Hem okumalık hem seyirlik tur - Harmankaya Kanyonu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tur,kurgu,fotoğraflar hepsi harika. büyük bir keyifle okudum.
elinize,ayağınıza sağlık

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Zorlu ama güzel bir tur olmuş. Söğüt'te kısa dönem askerken kanyonun önündeki Harmankaya uzaktan gözükürdü ve terhisten 1 hafta önce ilçenin kuzeyindeki Yakacık, Akçasu, Kayabalı ve Tuzaklı köylerine devriye gittiğimde oraya bayağı yaklaşmıştım. O tarafta Tuzaklı hariç köy nüfusu genelde yaşlılardan oluşuyor. Oranın gençleri genelde Bilecik, Eskişehir, Bursa, Sakarya,İstanbul ve az da olsa Bolu'ya iş için gitmiş. Sanırım içinden Sakarya Irmağı'na İnhisar'ın Koyunlu köyünde karışan Selim Çayının geçtiği kanyonun güney girişindeki köye gitmişsiniz. Kanyonun kuzey girişi Bilecik'in en az nüfuslu ve en dağlık ilçesi Yenipazar'ın Karahasanlar köyünde.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Şentin

Bölgeye oldukça hakimsiniz :) evet aynen yukarıda dediğiniz gibi. Bilecikli olduğum halde bir çoğuna henüz gitmek nasip olmadı. yavaş yavaş geziyoruz bakalım. Daha memleketimizden çıkamadık :) sonrasında Türkiye ve belki ileride yurtdışı olur umarım.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Çok güzel bir tur olmuş tebrik ederim. Ayrıca merak ettiğim bir şey var karbon sele borusuna bagaj takılmamasının sebebi nedir ?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Küçük

Zarar verebileceğini düşündük, yolda kırılıp başımıza bela açacağına hazırda olan alu sele borusuyla değiştirelim dedik. Tamamen varsayım üzerine yapılmış bir şey.

• Beğen
Tepkiler: ömer korkmaz
Tepki
18
Bir Eskişehirli olarak Eskişehir de bisiklet kullanmanın zevkine henüz ulaşamadım, çok güzel bir gezi olmuş teşekkürler.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aynı bölgeye tekrar gidecek olursanız haber vermenizi rica ediyorum, bölgeyi bilmiyorum ve görmeyi çok isterim. Ayrıca gruba uyumluyumdur her türlü tempoya ayak uydururum geride kalmam, bırakıp gitmem. :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aliburak Aynı bölgeye gitmeyi ben de çok isterim, eğer gidecek olursak, sana da mesaj atarım aklımdasın.

• Beğen
Tepkiler: phrygian

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Sessizliğin hüküm sürdüğü, ıssız yolların püfür püfür estiği doğal güzellikler içerisinde bol bol tırmanarak yapmış olduğunuz turun tadını tahmin bile edemiyorum. Gerçekten çok güzel. Orada sizinle beraber olmak turlamak çok isterdim. Yaşamış kadar oldum. Ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
Filmin en heyecanlı yerinde reklama girmesi gibi olmuş. Keyifle izledim. Devamını okumak isterim.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Bu güzel turun fotoğrafları silinmiş. Yeniden yüklerseniz sevinirim.

Tepki
9
Bu güzel turun fotoğrafları silinmiş. Yeniden yüklerseniz sevinirim.
Denediğim bütün fotoğraflar açıldı. Sadece 1. Manzara fotoğrafı sanırım siteye girmek için üyelik istiyor o kadar. Diğerlerinde sorun yaşamadım. “Http.... blogspot” ile devam eden linki kopyalayıp yapıştırdım.