Hayvanları bir yere kapattığımız gibi bisikleti de kapatıyoruz.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Nedense bu beni biraz düşündürdü (ama içten içe boş vakti bu tarz düşünmeyle değerlendirdiğim için kendime de gülüyorum).
Durum şu abilerim, ablalarım, kardeşlerim, arkadaşlarım örnek vermem gerekirse, balıkları fanus yada akvaryuma kapatıyoruz, muhabbet, papağan gibi kuşları da kafese, köpekleri zincirliyoruz(bazı afedersiniz birşey yoksunu olan kişiler süs diye hava diye gezdiriyor orası ayrı bir sinir konusu), sirkleri de siz düşünün işin özü bir şeyleri alıp, edinip kapatıyoruz, kilitliyoruz. Biz neyiz, bisikletliyiz. Canım, güzelim, hatta ben gibi isim taktığımız (benimkine "Kara Oğlan" adını verdim) bisiklet & bisikletlerimizi alıp kapatıyoruz. Kömürlüğe, ağaça zincirliyoruz, ... (şahsen ben alt dairemiz boş olduğu için oraya koyuyorum, üstüne şehir dışına çıkacaksam arka teker, kadro ve kalorifer peteğine kilitliyorum o derece :) :D ) işin garip yanı olayların hepsin de durum şu elimizden gitmesin, hayvanların beyni var kendi gidiyor, bisiklet kendi gidecek hali yok :) kişiliksiz insanlar götürmesin diye. Şu soruyu sordum kendime bunları düşününce, acaba biz herhangi bir cismi, canlıyı zabt edip kullanma bakma, duygusuyla mı haraket ediyoruz? Diye sorunsallar içindeyim. Siz ne dersiniz bu işe.

Şuan biraz canım sıkıldı, nedense bisiklet binmek istemiyorum, pc'deki tüm oyunlara girdim 10 dakika sonra çıktım. Öyle işte bir Eylül akşamüstüsü can sıkıntısı :)

Scudo

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
çalıyorlaar :)

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
buna ne cevap verilir bilemiyorum

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kimin kabul edip etmediği önemli değil. Burada, yaşadığımız gezegende her şey bizim altımızda, canlısıyla cansızıyla. Bu çok açık ve net. İstediğimizi kullanıp istemediğimizi atıyoruz. Farklı hayvanları farklı amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz. Madenleri işliyor bisiklet yapıyoruz mesela. Bizden başka maden kullanan var mı; hayır yok. Üstünde barındığımız gezegendeki her şeyin bize amade olması bizim başımızı döndürüyor olsa gerek. Güneş amade, atlar amade, tavuklar amade, karbonlar amade... Tüm bu olanlar karşısında bizim de bu gezegenin bir parçası olduğumuzu unutuyoruz. Tek hükümranlığın bizde olduğunu zannediyoruz -tabi içten içe-. Oysa burada da bir düzen ve döngü hâkim. Bu döngüye uymak zorundayız. Bizi var eden bu döngüye muhtaç kılmış. Asıl mesele tüm bu maddeleri kullanırken kimliğimizi unutmamak... Ne olduğumuzu bilmek... Tabi tüm bu olanların karşısında bisikletinizi yine de kilitlemeyi unutmayın. Gezegenimizde ayrıca bir hayli "kendini bilmeyenler" var...

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Kendini bi ağaca bağla rahatla, canın sıkıldığında da tekrardan çözüp bisikletine atlayıp evine git, bi duş al ve uyu ;)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Sahip olma güdüsü insanda zaten var. Bisiklet mevzusu da, işin olunca canın bisiklet sürmek isteyince durumlar müsait olunca sürersin olmayınca da güvenli bir yere saklarsın durur.

B

berkay onaylıı

Misafir
Yanlış yere yazıyorsun Osman bura bisiklet forum sözlük yan sekmede :D

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Atomun %99 u bosluktan olusuyor.Soyle ki, eger nizami olculerdeki bir futbol sahasini bir atom olarak kabul edersek,bu atomun cekirdegi, tam orta saha noktasinin ortasindaki ince bir toplu igne basina tekabül eder.Hayran olunasi bir sey bu aslinda.Akliniza gelen her maddenin %99 u bosluktan olusuyor.
Bisiklet dahi...Ama kilitliyoruz iste veya evlerimizde sakliyoruz cunku bize faydali ulasim araclari;)

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Sana söyle bi örnek veriyim dostum,köpeğimi açık alan bahcemizde besliyorum ve dısarıya acılan demir kilidi malesef bozuk,bunun üzerine köpeğimizi bi çarşafa sarıp evin içinden üşenmeden tasmasız bi şekilde saatlerce bisikletimle gezdirdigimi bilirim,sıkma canını kendine vakit ayır olucagı varsa olur usta:)