Hediye bisiklet sonu oldu

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Sabah sabah tepem attı, aşağıdaki haber bugünkü milliyetten alınmıştır. Burda suç bisikletiyle karşıdan karşıya geçen miniğin midir? Aşırı hız yapan hıyarın mıdır? Haberin içerisinde buna değinildiği halde başlık sarsıcı olsun diye bisikleti ölüm sebebi gibi göstermişler. Yuh yani. Tabi gazete olarak "Aşırı hız can aldı" deseler bu kadar ilginç bir başlık olmazdı di mi? Yok illa bi öküzlük yapacaklar, tövbe tövbe.

Kartal'da ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi Abdurrahman Düğdü, okuldaki başarıları nedeniyle babasının hediye aldığı bisikletle gezerken, bir otomobilin çarpması sonucu öldü. Sahil yolunda yaşanan kazada, küçük çocuk bisikletiyle yolun karşısına geçmek isterken, arkadaşıyla gezintiye çıkan Mehmet Yonca'nın kullandığı otomobilin altında kaldı. Düğdü, olay yerinde hayatını kaybetti. Paniğe kapılarak kaçan Yonca ise, Dolayoba Mahallesi'nde gözaltına alındı. Görgü tanıkları, askerden izinli geldiği belirtilen Yonca'nın, aşırı sürat yaptığını öne sürdü.

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Bu suç Hem aşırı hız yapan hıyarın hemde 7 yaşındaki çocuğun ilgisiz ebeveynlerinindir. Sen nasıl serbest bırakırsın 7 yaşındaki çocuğu?

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Sanırım 7. sınıftaki çocuk 13 yaşında filan olmalı.. Allah rahmet eylesin..

T

Tuğrul

Misafir
Yanlış okumuşum.Ben 13 yaşında ki çocuğumun da yanlız başına sahil yolunda karşıdan karşıya geçmesine izin vermezdim.Hele ki bisikletle :boese157:

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Hepimizin bildiği bir söz vardır habercilik adına söylenen :"Köpek insanı ısırdığında haber olmaz fakat insan köpeği ısırmışsa bu olay haber değeri taşır." diye.Bu olayı haber yapan haberci arkadaşsa aslında köpeğin ısırdığı insan olayını dikkat çekmek için insanın ısırdığı köpek olayına çevirmiş başlığıyla.

Çünkü trafik kazaları Türkiye'de artık çok sıradanlaştı , kanıksadık.Bu nedenle haber değeri taşımıyor çok fazla malesef.Haberci arkadaşta haber yaratmış kendince.Yalan yok asparagas yok, gerçektende "Hediye bisiklet sonu olmuş" yavrucağın.

Haberin içeriğindede açıklamış zaten.Ben bu olayda işini yapan haberciye değil trafikte hız manyağı olan, sıfatlarını sıralamanın terbiye sınırlarımı zorlayacağı insan müsfettelerine nefret kusuyorum.

Ayrıca biz balık hafızalı Türk milleti olarak, Pamukova katliyamını bile unutmuşuz, böyle bir başlığın Türkiye deki bisiklet bilincine zarar vermeyeceğine emin olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Timukan Karaca