Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hd gıcırtı

Konu, 'Frenler' kısmında Yigit Kabadayi tarafından paylaşıldı.

1. Yigit Kabadayi

Yigit Kabadayi Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese merhaba:
    2 hafta once arka frenim hava yapmisti, bisikletciye goturdum halleti fakat balatalar bitmis gibi ses geliyordu. Dun tekrar goturdugumde "Abim bu hava yapmış ondan dolayi ses çıkarıyor " dedi usta. Sonra havasini aldi fakat yine ayni ses sonra balatalari cikardiginda bir baktık hepsi bitmiş. Neyse onu da degistirdik tam giderken yine öttü usta yine hava alma islemi yapti, diskin ustunu kaliperleri sabunlu suyla yikadi fakat hala ayni ses var. Bundan nasil kurtulabilirim? Heryerde aramama ragmen kesin bir bilgi bulamadim. Simdiden tesekkurler

2. Alptuğ Canbaz

Alptuğ Canbaz Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İlk olarak hava yapmadan ötürü ses olmaz. Fren gücü düşer belki, kol yumuşar belki fakat ses olmaz. Kesin ve net.

Balatalarınız bitmiş veya diskinize (ya da balatalarınıza) yağ bulaşmış olabilir. Saf alkol ile diskleri temizlemek, balataları sabun ile yıkayıp hafifçe zımparalamak ilk önerebileceklerim. Balatayı ve diski iyice kurulamadan binmeyin; sesin nedenlerinden biri de budur.

Kolay gelsin.

3. ismail.yüksel

ismail.yüksel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadasin da dedigi gibi hava yaparsa ses gelmez, frenleme gucun de bariz dusus olur, fren kolu direksiyona iyice yaklasir.

Ses geliyorsa, diske yada balataya yag, pas sokucu vs bulasmis olabilir. Bunlar ses yapar.

4. Yigit Kabadayi

Seviye:
    Ilk olarak yorumlarınız icin tesekkur ederim. Ben de diskten supheleniyorum cunku daha yeni balatalari degistirdi

5. Yigit Kabadayi

Seviye:
    H

6. kasapogluu

kasapogluu Kıdemli Üye

Adı:
    onat
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çözum balatalari saf alkolle silip hafif bi zimparalama yapabilirsiniz ve on ve arka balatalarin eslerini birbirleriyle degistirin. Aylarca oten oterek titreyen ve titreyince tutmayan frenlerimden kendi cozumumle kurtuldum :)