Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayes Stroke Ryde hidrolik frende sorun var

Konu, 'Frenler' kısmında S.Emre DURMAZ tarafından paylaşıldı.

1. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selam arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce aldığım Merida tfs 400 d bisikletimin arka freninde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ön freni sıktığımda frenler yağ gibi çalışırken arka freni sıktığımda fren kolunda kıtırtı hissediyorum, bu kıtırtı ses olarak da fark ediliyor. bilemiyorum doğru tarif edebildim mi.. Bisikletle 250km kadar yol yaptım, ilk aldığım birkaç gün bu ses yoktu sanırım ya da vardı da ben mi fark etmedim bilemiyorum. Bisikleti aldığım yere ilk bakım için zaten götürecektim, fren de vesile oldu geçen gün 150 km de iken götürdüm, baktılar. Biraz daha bin düzelebilir düzelmezse balataları değiştiririz dediler. Bunun üzerine bir 100km daha yol yaptım, hatta alışsın diye 30-40km hızla giderken arka frene ani olarak bastım ancak herhangi bir düzelme yok. Sizce biraz daha beklemeli miyim? Bu durum frenlere bir zarar verebilir mi?

2. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:
    kaza geçirmediğiniz için şanslısınız. o hızlarda arka frene asılmak riskli :) benim de xtr frenlerimde balataları tutan minik parça o sese sebep oluyor ama bir türlü düzelmedi.

3. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    neyse sorun çözüldü, aldığım yere bu sabah tekrardan götürdüm, freni söküp balataları zımparaladı birkaç ayar çekti, fren şimdi gayet sessiz ve güzel çalışıyor :in: