Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hem şehir, hem de bozuk yollar için bisiklet arıyorum. (Bütçem 5000 TL)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında orhan cabarov tarafından paylaşıldı.

1. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler, her sene televizyondan bisiklet yarışlarını izliyorum ( eurosport kanalından ) aniden ne olduysa bisiklet almak istedim ama öyle bir heves geldiki heyecandan kalbim attı çok garip bir duygu :)

5.000 e kadar butce ayırabılırım, almışken ıyısını ıstıyorum, agresıf surucuyum, hem sehır ıcınde hemde bozuk yollarda surucem daga cıkmayacagım fakat asfaltı bozuk yollarda ve denıze balıga gıderken surucem, byuk ıhtımal bısıkletı memlekete goturucem ( bakü'ye) orada daha rahat kullanabılırım yılın 4 ayı oraya gıdıyorum.

Bana ne onerırsınız, pek bılgım yok anıden hevese dustum gunlerdır arastırıyorum okuyorum, başta yol bısıkletı bana uygun sanmıstım fakat gordum ki, bana uygun degılmıs.

Cyclocross bisiklet önerdıler benım ıcın sizce bu tercıh dogrumudur ? uzun yıllar degısmeyecegım dayanıklı saglam bır model ıstıyorum.

yardımlarınızı tavsıyelerınızı beklıyorum sızlerle bırlıkte karar verıcem arkadaşlar, yas 21 boyum 180. kg 85

2. Volkan Yazıcı

Volkan Yazıcı Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ghost crossman serisine Bi bakın derim

Sent from my RM-937_eu_turkey_207 using Tapatalk

orhan cabarov bunu beğendi.
  3. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Hocam sanırım link bozuk.

4. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence cyclocross ya onun kardeşi sayılabilecek gravel bike (toprak yol bisikleti); örneğin Specialized Tricross, Giant Anyroad, Trek Crossrip sizin için doğru tercih olacaktır.

6. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tercihinizi Dağ veya Tur bisikleti tarzında ön amortisörlü bir bisiklette kullanıp kafanızı rahat ettirebilirsiniz. Yol bisikleti hayranlığınız aşırıysa cyclocross bisikletlerine yönelebilirsiniz

frkn9119 ve orhan cabarov bunu beğendi.
  7. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  8. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkur ederım, marka olarak hangısını almam ıyı olur ? saglamlık dayanıklık konusunda uzun omurlu olmalı kı ben bnu gercekten sert kullanıcam sonra hasar gorsun sıtmeıyorum o yuzden dayanıklı olmalı hemde yurt dısına goturebılırım.

cube nın tasarımları hosuma gıdıyor, sanırım sızde Cyclorcoss almamı onerıyorsunuz o zaman tercıhım bu olacak cunku hem sehırde hemde arazıde kullanmak ıstıyorum, arazı dedıgım dag dere degıl ama bozuk kumlu yol gıbı.

bıde lutfen bana onerdıgınız urunun lınkınıde koyun ıncelemem ıcın :)

hocam sızın gosterdıgınız stokta yok bu nasıl ?
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/yol-bisikletleri/cube-yol-bisikleti/cube-2014-cross-race-cyclocross-disc-bisiklet.html

birde gtc bısıklet ne oluyor sunun gıbı
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/yol-bisikletleri/cube-yol-bisikleti/cube-2014-agree-gtc-karbon-bisiklet-50-34.html

9. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Konu güncel, lütfen.

10. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence direk 5000 lira gibi bir bütçe ayırmayın.Önce daha uygun bir şey alıp deneyin.Belki alacağınız bisiklet size göre değildir.Daha farklı tarzda bir bisiklet istediğinizi fark edebilirsiniz.Hem bu arada dahada tecrübe kazanıp isterseniz ilerde daha yüksek bütçeli bişey alabilirsiniz.
    Benim fikrim kilitlemeli ön amortisörlü tur bisikleti tarzı bişey alın.Hem normal yolda hemde hafif bozuk yollarda iyi olur.

