Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Helibiking

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında H.Sages tarafından paylaşıldı.

1. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Türkiyede bu işin (Helibiking "helikopterle zirveye bırakılıp aşağıya inme işi") yapıldığını duyan oldu mu hiç?

http://www.helibike.com/

Böyle bir organizasyon düzenlemek için heyecan duyacak kimseler var ise fikirleri paylaşalım lütfen
    -Yapılabilecek uygun rotalar
    -Sponsor olabilecek firmalar ve TV kanalları vs
    -Organizasyon için gerekenler (doktor vs .(inişin herhangi bir anında meydana gelebielcek olası bir kazada nasıl müdahale edilebilir)
    -Ve aklınıza gelebilecek "vayy iyiymiş" ya da " olmaz öyle şey" dışındaki diğer yorumları bekliyorum.

Doğru bir hazırlkla bu işi adam başı 300-500 TL ye sponsorsuz da yapabiliriz. Ucuz değil ama benim gibi ilk olmaya meraklı ve deneyime paha biçemeyenlerdenseniz ömür boyunca anlatacak bir gün yaşanabilir.

Barış Özkan bunu beğendi.
  2. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    heliski duymuştum ama helibike ilk defa duyuyorum. Rampa çıkışları zevkli olsa da hem yorucu hem de fazla zaman kaybına neden oluyor. Param olunca ben yaparım bu işi:p Dostum heleski yapan yerlere bir teklif götür istersen. Kaçkarlarda aşağı iniş süper olurdu ;)

H.Sages bunu beğendi.
  3. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de aklıma geldi internetten araştırdım. Ayrıca dh için çok keyifli bir organizasyon. Yarın öbürgün redbull gibi bir marka kesin organize eder zaten.
    Biz şimdiden organize edelim ilk olmanın haklı gururunu yaşayalım diyorum.

Tamam Kaçkarlardan iniş ilk öneri. Başka önerisi olan ?

4. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bu iş sadece helikopterle dağ başına bisikletle bisikletçi bırakmak mı?

Yoksa güzergah boyunca acil sağlık hizmeti, yeme içme, teknik destekde var mı?

Ben bi el atayım bu işe..

H.Sages bunu beğendi.
  5. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Böyle bir şey yok. İlk defa organize edelim diyorum zaten. Sadece dağa bırakılırsa güvenlik önlemi alınamaz. Helikopterde doktor ve ilk yardım planı bulunmalı. Bence yukarıda yazdığımı madde madde gözden geçirip ele alırsak bu işin maliyet ve sponsorluk kısmı için araştırma yapacağım. Belki de 3- 5 arkadaş bu işi ilk deneyimleyenler olacağız.

- Organizasyonda toplam kaç sporcu bulunmalı? (biri tabiiki benim:) )

- Sporcu seçimi hangi kriterlere göre ve nasıl yapılmal?ı (dh bilgisi tekniği vs.)

-Güvenlik önlemleri adına neler yapılabilir?

- Yapılabilecek en uygun rota ( mümkünse çıkılması imkansız ama dh yapmaya müsait )

- Ve daha aklıma gelmeyen sorular ve cevapları hakkında hep beraber kafa patlatırsak bu iş olur. Hatta bu şimdiye kadar yapılmış tüm bisikletli eylem, organizasyon vs. den daha çok ses getirir ve haber olur.

6. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    aşırı zevkli ve heyecanlı olduğu kesin 4 5 km lik bi rampadan inişte offroad yaparken aldığımız heyecandan adranelinden kat kat fazla olduğu kesin inş. olurda zamanla fiyatda ucuzlar bizde yaparız :) helikopterle değilde bisiklet sırtımda tırmanırım o dağa sonra atlarım aşağıya :)

7. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Fiyat belli değil ki? Önemli de değil, siz fikirleri benimle paylaşın toplamda 20 bin lira maliyet çıksın, sponsorunu bulmak benden , yapmak bizden . O kısmını düşünmeyin benim işim bu ( profesyonel para kazandığım ) . Ama kağıt üzerinde organizasyonun tüm detaylarıyla planlanmış olması gerek. O yüzden fikirlerinizi lütfen paylaşın diyorum zaten

samet_özdemir bunu beğendi.
  8. samet_özdemir

Seviye:
    bu iş için en büyük sponsor redbull olur daha sonra bi hastane sağlık sponsoru olabilir. bu işide en güzel tv de yayınlayacak olan kanal fox dur diye tahmin ediyorum bunun dışında videolar çekilip youtube da facebookta paylaşılarak reklamıda fazlasıyla yapılır. malum youtube ve facebook hayatımızın olmazsa olmazlarında oldu artık :)

sağlık sektöründe medical park acıbadem memorial gibi hastaneler sponsor olabilirler futbol müsabakalarında ve diğer sporlarda sürekli gördüğümüz sağlık ekipleri bunlar.

kartepeden yolu olmayan rotalardan iniş olabilir kayak pistinden olabilir hem istanbula yakın hemde 1600 metre yükseklik kaçkarlarda süper yayla havası hem inişi güzel hemde hafif kar her zaman vardır yükseklerde.

aklıma değişik fikirler geldikçe yazmaya devam edicem :)

H.Sages bunu beğendi.
  9. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler güzel fikirler. Başka fikri, yorumu olan ?

10. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    Nallıhan Kızıltepe ;) Downhill ve video çekimleri için mükemmel bir manzara ;)

11. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
  12. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Tabi, bir de Radical- films in Kranked serisi var. Bunlar gibi filmleri de çekmek mümkün. Tabi olayı nasıl değerlendireceğimiz ayrı bir konu. Önce nasıl gerçekleştirebileceğimizi tespit etmemiz gerek.

13. Orkun ÖZDEN

Orkun ÖZDEN Forum Demirbaşı

Seviye:
    yer olarak aklıma gelen ilk yer kayseri erciyes dağı...hem kayseri valiliği veya belediyesi de destek olabilir...

H.Sages bunu beğendi.
  14. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:

15. Serap Erdogan

Serap Erdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Samet korkutma bizi. :D

16. samet_özdemir

Seviye:
    serap abla hem treaking hem off road hemde helibiking varmı daha heyecanlı adrenalin dolu birşey :) dünyada yapmak istediğim bi kaç şey var hepside tehlikeli ve bir o kadarda eğlenceli yapıcam da inş. hepsini :) boğaz köprüsünde bangijumping, çok yüksek biyerden uçaktan atlayarak 5 10 dakika havada süzülmek yere yaklaşınca paraşütü açmak sonrası maceranın bittiği yer zaten :) ve yine yüksekden denize atlama onu biraz biras yapıyoruz da biraz daha yükseltmem lazım :) en son atladığım kayalıklarda kız arkadaşım ağlıyordu nerdeyse :)

17. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hem treaking hem off road hemde helibiking varmı daha ötesi evet samet doğru dersin adrenalin çoşku herşey

:in: :in: :in:

18. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:

Bisikleti taşıma şekli de bulduk. Var mı elinde helikopter taşıma aparatı olan?

19. samet_özdemir

Seviye:
    bende var haftasonları helibiking yaparken lazım oluyor :D

Onur Yılmaz bunu beğendi.