Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayvana yapılan inanılmaz zulüm; Yazıklar Olsun!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    LİNK: http://www.samanyoluhaber.com/haber-112067.html

AT KAMYONET ARKASINDA SÜRÜKLENE SÜRÜKLENE ÖLDÜ!

Film setinde işkence gibi ölüm !

"Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanan at sürüklenerek öldü.

DOĞAYI ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklenen atlardan birinin telef olmasını “Vahşet” olarak niteleyerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası'na aykırı olduğunu kaydetti. Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye'de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

“Dernek olarak konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası'nın ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep ettim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da dilekçe göndererek, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedim. Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır” diye konuştu.

Kendi görüşüm: Olabilecek en şiddetli biçimde kınıyorum,bir film için bu yapılır mı,yazık günah ya!
    Hiç mi içleri sızlamadı,hiç mi canları yanmadı,bunlar ne biçim insanlar,o hayvanın ne suçu vardı,değer miydi buna;atın suratı kan revan içinde kalmış bu ne ya!
    Eğer bu ülkede gerçekten hayvanları koruma yasası varsa bunları yapanlar cezalandırılır!
    Bu durum için birşey yapmak isterseniz;Lütfen bu filme gitmeyin, gittirmeyin,boykot edin,protesto edin!

2. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer bir filmin bi sahnesi için bu yapılıyorsa bu ülkeye ve bu ülkenin böyle zihniyetine sahip olanlarına acıyorum..
    Yazıklar olsun!

stratus bunu beğendi.
  3. bebeto_6149

bebeto_6149 Forum Demirbaşı

Seviye:
    aynısını onlara yapmakı lazım bunların bir film için yapılırmı bu

Onur Kahraman, pesimistt ve stratus bunu beğendi.
  4. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Gani Rüzgar Şavata mıdır ne karın agrısıysa, cektıgı fılmler bır seye benzemeyen, sureklı aynı konuları (aşiret, kürt milliyetçiliği,töre...) tekrarlayan, sınemaya da pek bır katkısının olmadıgını dusundugum, ulkenın ozellıkle dogu kısmında bılınen, sevılen, gereksız bır sahsıyettır kendılerı.
    Bir filminde aglama sahnesı cekerken kucuk oyuncuyu doverek aglatan bırınden bır ata asil bir hayvanmıs (onu gectım bır can tasıyormus) gıbı davranmasını bekleyemezsınız sanırım...
    Dandık bır fılm ıcın adamların yaptıgına bak yaa, oyuncu dıye cıkarmıs oraya Tugba Özay'ı, daha fazla yazmayayım kufredecegım...

5. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eğer bu haber doğruyla 'pes' demekten daha başka tarbiye sınırlarını aşmayacak söz gelmedi aklıma.Çok ağır konuşulur tabi ama böyle bir platformda mümkün olamıyor.Rezillikk

stratus bunu beğendi.
  6. Barış Çalışkan

Barış Çalışkan Aktif Üye

Seviye:
    çok acımazsızlık ve günah birşey film için bir hayvanın canı alınırmı :( bence hepsine yazık insan başka bişey yapabilirdi paylaşım için sağol

Onur Kahraman ve stratus bunu beğendi.
  7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu insanlar film yıldızı olacaklarını ve film yıldızı olarak bunlara hakları olduğunu falanmı sanıyorlar? Lanet olsun ......

Neden bu aşağılık olaylar bizim ülkemizden çıkmak zorunda bunu çözemiyorum......

Artık bir an önce suçluların cezalandırılmalı.

Bu film sinemalarda gişe rekoru kıracaktır büyük ihtimalle.

Barış Çalışkan ve stratus bunu beğendi.
  8. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    İnanılır gibi değil. Vahşi yaratılışlı insanlar, vahşice davranıyorlar. Sevgili Ateze'nin tespitlerine tamamen katılıyorum.

ZekiAlper ve ateze bunu beğendi.
  9. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bizim elimizden gelen,yapabileceğimiz tek şey;bu filme gitmemek,gittirmemek,boykot etmek,protesto etmek ve hatta varsa bir web sitesi kınama mailleri yollamak...

Eğer bunların tam tersini yaparsak bu mesajları yazma konusunda hiç de samimi olmadığımız ortaya çıkar ve "aferin siz bi hayvana kıymışsınız,bunu destekliyorum" der gibi oluruz...

10. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    inanamıyorum insanların bi film sahnesi
    için böyle vahşice bişey yapmalarına
    aklım almıyor çok yazık gerçekten,
    bu tip insanların cezelandırılmadığı sürece
    türkiye AB ye girme müzakeresini bir kez daha gözden geçirmeli...

11. Semih ekizceli

Semih ekizceli Kıdemli Üye

Seviye:
    içim bi kötü oldu dehşet bişi yha
    yazıklar olsun diyorum...

12. pesimistt

pesimistt Üye

Seviye:
    dün gazetede görmüştüm zavallı hayvanın heryeri kan içindeydi:(
    bir film için atı öldürmüşler gerizekalılar:boese157:

stratus bunu beğendi.
  13. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar konuyu mıllıyetcılıge vurmayalım lutfen, sonucta ınsanlık mıllıyetle alakalı bır sey degıldır, burada yapılan ayıbı butun kurtlere maletmemek lazım dıye dusunuyorum.
    Adamın kendı sıtesınde mıllet vermıs verıstırmıs, eger yazmak ıstersenız sız de tepkınızı bırebır oraya yazın derım, eger hala utanma duygusu varsa utanır belkı.
    http://www.ganiruzgarsavata.net/infusions/shoutbox_panel/shoutbox_archive.php

stratus bunu beğendi.
  14. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben yazacağımı yazdım,rahatladım biraz,tavsiye ederim..

15. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    bunun ölü bir hayvana yapılması bile bir ayıp günah ve aptallıktır bu atı öldürenlerin mutlaka ceza almaları lazım ben hayatımda böcek bile öldürmem (ama yabnlışlıkla bastıklarım hariç) o böceğibn de doğada bizim kadar görevi vardır elinize iyne batınca nasıl uf deyip yerimizden hopluyorsak aynı şeyi hayvanlar için düşünmeliyiz bu filme gidenin aklı yoktur

saygılar

nükleer kedi ve stratus bunu beğendi.
  16. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Film şu sıralar gösterimde, haberiniz olsun.
    Olayı bilmeyip filme gitmeyi düşünneler de bilgilensin diye konuyu arşivden zıplatıyorum...

ufuk güneş bunu beğendi.
  17. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu filmi çeken şahsiyet Gani Rüzgar Şavata hayvanmıdır ? yoksa yerde sürüklediği AT'mı insandır ? tartışılır.

ufuk güneş bunu beğendi.
  18. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Oyuncuları ve yönetmeni bağlayıp köy köy dolaşalım.. Evet evet.. Bu kesinlikle daha iyi..

ufuk güneş bunu beğendi.
  19. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu filmi protesto edelim, ne gidelim ne de gidilmesine izin vereli hatta bu konuda zincirleme e-posta zinciri oluşturarak arkadaşları uyaralım...

20. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    bence atla kıyaslandığında bunu yapanlar, "hayvan" diye ata dememek lazım...

ufuk güneş bunu beğendi.