11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    5000 tl lik bi bütçe ve netleşmemiş istekler... alıcağınız bisiklete karar veremeden hevesiniz geçmez umarım :D

12. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar kararı sızınle verıcem tek basıma veremedıgım ıcın foruma konu acdım, butcemde 5.000 tavsıyelerınızı beklıyorum, nerede surecegımı yazmısım tecrubelı bılen arkadaslar ona gore bana onerıde bulunmasını rıca edıyorum daha ne yapabılırım kı :)

13. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    5000 tl diyince, bir de henüz bisiklet türüne bile karar vermemişsiniz aladığım kadarıyla... ürün yelpazesi baya geniş, seçim zor... o yüzden dedim :)

ben bisiklet seçimlerine müdahil olmayı çok sevmiyorum... çünkü herkesin seçimi, keyfi ayrı.... bununla birlikte, kendi tercihlerimi söyleyebilirim, belki size de uyar. hatta aksesuar tercihlerimi de yazıyım, belki onlar da işinize yarar :)

1- önce bisikletinizin türüne karar vermeniz gerekiyor. tabi ki çok kişisel bi tercih :) ben mtb kullanmayı seviyorum. şehir içi yollarda da mtb'mi kullanıyorum. bisikletteyken üstümde herhangi bi'şey taşımayı sevmiyorum. herşey ibisiklete yıkıyorum. gidon çantası ile çok rahat ettim, içine herşeyi alıyo, telefon elinizin altında oluyo. bir de sele borusuna takılan pratik bagajım var. hiç çıkarmıyorum. fazladan bişeyler taşımaya ihtiyacım olduğunda -- arada işe gidiyorum bidikletle, yedek kıyafet falan koyuyorum mesela -- eşyalarımı koyduğum çantayı bajaj ipiyle bağlıyorum arkaya. -- yedek lastik, pompa, alyan gibi malzemeleri taşıycaksam, onlar için bi sele altı çantası aldım... içindekileri de hiç çıkarmıyorum... takıyorum çantayı oluyo bitiyo....

görüleceği üzere benim kanımda bi yol bisikletçisi kanı yok :) siz de bisikleti aldığınızda kendinizi nasıl sürerken ve ne için sürerken hayal ediyosunuz bi onu düşünün... ona göre karar verirsiniz yol mu şehir mi alacağınıza (mtb demiyorum, çünkü zaten araziye girmiyceğinizi söylemişsiniz) bir de sürüş tarzınız ve hızınızı bisikletle çok bağdaştırmayın. yani şehir bisikletiyle de hızlı ve agresif sürüşler yapabilirsiniz :)

EDIT : balığa giderken bi sürü malzemeniz olucak yanınzda, size bagaj şart bence :) cyclocross yakışmaz :)

2- ön süspansiyonu olmayan bi bisiklet kullanmak istemezdim. onun yerine kitlenebilir olsun ve kilidi gidonda olan bi maşası olsun isterim. arka süspansiyonu olan bi model hiç düşünmeyin.

3-disk frene- ister hidrolik ister mekanik -- kanım hiç kaynamadı. V freni tercih ediyorum. kendim ayarlayabiliyorum, maliyetsiz, pratik... ayarı ve pabuçları iyi oldumu da çok da iyi tutuyo...

4-benim arka arttırıcı alivio. 8'li. şimdi değiştirsem deore alırım ama acil bi ihtiyacım yok, 4 yıl dır falan kullanıyorum isikletimi, her tür arazi çamur yağmuru çıkışı da gördü bisiklet, gayet rahatım. size de en az alivio düzeyinde -- şehir ve yol bisikletlerinin aksamlarını bilmiyorum, onlarda da en az bu düzeye denk geleni seçebilirsiniz ama o konuda kullanalar daha net yorumlar yapabilir. bi de yanlış hatırlamıyosam, terk dual sport bisikletlerinde (EDIT: aaaa evet trek'lere bi bakın bence ) alivio ve deore kullanıyodu-- bi arttırıcı olan bi bisiklet seçmenizi tavsiye ederim. hem vites geçişleri daha rahat hem daha dayanıklı.

