Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Heavy&Easy Riders için bisiklet önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında JonhTeller tarafından paylaşıldı.

1. JonhTeller

JonhTeller Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar, yaklaşık 2 senedir senedir Kron XC2000 kullanıyorum. Son yıl içerisinde neredeyse her ay tamirciye getirdim... Pedal, zincir, fren hatta arka tarafta lastiği tutan demir gövde yani (adını bilmiyorum malesef :) ) onu bile kaynak ettirdik. En son vites kolu koptu ve büyük bir masraf çıktı yani tamiri astarını geçti... Bu bisiklete benden başka çok kişide bindi. Ancak artık sadece ben biniyorum ve ben binerken sorunların çoğu nüksetti. Birazda tonajlı olduğumdan da kaynaklandı, allahtan jantlara da birşey olmadı. :D Neyse en sonun da vites kolu sorunu çıktıkdan sonra yeni bir bisiklet almaya karar verdik...

Başlıkta yazdığım gibi Heavy Rider'ım... :D Boyum 1.82 kilo 135... Bu alacağım bisikleti spor amaçlı kullanacağım. Spor salonuna yazıldım, olmadığı günlerde bunla yaklaşık 6 km süreceğim. Buna göre bir bisiklet seçmem gerekiyor. Renk ve zevkim açısından SEDONA 300 Sport'u çok beğendim. Ancak bisikletçi abimiz o seni taşıma vs. dedi. Kendisine bu bisikletteki vakalardan dolayı çok güvenmiyorum. Bu yüzden direk sizlere soruyorum. :) Fiyat 1000 sınırı ancak tercihen hafif de olsa geçebilirim. Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiler, iyi forumlar.

(Bu arada elimdeki bisikleti satacağım biryer veyahut alacak arkadaşlar varsa satadabilirim. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Tamirden dolayı çoğu yeri değişti yeni yani. :) Alacak arkadaş olur veya "şuraya koy satarsın" diye yazarsanız da sevinirim... )

2. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O bisikletçi abiler çok biliyorlar :D Beğendiğiniz bisiklet güzel bence.Hem kilo vericem diyorsunuz hiç sıkıntı yapmaz hem :D Bu arada tribanlara veya fitlere bakabildiniz mi ? Decathlondakilere yani :D

3. JonhTeller

JonhTeller Yeni Üye

Yok hocam onlara bakmadım. Yalnız şöyle bir göz gezdirdim de onlar incecik yamulup bükülmesin sonra? :D Birde fiyatlar çoktur onun. Ucuz bir şey önereceğiniz varsa bakabilirim. Bir de acaba internetten versem siparişi nasıl geliyor. Bir arkadaş vermişti parça parça geldi birleştirdi ama onu pek becerebileceğimi sanmıyorum. Forumda var mı o tip bir konu?

4. JonhTeller

JonhTeller Yeni Üye

Yok hocam onlara bakmadım. Yalnız şöyle bir göz gezdirdim de onlar incecik yamulup bükülmesin sonra? :D Birde fiyatlar çoktur onun. Ucuz bir şey önereceğiniz varsa bakabilirim. Bir de acaba internetten versem siparişi nasıl geliyor. Bir arkadaş vermişti parça parça geldi birleştirdi ama onu pek becerebileceğimi sanmıyorum. Forumda var mı o tip bir konu?

5. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    o konu için bence biraz bekleyin fazla bilginiz yoksa .Bu arada o bisikletler öle ince filan ama iyidir yani alın derim o fitlere güvenin derim F/P ürünü hepsi.