Hayvana yapılan inanılmaz zulüm; Yazıklar Olsun!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
LİNK: (link)

AT KAMYONET ARKASINDA SÜRÜKLENE SÜRÜKLENE ÖLDÜ!

Film setinde işkence gibi ölüm !

"Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanan at sürüklenerek öldü.

DOĞAYI ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklenen atlardan birinin telef olmasını “Vahşet” olarak niteleyerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası'na aykırı olduğunu kaydetti. Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye'de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

“Dernek olarak konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası'nın ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep ettim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da dilekçe göndererek, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedim. Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır” diye konuştu.

Kendi görüşüm: Olabilecek en şiddetli biçimde kınıyorum,bir film için bu yapılır mı,yazık günah ya!
Hiç mi içleri sızlamadı,hiç mi canları yanmadı,bunlar ne biçim insanlar,o hayvanın ne suçu vardı,değer miydi buna;atın suratı kan revan içinde kalmış bu ne ya!
Eğer bu ülkede gerçekten hayvanları koruma yasası varsa bunları yapanlar cezalandırılır!
Bu durum için birşey yapmak isterseniz;Lütfen bu filme gitmeyin, gittirmeyin,boykot edin,protesto edin!

Scudo

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Eğer bir filmin bi sahnesi için bu yapılıyorsa bu ülkeye ve bu ülkenin böyle zihniyetine sahip olanlarına acıyorum..
Yazıklar olsun!

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Gani Rüzgar Şavata mıdır ne karın agrısıysa, cektıgı fılmler bır seye benzemeyen, sureklı aynı konuları (aşiret, kürt milliyetçiliği,töre...) tekrarlayan, sınemaya da pek bır katkısının olmadıgını dusundugum, ulkenın ozellıkle dogu kısmında bılınen, sevılen, gereksız bır sahsıyettır kendılerı.
Bir filminde aglama sahnesı cekerken kucuk oyuncuyu doverek aglatan bırınden bır ata asil bir hayvanmıs (onu gectım bır can tasıyormus) gıbı davranmasını bekleyemezsınız sanırım...
Dandık bır fılm ıcın adamların yaptıgına bak yaa, oyuncu dıye cıkarmıs oraya Tugba Özay'ı, daha fazla yazmayayım kufredecegım...

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Eğer bu haber doğruyla 'pes' demekten daha başka tarbiye sınırlarını aşmayacak söz gelmedi aklıma.Çok ağır konuşulur tabi ama böyle bir platformda mümkün olamıyor.Rezillikk

• Beğen

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Bu insanlar film yıldızı olacaklarını ve film yıldızı olarak bunlara hakları olduğunu falanmı sanıyorlar? Lanet olsun ......

Neden bu aşağılık olaylar bizim ülkemizden çıkmak zorunda bunu çözemiyorum......

Artık bir an önce suçluların cezalandırılmalı.

Bu film sinemalarda gişe rekoru kıracaktır büyük ihtimalle.

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
İnanılır gibi değil. Vahşi yaratılışlı insanlar, vahşice davranıyorlar. Sevgili Ateze'nin tespitlerine tamamen katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper ve ateze

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bizim elimizden gelen,yapabileceğimiz tek şey;bu filme gitmemek,gittirmemek,boykot etmek,protesto etmek ve hatta varsa bir web sitesi kınama mailleri yollamak...

Eğer bunların tam tersini yaparsak bu mesajları yazma konusunda hiç de samimi olmadığımız ortaya çıkar ve "aferin siz bi hayvana kıymışsınız,bunu destekliyorum" der gibi oluruz...

Mehmet Can

Forum Bağımlısı
Tepki
405
inanamıyorum insanların bi film sahnesi
için böyle vahşice bişey yapmalarına
aklım almıyor çok yazık gerçekten,
bu tip insanların cezelandırılmadığı sürece
türkiye AB ye girme müzakeresini bir kez daha gözden geçirmeli...

pesimistt

Üye
Tepki
17
dün gazetede görmüştüm zavallı hayvanın heryeri kan içindeydi:(
bir film için atı öldürmüşler gerizekalılar:boese157:

• Beğen

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Arkadaslar konuyu mıllıyetcılıge vurmayalım lutfen, sonucta ınsanlık mıllıyetle alakalı bır sey degıldır, burada yapılan ayıbı butun kurtlere maletmemek lazım dıye dusunuyorum.
Adamın kendı sıtesınde mıllet vermıs verıstırmıs, eger yazmak ıstersenız sız de tepkınızı bırebır oraya yazın derım, eger hala utanma duygusu varsa utanır belkı.
(link)

• Beğen

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
bunun ölü bir hayvana yapılması bile bir ayıp günah ve aptallıktır bu atı öldürenlerin mutlaka ceza almaları lazım ben hayatımda böcek bile öldürmem (ama yabnlışlıkla bastıklarım hariç) o böceğibn de doğada bizim kadar görevi vardır elinize iyne batınca nasıl uf deyip yerimizden hopluyorsak aynı şeyi hayvanlar için düşünmeliyiz bu filme gidenin aklı yoktur

saygılar

ateze

Daimi Üye
Tepki
297
Film şu sıralar gösterimde, haberiniz olsun.
Olayı bilmeyip filme gitmeyi düşünneler de bilgilensin diye konuyu arşivden zıplatıyorum...

• Beğen
Tepkiler: ufuk güneş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu filmi çeken şahsiyet Gani Rüzgar Şavata hayvanmıdır ? yoksa yerde sürüklediği AT'mı insandır ? tartışılır.

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
Oyuncuları ve yönetmeni bağlayıp köy köy dolaşalım.. Evet evet.. Bu kesinlikle daha iyi..

• Beğen

ufuk güneş

Forum Demirbaşı
Tepki
317
Bu filmi protesto edelim, ne gidelim ne de gidilmesine izin vereli hatta bu konuda zincirleme e-posta zinciri oluşturarak arkadaşları uyaralım...

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
bence atla kıyaslandığında bunu yapanlar, "hayvan" diye ata dememek lazım...

• Beğen