6- foruma da bi göz attığınızda, pek çok marka görüreceksiniz zaten.... trek, cannondale, salcano, whitl, bianchi, giant.... say say bitmiyo :) hepsinin kullananı ve seveni var. sonuçta bu markaların hepsi belli bi kalitenin üstünde bisiklet üreten markalar. o yüzden genel olarak bi marka-model düşünmek yerine, yukarıdaki gibi ayrıntılara karar verip ondan sonra bisiklet modellerine göz atmakta fayda olduğunu düşünüyorum...

bir de, yine kişisel görüşüm, böyle mantık yürüterek, bilgisayardan tek tek modellere bakarak, karşılaştırarak alınmıyo bisiklet... internette beğeniyosunuz, ama gördüğünüzde sıradan geliyo... bi anda arka tarafta hiç duymadığınız bi marka gözünüze çarpıyo, aşık oluyosunuz alıveriyosunuz... başıma geldi de ondan biliyorum :D o yüzden biraz dükkan dolaşın :)

bi de 5000 tl demişsiniz ama, bence gerçekten gerek yok.... yukarıdaki temel özelliklere sahip bi bisiklet size yeterince keyifli sürüşler sağlıycaktır. karbona falan da gerek yok kanımca... bi başlayın... baktınız sizin için gerçekten bi tutku oldu bisiklet, o zaman çok daha keyif alarak harcarsınız paranızı bisiklete... bence yani.

seçim işini çok da uzatmayın.... :) bi an önce alın pedal keyfini çıkarmaya başlayın... şimdiden iyi sürüşler diliyorum :)

orhan cabarov ve Alper Ütebay bunu beğendi.
  14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    arkadaş bisikletle balığa gidicem demiş... cylocross'la balığa mı gidilir :D

(b de araziye girmiycem, bozuk yollarda kullanabilirim demiş... bi kere araziye uygun bisiklete ihtiyacı yok.... dolayısıyla cylocross alıcak bi de onu bagaj taşımaya uygun hale getiricek, lasitkleri değiştircek yola uygun hale getiricek, gidonu değiştirmesi gerekebili... gerek var mı :S )

orhan cabarov ve frkn9119 bunu beğendi.
  16. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkur ederım guzel yazmışsınız, :)

cylocross bısıklet önermemıssınız peki ne onerırsınız, mtb gerekmeyecek sanırım cunku arazıde kullanmayacagım genelde şehırde ve yıne şehıre yakın bır yerde balıga gıdıcem, balık malzemelerını sırt çantasına koyup sırtıma gecırebılırım bısıklete koymadan. bu şekılde en uygunu cylocross olmuyormu hocam ? sızın onerdıgınız tur hangısı tam olarak onlara bakıyım ıncelıyım.

Ben bısıkletı agresıf sert kullanıcam, benım genımde var gercektende tıcarı aracım var fakat sırf spor kullanmak ıcın duz vıtes aldım,yasımdan dolayıdır belkıde 21 yasım var agresıf suruyorum, bısıkletıde oyle kullanıcam eskı den cocukken bısıkletım vardı o zamanda hep oyle kullanırdım, daha sonra sürecek yer bulamadım oyle bıraktım, sımdı alıp bakuye goturmek ıstıyorum orada surecek yer cok daha fazla.

17. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok gusel dehşet bir bütçe:in: Size Trek dual sport 8.5 ve ya 8.6 önerebilirim.Bence müthiş bisikletler:alkis:

18. orhan cabarov

orhan cabarov Yeni Üye

Seviye:
    Hocam kadrosu: Alpha Gold Aluminium w/IsoZone ( trek 8.6 nın kadrosu )

karbon dan dahamı ıyı, yoksa karbon dahamı ıyı hocam

19. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bütçe,model vs. bir kenara,şehir içinde agresif kullanacağım,genimde var kısmı beni oldukça düşündürdü.Kazasız belasız pedallar size.

orhan cabarov ve CandanC bunu beğendi.
  20. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    orhan cabarov ve emrahozkan bunu beğendi.