Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hazır donanımlı bisiklet mi ? Zamanla parça yükseltmek mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İsmail Kırmızıgül tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Kırmızıgül

İsmail Kırmızıgül Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba. 1 yıl kadar ng650 i kullandım ve yakın zamanda malesef çalındı. Şu günlerde yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum . Başlangıç seviyesini bitirdiğimi düşünüyorum . Şu iki seçenek arasında kaldım : Hazır donanımlı iyi bir bisiklet mi alayım ( bunun için bütçem 700-800 arası) yoksa eski bisikletim gibi ng650 ayarında bir bisiket alıp zamanla parçalarını mı yükselteyim ? ( Parçalardan kastım vites-fren-aynakol gibi parçalar. Sağlam olduktan sonra kadro jant teker çok farketmez) . Şimdiden teşekkürler

2. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kararını etkiler mi etkilemez mi bilemem ama sıfır bisiklet de kullandım ikinci el de kullandım sıfrda da sorun yaşadım ikinci elde de.Son iki buçuk aydır toplama bisiklet ile hiçbir sorun yaşamadım toplattığım kişi de yetkili servis olduğundan kafam rahat.

İsmail Kırmızıgül bunu beğendi.
  3. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben tercihimi donanımlıdan yana kullanırdım. Küçük parça değişimlerine tamam ama bisikleti kel alıp aynakol ruble arka attırıcı disk fren değişimini ben yapamazdım. İyi bir ustam olsaya da kendim anlasam belki. O zaman da maddiyat yüzünden yavaş yavaş yükseltime giderdim.
    Kendimce bunu tercih sebebim fiyat performans oranını düşürmemek. Misal 24 vites merida matts v fren var. Şehir lastikli. Yanlış seçim yüzünden mtb kullanıyorum gerçi bisikletimden çok memnunum ama idealim olan crossway 300 d ya da 500 d donanımına ulaştırmak için harcamam gereken masraf en az kendi bisikletim kadar. Satıp aynı parayı üzerine eklesem zaten sıfırını alıyorum. Bana mantıklı gelmiyor yani. Ama elindeki parçaları çok uyguna satan birisini bulursunuz o zaman neden olmasın. Ben alivio arka attırıcıyı değiştirdim. Yeni tip olanlardan 9 lu sistemi destekliyor. Ruble iyice yıpranınca ve o zamana kadar tek 9lu vites kolu satışı bulursam alacağım ve 24 vitesi 27 ye yükselteceğim. Acelem yok. Ama nadiren çıkan ilanlar tabi çift olarak, ben farkedene kadar satılmış olabiliyor. Bunu da düşünün. Yani her istediğiniz zaman yükseltmek için 2. El parça bulamayabilirsiniz alacağınız sıfır parça da ekonomik olmaz.

İsmail Kırmızıgül bunu beğendi.