Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayes Stroker Trial

Konu, 'Frenler' kısmında Bora Köse tarafından paylaşıldı.

1. Bora Köse

Bora Köse Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba.

Frenlerimi bakım yapmak için açacağım. Açmışken kablolarını kısaltıp yeniş yağ dolduracağım. Bir arkadaşımızadan hayeslerde dot4 kullanıldığını duydum. Benim bu konuda bi bilgim yoktu. Ben shimano mineral yağ kullanacaktım. Acaba dot4 kullanıldığı doğru mudur? Mineral yağ kullanmam fark yaratır mı? Hangisi daha doğru olur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Arkadaşınız doğru söylemiş, Hayes, dot 4 yağı kullanıyor. Kesinlikle mineral yağ kulanmayın, frenlerinize zarar verir.

3. Bora Köse

Bora Köse Aktif Üye

Seviye:
    peki bu dot4 yağı nereden bulabilirim? Benzincilere sordum, biri dot3 satıyor. BP'nin böyle bi yağdan haberi bile yok ya da adam uğraşmak istemedi, beni başından savdı. Bi de dot 5,1 varmış galiba. Ondan kullansam mı acaba? Soğuğa karşı daha dayanıklı dediler.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şimdi çok basit bir şekilde Hayesin kendi sitesinden tech Manueli bulabilir ordan hangi yağların uygun olduğuna bakabilirsiniz....

Diyecem ama hazır elim değimişken ben yazayım doğru cevabı...

Hayes frenlerinizde Dot3 yada Dot4 yağ kullanabilirsiniz... Hayesin Dot4 tercih etmesnin sebebi ise daha yüksek sıcaklıklarda kaynama noktasına sahip olması... Ama Downhill tarzıda sürmüyor iseniz bu sizin için performansta çok fazla fark yaratmayacaktır... DOT3 KULLANABİLİRİSNİZ....

İlgili açıklama aşağıdaki sayfada var...

http://www.hayesdiscbrake.com/support_faq.shtml

Ayrıca kabloyu kısaltmak için hortumun ucuna tkılan pin ve zeytine diye tadlandırılan halka şeklindeki parçaya da ihtiyacınız olacaktır...

Bora Köse ve d.berkay bunu beğendi.
  5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende Hayes stroker carbon frenimde dot 3 kullanıyorum gayette memnunum.. Şu ana kadar dot4 ile farkını hissedebileceğim bir durum olmadı.. Ancak dot3 ve dot4ten başka yağı sakın kullanmayın..

Bora Köse bunu beğendi.
  6. Bora Köse

Bora Köse Aktif Üye

Seviye:
    O parçalar elimde var. O yüzden kablo kısaltmak sorun olmayacak. Teşekkürler.