Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayeller xtr, yaşam shimano sis

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mariokaldato tarafından paylaşıldı.

1. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İlk okulda Derya diye bi kızı sevdik , bi cacık olmadı o işten. Sanırım benim yaşamım o ilk başarısızlığımla da ilintili biraz.
    Arkadaş hayatımız sanal başarılarımızı övmekle geçiyor, ben düz adamım. En azından kendime dürüst olursam daha yaşanır bir dünyam olacağına inanmak istiyorum. Hatta kutuplarda öldürülen fok balıklarını ve kutup ayılarını kendime çok yakın buluyorum. Sadece beni mısır çöllerinde yakalayan o kutup ayısına buradan ana bacı sövmek istiyorum.

Biraz emprovize yazı olacak bu yazım, biraz doğaçlama ya da içimden geldiği gibi…
    İçim çok karışık aga bildiğin gibi değil ,Mutsuzum a.q mutsuzum işte .
    Nedense ben hayatım boyunca mutlu bir insandım , soranlara da mutluluğun sırrını şöyle açıklıyordum :”
    _Mutluluğun peşine düşmeyi bırakacaksın dayı, kıraathaneye her gittiğinde memleketi kurtarmak zorunda değilsin, fenerbahçenin sabaha kadar eleştirsen de zengin bir takım olduğunu ve seni iplemeyen futbolcuların milyonlarca avro kazandığı gerçeğini o kuş beynine kazımalısın. Ha bir de durmadan idda oynasan
    da büyük ikramiyeyi asla kazanamayacaksın. Ve yaşamını pazardan alma donlarla ikame ettirmeye devam edeceksin malesef…"

Mutluluğu parada arayan adam ; sahibinden komdan "Çok temiz, sıfır ayarında kompagalo cant seti sadece 1750 avro” ilanında gördüğü cant setini pazarlıkla 1700 avroya satın alıp rahatladıktan hemen sonra derin bir boşluğa düşen adamdır.
    Mutluluğu aramak ; 68 yaşına gelmesine rağmen pazardan aldığı naylon alaşım aşofmanlarla , parklarda sabahın köründe koşu yapan Şehmuz dayının dötünden akan terlerin bacağını kaşındırması gibi çıkışı olmayan bir paradoxta debelenmek gibidir( bu nasıl cümle yaaa dayı senin kurcağın cümlenin ben teee… neyse sakinim )

Oysa ki kendini spora veren bu denyo dayımız içten içe artık mutlu olamadığına ağlıyordur, artık torunları onu şeyine bile takmıyordur, artık çocukları da ondan son derece uzaktır. Şehmuz dayı mutlu olacağına inanarak çıkmıştır o koşuya fakat eve geldiğinde eski çekyatında yığılıp kalmıştır. Yani baştan kaybedeceği bi kumara girmiştir şehmuz dayımız, baştan mutsuz olacağının da farkındadır. Eh be dayı şimdi ben sana bi küfür ederdim de , sana da yazık. Yine de senin mutluluk çabana ...be dayı ehehehe :D Aslan dayım benim.

Dediğim gibi mutluluk zenginlikte değil derken aslında “mutluluk fakirlikte ” demiş oluyorum ve kendimle çelişiyorum.
    Farkındayım hayatım telaş yapma izah getirecem . . .
    Mutluluk nedir ? sorusunu yıllardır düşünürüm, bir çok insan evladına da sordum , daha net bir yanıt alamadım bro. Mutluluk aslında tamamen bir yalandan ibaret, sanal bir internet sayfasında bir manitaya viski söylemek kadar saçma…Hatta ben biliyorum ve idda ediyorum ki içinizden birisi dünyanın en güzel kadınıyla bir gece geçirse de sonunda yine mutsuz olmaya mahkumdur bilader, o kadarda
    net konuşuyorum.
    Çünkü mutluluk denen şey morpheus ustanın Neoya sunduğu mavi ve kırmızı haplar gibi iki uçlu bir seçenekten ibaret ,fakat acı olansa hangi hapı içersen iç sonunda “velkam tudı riıl wörd niucum” cümlesine mahkum olmandır.

