Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hazır ölçülü H.disk fren kablosu mu yoksa ölçüye göre mi?

Konu, 'Frenler' kısmında Bülent Gökmen tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Disk frenim Magura Julie. Yurtdışından kırmızı renkte H. Disk fren kablosu almayı planlıyorum. Hazır ölçülü olanlar var mı yoksa kendim ölçüp biçerek mi yapmalıyım. Bunu sormamın nedeni 'zeytin' diye tabir edilen parçaların takılı olarak gelip gelmediğini bilmiyorum. Hazır ölçülülerde mevcutsa ayrıca alma masrafından da kurtulacağım yoksa ayrı ayrı sipariş gerekecek.

Önereceğiniz modeller var mı?

2. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hiçkimse hidrolik fren kablosu almıyor mu bu forumda? :)

3. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bülent Gökmen bunu beğendi.
  4. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1) Teflon kevlar malzeme ebayde 300cm si 20usd + Hydraulic Disc Brake Hose Compression Bushing for Magura (çifti) 6 usd + Hydraulic Disc Brake Hose Compression Nut for Magura (çifti) 6 usd + Hydraulic Disc Brake Hose Insert/Needle for Magura (çifti) 5usd ( bunun dışında eksik var mı bilmem) 40 usd ye yakın tutuyor.

2) Hazır 300cm http://www.ebay.com/itm/gobike88-Ja...sure_cycling_bikeparts_SR&hash=item258aca41d1 43 usd tutuyor.

3) Sizin paylaştığınız ürün de tüm ekipmanlarıyla birlikte 40 euro tutuyor.

Benim sistemde ön fren seti: 75 cm, arka fren seti:135 cm. hangisini alırsam alayım ölçüm ve kesip biçme şart gibi gözüküyor zira bu ölçülerde bulamadım. Bunların nasıl montaj edileceğine dair özellikle magura julie de bir kaynak bulamadım. Marta deseniz neyse her türlü paylaşım var. Özellike mineral yağ takviyesi ve hava alma hususu en hassas konu. Magura julie ile ilgili bir kaynak mevcut mu?

5. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kesip biçmeniz şart kadro boyunuza kablonun rutlamasına kadar bir sürü farklı etken var. Standart bir ölçü olamaz. Montaj çok farklılık göstermez sanıyorum. Banjo bolt değilse, hortuma, kollar için önce koruyucu lastik sonra dişler montaj tarafına gelecek şekilde montaj vidasını geçirin. Sonra zeytin ondan sonra da pimi hortum içine çakıp hortumu kola/kalipere vidalayacaksınız.

Dolum için ise;

Buradaki talimat hepsi için genel farklılık gösteren adımlar belirtilmiş.

http://promechanics.com/resources/tutorials/magura/

http://www.youtube.com/watch?v=suzkAv6xPKQ

3. Benim paylaştığımın teki 40€ sanırım. Emin değilim üstte model kısmından bakabilirsiniz.

Bülent Gökmen bunu beğendi.