliteli bir bisiklettir kaç sayfa mesaj yazılmış daha karar yok.. :)
Gereksiz takıntılarımız var herkeste bir en iyisini alma hastalığı var al sür işte. :)

Tepki
1
@Mert E.

Hocam, ikisinin ortası olsun istiyorum, çukur mesala asfalt çukuru gibi , hız olarakta orta bır hız yanı araba hızlarında degıl ortalarda, oyle olsunkı hocam hem bozuk yola gırebıleyım asfaltı bozulmus toprak yol gıbı mesala, yerı düz yoldada hızlı gıdebıleyım yol bısıkletı kadar olmasada ıkısının karışımı onerdıgınız bu lınktekı bısıkletmı hocam, valla gorunusu çok güzel, bunun turkıyede fıyatı nedır nereden bulabılırım varmı fıkrınız ?

@CandanC

Temel bilgilerim okadar yetersiz ki onların nasıl olması gerektıgını bıle bılmıyorum, hanı hangısı ıyı kötü tecrubem yok :( sora sora karar verıcem asıl türüne karar verebılsem,

hem şehırde, hemde bozuk yolda surebılecek bır bısıklet tıpıne karar vermem lazım crycloss 'a karar verdım daha sonra bırcok kısı onu alma dedı yıne kaldım kararsız :(

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam hem bozuk yola gırebıleyım asfaltı bozulmus toprak yol gıbı mesala, yerı düz yoldada hızlı gıdebıleyım yol bısıkletı kadar olmasada ıkısının karışımı.

Bu cümle sizin tarzının tekrardan Cylocross olduğunu gösteriyor. Kim ne için Cylocross alma demiş bu şartlar için anlamak güç.
Bisiklet hakkında bilgileriniz çok kısıtlı ve bu işin sonu yok her gün yeni bir şey öğrenirsiniz yaz bitmiş halen bisiklet alamadım durumuna gelirsiniz ben size söyleyeyim.

Sizin bisikletiniz bu.
(link)

• Beğen
Tepki
1
@Berke Kazankaya
gerçekten guzel bısıkler, cube nın nısıklerı cok guzel, bana şehır bısıkletı onerıyorler ön amortısorlu, bır kısımda Cylocross onerıyor secımımı bu ıkısı arasında yapacagım anlasısan, :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Sonuç hep aynı TREK DS serisi :)

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orhan cabarov

Trek DS serisi ve Cube Cross serisi arasında bir seçim yapacaksınız.
İki bisikletin de amacı birbirine yakın. Kullanım yerlerini aynı baz alırsak, Trek DS serisi konfor ağırlıklı, Cube Cross serisi ise hız ağırlıklı bir bisiklet.

• Beğen

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
Ben sizinle aynı kriterlerle yola çıkmıştım bir yıl önce. Forumda ilk önce hibrit bisikletlerle ilgili konu açmıştım. Sonra Cyclocross araştırmaya başlamış hibrittense hıza daha meyilli olan aynı zamanda toprak yollarda rahat kullanabileceğim cyclocrossun daha iyi olacağını düşünmüştüm.Sonra da performans tutkusu yüzünden olsa gerek yol bisikletinde karar kıldım. Yani anlayacağınız sizinle aynı kriterlerle seçim yaptığımda tercihim cyclocross olmuştu.

Önereceğim bisikletler :

(link) (favorim; donanım olarak iyi sram rival olması bir avantaj ve tasarımın daha güzel olduğunu düşünüyorum)

(link) (ikinci tercihim. komponentler oldukça iyi ve tasarım olarak da fena değil. 105 de ideal bir set )

(link) (diğerleri bütçenizi zorlarsa bunu öneririm)

• Beğen
Tepki
1
Çok teşekkur ederım bunları ben kaydedıcem modellerını daha sonra aralarında secım yapacam secım yaparken tekrar foruma danışıcam tekrar teşekkur ederım.

Bu bısıkletı suren kullanan yada fıkrı olan vrmı ? forumda eskı konuları okurken bunu onermıslerdı bır arkadasa cube nın yerıne.

(link)

Aytuğ Ş.

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Cube
@orhan cabarov

Cannondale sonuçta kalitesi ortada alma şansın varsa hiç düşünme.Eğer kendin getirebilirsen cannondale superx 105 de çok güzel bir model