Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HEkimköy buluşması (BAzen rampa,bazen xc) (Adana)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:

Gürol abi ve bi kaç eski arkadaşı Adana'da buluşunca bu kadar eski tekercileri toplamışken büyük bir gezi organize edildi.

Bende Fotoğraf makinamı ve bisikletimi kaptığım gibi geziye katıldım...

Adana'daki gezilerin en çok hoşuma giden yanı genelinde belirli bir sürüş disipliniyle yetinilmemeleri.Xc amaçlı bir sürüşe çıkılsa bile işin içine en azından biraz dirt jump, biraz all montain ve benzeri extrem disiplinler girebiliyor.

Bünyamin rampaya vuruyor...

Arkadaşlar Adana'nın bi çok bölgesine kendi imkanlarıyla rampalar inşaa etmişler. Ve özellikle dirt jump konusunda kendilerini oldukça geliştirmişler ve geliştirmeye devam ediyorlar...

HEkimköye hareket ediyoruz...

Bünyamin HEkimköydeki rampada...

Milli takım mtb sporcularından Yılmaz specialized P.1 model dirt jump bisikletiyle havalanıyor :)

Dolar İsmail havalarda :D

HEkimköyün (Adı Adanalı tekerciler tarafından konulmuş) zeytinlik denen kısmında zorlu bir teknik iniş çalışması yaparken (Fotoda Yılmaz Kanat)

Teknik inişin başladığı kısım.İnecek arkadaş önce buradan gaza getiriliyor sonra gaza gelen arkadaş salıyor kendini aşağıya :twisted:

Fotoğraflardan parkur kolay gözükebilir ama kısaca şöyle özetliyeyim aşağıdaki bir bisikleti tek kişinin çıkarması imkansız.(ki zaten nerden baksanız bu bisikletler 17 kg civarı :p ) Hadi onu geçelim tek başınıza çıkmak için bile çok çaba sarfetmeniz lazım.Zemin yumuşak ve acayip dik.Bonusu ise inişin sonunda sizi düzgün bir zemin beklemiyor.Ya sağ taraftaki hafif eğimli çıplak toprağa bırakacaksınız kendinizi, yada dimdirek çalılara tepe taklak uçacaksınız :twisted:

O gün çektiğim son kare. (Buğday tarlası) Bu tatlı yeşil manzaraya bayılıyorum...

NE yazıkki fotoğraf makinamış sarjı tam dolu olmadığından günü tamamen fotoğraflayarak bitiremedim.Fakat sarjımın bitmesindeki en önemli etkenlerden biriside bol bol video kaydı yapmamdı.Videoları montajlamayı bitirdiğimde onuda yayınlayacağım...

Bu da o günden kalma çektiğim videoların derlenmiş hali.Kusuruma bakmayın oldukça amatör bir montaj oldu ...

http://youtube.com/watch?v=wNQGI8sv_Y4

NE yazıkki fotoğraf makinamış sarjı tam dolu olmadığından günü tamamen fotoğraflayarak bitiremedim.Fakat sarjımın bitmesindeki en önemli etkenlerden biriside bol bol video kaydı yapmamdı.Videoları montajlamayı bitirdiğimde onuda yayınlayacağım...

2. PRO|Bisiklet

PRO|Bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    Adana'da yapılan gezileri buralarda görmek beni mutlu ediyor teşekkürler, bu arada çok güzel bir gezi olmuş. Çukurova'nın toprağı başkadır.

bisikletcanavari bunu beğendi.
  3. bisikletletçi52

bisikletletçi52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    enes abi güzel bi gezi oldu heralde de resimlerde sende olsan :D videoda güzel olmuş pedalınıza sağlık :in: :in: :in:

4. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    çok güzel olmuş arkadaşlar ayaklarınıza sağlık paylaşım için teşekkürler ;)

5. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Adanalı!

Yaklaşık 2 senedir Adana değilim. Biliyorum bizimkiler yeteneklidir, ama bu sürede müthiş ilerlemişler. Gözlerime inanamadım desem yeridir.

latif kavak bunu beğendi.
  6. bisikletcanavari

Seviye:
    Beni de paylaştığım çalışmaların beğenilmesi çok mutlu ediyor :) Artık önümüzdeki yıl bu fotoğraflara bakıp iç çekmeye başlayacağım gibi gözüküyor :( Kim bilir yolum bir daha buralara ne zaman düşer...

Selam Anıl. O gün o kadar hızlı geçtiki ne fotoğraf makinamı bi başkasına verip hatıra pozu verebildim ne de elimdeki sandviçi keyifle yiyebildim.Bi yandan karnımı doyurmaya çalışırken diğer yandan video kaydı alıyordum :)

O günden kalma sağolsun Erdem'in çektiği tek poz bu

Bunuda koymaya gerek duymamıştım.Eminim diğer fotoğraf çeken arkadaşlarda bi kaç pozum vardır :rolleyes:

BEn teşekkür ederim ;)

Ben arkadaşları ilk Taşdurmaz gezisinin sonlarına doğru yol kenarlarındaki yarıklardan uçarken görmüştüm.Ama rampalarda ilk defa o gün gördüm.Ve hayretleri içerisinde kaldım....

7. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    :DBir Adana'lılar Birde Antalyalılar'dan başka Action Yapan Yok nedense:D çok güzel bir etkinlik olmuş ayaklarınıza sağlık.

8. D.H_PRO

D.H_PRO Misafir

herkezin ellerine ayaklarına sağlık,Enes cim benin hekimköy deresi yüzme şampiyonu olduğum fotolarıda rica etsem eklermisin.iyi forumlar arkadaşlar

bmx_mustaa ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  9. bisikletcanavari

Seviye:
    Abicim ben onu senden izin almadan koymak istemedim ne olur ne olmaz diye :) MAdem senin içinde problem yok koyuyorum o zaman ;)

Bunun videosunu Kadir Usta'nın cep telefonuyla çekmiştim.Onu ele geçirir geçirmez yayınlayacağım :)

Arkadaşlara olayın nasıl gerçekleştiğini kısaca özetleyeyim.Hekimköy parkurunun en sonunda uzun dik ve bir o kadar zevkli bir iniş var.Fakat Bünyamin, Dolar İsmail ve Yılmaz buradan direkt inmek yerine uçmayı seçiyorlar :) Ve cidden çok başarılı atlayışlar yapıyorlar.Bu atlayışarın birinde Bünyaminin frenleri atlayış sonrası istediği gibi tutmaz, üstüne üstlük bisikletin lastikleri yeri o an yeterince iyi kavrayamadı ve dereye bi kaç metre kala motosiklete çarpmamak için iyice dengesini kaybetti ve cumburlop suya :D

10. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sizden başka yapan varda sizin gözler pek görmüyo herhalde... ha bide bizim evimizin etrafı dağ tepe değil betonarme aprtman ondan olabilir sanırım bu kadar göze batmıyoruzzzz...

Bu arada görüntüler cidden iştah kabartıcı valla bi ara Yılmaza ziyarete gidip buraalarda binmek lazım hep beraber... özellikle inişler (ki en sevdiğim şey) cidden hoşuma gitti...

emrullah ve Zeki Dönmez bunu beğendi.
  11. bisikletcanavari

Seviye:
    KEsinlikle doğru bir yorum.Çevresel faktörler bu konuda çok önemli.HEm arkadaş çevresi açısından hem coğrafi açıdan.HEr ikisi de Adana'da fazlasıyla mevcut.Bu arada bisikletforum veya başka bir forumda yayınlanmıyor diye bu faaliyetlerin yapılmadığı anlamına gelmez.Yakın zamana kadar Adana için bir gezi yazısı bile yoktu sağolsun bi kaç arkadaş ve ben yazı giriyoruz.Ama bundan önce de bu faaliyetler olmuştu bundan sonra da olacak.Önemli olan paylaşmak ;)

Hasan Çağri bunu beğendi.
  12. maxicef

maxicef Kıdemli Üye

Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
    Seviye:
    çok güzel bi foto engelleri aşmak için yaşıyorsun dostum tebrik ederim:in: videoyuda izlemek isteriz doğrusu... :) sağlıcakla

13. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    antalyaya bekleriz.

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kısmetse Ekimdeki Alanya yarışı için alanyaya gelicem o zaman geçerim o taraflarada erken gelmeyi düşünüyrum gene çünkü hem tanışmışta oluruz...

Zeki Dönmez bunu beğendi.
  15. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    bi türlü gidemedim su hekimköye :) cok güzel resimler...

16. D.H_PRO

D.H_PRO Misafir

hepinizin eline sağlık ismail abi uçuyon yine bakıyorumda

17. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sunumu keyif ve heyecanla izledim. Fotoların tümü iştah kabartıcı. Sevgili Yılmaz kutluyorum güzeel inişdi.

Yüreğim ve Sevgimle...

18. emrullah

emrullah Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar ayaklarınıza sağlık paylaşım için teşekkürler
    çağrı buyur gel bekleriz ama sadece yılmazın yanına mı geleceksin imkanı yok kurtulamazsın bizden.her zaman bekleriz kardeş.iyi forumlar.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Hasan Çağri ve çağatay_çankaya bunu beğendi.
  19. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar fotolar harika müthiş bi gezi olmuş katılan herkeze tebrikler ayaklarınıza sağlık hoşçakalın ..

oktay tiryakioğlu bunu beğendi.
  20. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar.Biz burada(Ankara) karla boğuşurken güzel havayı yakalayıp tur yapmak çok cazip geliyor.Teşekkürler.