Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

help

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında TarıK F. tarafından paylaşıldı.

1. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    futbol nedeniyle capraz baglarımda sorun yasadım ardından atrospokiyle bi kurcalandı tedavi denendi doktor kotu bsey yok dedi ancak fizik etdavi esnasında fizyoterapist bisiklet kireclenmeyi arttırır fazla kullanma dedi moralim pek bozuldu..dogru mudur acaba haala suphe etmekteyim icimden benc e yanılıyor demekteyim..bilgisi olan varmıdır bu konuda?

KuNDuZ bunu beğendi.
  2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Of course, there are people knowledgeable in medical issues. But regrettably I agree: If the doctor said "no cycling" , do not ride..

Anyone can say: "no problem. you can ride a bicycle for hours!"
    You will not care doctor ?

talk to your doctor. ask; How many hours you can ride..

Fırat Ayanyan, KuNDuZ, ErkaL ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  3. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    haklısın bu durumda bisikleti satıyorum

4. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    geçmiş olsun .önce hangi çapraz bağda sorun var dizde bir tane çapraz bağ yok.en önemli olanı elle kontrol yapıldımı ,sonra emar istendimi,artroskopi oldum diyorsunuz ne teşhis konulduda bu operasyona gerek duyuldu.ayrıca ne varki neyin kireçlenmesini arttıracak zaten bütün elit sporcuların en büyük derdi fazla hareketten dolayı oluşan kireçlenmedir.ve ingilizce cevap yazan arkadaşı tebrik ediyorum çok iyi ingilizcesi var!Site ve soru soran yabancı ya heralde o yüzden gerek duydu.
    saygılarımla

sertel bunu beğendi.
  5. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    mr da birsey cıkmadı daha dogrusu soyle 4 adet ciddi doktora muayene olmak zorunda kaldım..mr larda kopuk gorunmuyordu ic yan bag..ama bende agrı vardı ayagımın alt kısmı dizin alt bolumu yani lak lak oynuyor gbiydi..bir doktor uzamız esnemis dedi digeri kesin kopuk bazen mr larda gorunmez dedi.en sonunda guvendigim bi doktor bakalım dedi atroskopiyle grdi hadi gozun aydın kopuk degil dedi ama bende aynı sorun devam ediyor sadece agrı yok ama sol dizime gore alt daha gevsek ve futbol oynamama izin vermiyor..sebebini sordugumda doktora bagların zayıf bazen boyle olur insanlarda yapacak birsey yok kaslarını guclendir demisti..

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletin kireçlenmeyi arttıracağını düşünmüyorum, bence aksi etki yapacaktır.
    Bu tür bağ sorunlarında tabii ki koşu, futbol vb hareketler çok zararlı olacaktır. Düz yolda hafifçe zorlamadan binilecek bisiklet tedavi sürecini hızlandıracaktır (asla yokuş ve düşük devir zorlama yapılmamalıdır) Yine çok hafif ağırlıklarla yapılacak leg curl, leg extension hareketleri çok faydalı olacaktır...

Mesut Girgiç, TarıK F. ve sertel bunu beğendi.
  7. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sıkıntın alt bacağın önemi arkayamı kayıyor? eğer diz fleksiyonda iken bacak öne kayıyorsa ön çapraz ,arkaya kayıyorsa arka çapraz bağda bir problem olması muhtemel bu sorulara çok basit hareketler ile cevap bulunur ama bilen tarfından.önce bunlara cevap bul bence gevşem varsa Hakan Yazmanın dedikleri hareketleri uygulaman güçlü bir quadriceps kasına sahip olman işini hafifletecek yanlız ek olarak esnemeler 6 ayda önce kolay düzelmez başka ne sıkıntın var bilemiyorum ama erken operasyon yaptırmış gibisin dikkat et eski doktorlar hemen filim emar tahlil değil göz ve el muayenesi yapar bu çok önemli şunu unutma emar fotoğraf değildir her doktor herşeyi aynı göremeyeceği gibi emarda herşeyde gözükür diye birşey yok
    gene görüşelim istersen
    saygılarımla

8. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçen sene ayak bileğimde Bağ yırtığı olmuştu.1 ay alçıda kaldıktan sonra 1 ay da öyle dinlendim.sonra bisikletle tanıştım.başlamadan önce doktoruma danıştım..sakıncası varmıdır diye..bana söylediği "iyi olur hatta bileğindeki kireçlenmeyi önlersin" demişti..tabi çok zorlamamak kaydıyla..bana dr böyle demişti seninki ise kireçlenmeyi arttır diyo..bilemiyorum..ama şimdi benim ayak bileğimle ilgili bir problemim yok..gayet sağlam,herhangi bir kireçlenmede gözükmüyor..

9. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    ayagım yerde sabit dizimin ustunden ayagımı sola dogru goturdugumde sanki alt taraf sabit kalıo bi bosluk payı kadar sonra alt tarafı da sola cekior..yani alt ve ust komuta kısmında bosluk var alta hemen komuta edemiorm umarm anlatabilmişimdir...hemen ameliyat olmadım bayaa geciktirdiğm cunku bagın kopuk diolardı ama b4en kosup bisiklete binebliodum..agızdan dolma bilgilerle cogu profesyonel sporcular olmak uzre hepsi kurcalatma eger kosup bisiklete binebliorsan dediler bi 5 ay erteledim ama daha sonda sanırım sacmalıorm diip doktora teslim oldum

10. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    anlatım sanki içön ve arka çapra bağ değilde femur ile fibulayı bağlayan ligamentte sorun var gibi bir tar çıkıyor amacımız yardım ama bu tür yazışmalarda doktordan bile medet umma inan senin için doğru olan birşey başkası için aynı tarz bir durum gibi hareket ederek onda ters tepebilir o yüzden burada bu tür bilgi verilmesi kolay değil ama genel olarak tekrarlıyorum eğer ayağındaki ağrıyı eşik tut eğer ağrı ilerlemene engel olacak seviyeye gelmeden kes çok ayakta durma, çok zaman geçmiş ödem ve şişme yoksa sıcak tedavisi yapabilirsin submax bisiklete bin denilidiği şekilde ağırlık çalış travmatik sporlardan ani dönüşlerden ve hamlelerden sakın ve gözlemle hangi harekette ağrın var şiddeti ne ama ayağının tam olarak ileri ve gerimi yoksa sağa veya solamı kaydığına dikkat et
    saygılarımla

11. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok tesekkurler....atroskopiden sonda o bosluk kapandı ama sızlama var