Mutluluk nedir?
    mariokaldato :” _Mutsuz olmamaktır bebişim”
    Mutsuzluk nedir?
    mariokaldato :_”Mutlu olmamaktır hayatım.”
    Gördün mü paradoksu, hissetin mi labirenti? Derin dehlizlerde mutluluğu arayan denyoyu tanıdın mı canım ? İşte bütün mantık kanunlarının 5 salisesede çökmesiyle bu hale geldim ben.
    Aslında mutluluk ya da mutsuzluk denen şeyin insan olduğumuz gerçeğini bir türlü kabullenemememizden kaynaklandığını söyleyebilirim…

Şöyle ki küçük bir anımı paylaşmak istiyorum örnekleme açısından.
    Gençken bir kafeteryaya gitmiştik , neyse işte lavabo ihtiyacım oldu wc ye gittim. Sıra vardı helada, içerde birisi büyük abdestini bozarken hem suyu son ses açmıştı hemde durmadan yalandan öksürüyordu. Ama ne yüksek ses , sivas kangal var sanırsın içerde…
    Neyse hemen arkamdan bir bayan da geldi , arkamda sıra beklemeye başladı..İçerdeki öksürgen canlı çıktı sonra ters ters bakarak …
    Arkamdaki bayana yol açarak “buyrun siz geçin” dedim, bayan çekindi utandı,insansı bi durumdan dolayı yanakları al al olmuştu, “hayır beyefendi siz geçin , sıra sizde” dedi, tekrar israr ettim aynı tepkiyi verdi. Sonra ben aşırı kibar ve centilmen bir tavırla “hayır hanfendi siz geçiniz, ben z.çıcam çünkü” deyince kızcağızın gözler pörtledi, şoka girdi, hayatı bir film şeridi gibi önünden geçti. Karmaşık duygulara kapılıp tırstı benden ,israr edince yan yan böyle yakalanmak istemeyen istakoz gibi ışık hızıyla daldı helaya…

Neyse kız çıktı ben girdim helaya ,kızın bana bakışını görmenizi isterdim. İlk defa ayna görmüş bir afrikalı k.çı çıplak kabile üyesinden farkı yoktu.
    Ben masaya geçtiğimde o hatun kalabalık ve ilik gibi bir manita grubuyla bana bakarak olayı arkadaşlarına anlattı , ortamdan yukarı korkunç kahkaha sesleri yükseldi .aq; görsen sanırsın ki Pantera ve Ac&Dc bir araya gelmiş ve Edirne keşanda bir kıraathanede live konser veriyor .O derece yüksek desibel vardı kahkahalarında….

Bu hanımkızlarımız o olaydan dolayı kahkahalar atmışlar ve mutlu olmuşlardı. Nedeni neydi sizce? Evet yanıt bekliyorum bisikletforum ve onun değerli ,üst segment pisletçileri?? Yok mu lan yanıt verecek bir pisletçi? Konu compenentlerinizi saymaya gelince bülbül kesilirsiniz , konu turları anlatma oldumu elektrik süpürgesi gibi sesler çıkarırsınız ama konu böyle olunca sesiniz kesildi bakıyorum…Hm cnm ok görüşürüz
    sonra….Lan kendi aranızda konuşmayın kafana fırlatçam bak şimdi T cetveli. Dersi dinle evladım ,kendi aranızda konuşmayın .

................
    ................

Tamam anlaşıldı bu soruma yine ben yanıt vereceğim.
    Evet nedeni çok basit oradaki iliksel manita grubu insan oldukları gerçeğini kabullenmişlerdi
    istemeyerek .Bu gerçek mutlu etmişti onları. Öyle değil midir herşey bilader samimi olun. Durmadan compenenetlerini ölü fiyatına satıp üst segmente geçmeye çabalayan insan evladı da aynı gerçeği kabullenemedğinden mutsuz değil midir samimi yanıtlayın bana ?
    Bence öyle bilader ,adam insan olduğu gerçeğini kabullense yorulacağını da kabul edecek , bunun bir spor olduğunu da kabul edecek ,efendi de olacak bana karşı :D

Konuyu örneklendirebiliriz bolca. . .
    Ama ennihayetinde sonuç değişmez. Tatminsizlik mutsuzluk getirir, kendini tanrısal özelliklerle özdeşleştiren bir siyasetçi de , durmadan başka başka kadınlarla olan zampara da, vergi kaçırıp devleti kazıklayan işadamı da, oturduğu 2+1 evi beğenmeyen ev hanımı da, 1400 tl maaşlı, haypon 6 s kullanan şöför Remzi de , mahallede turlayıp kendine 1400 avroluk jant takımı alan berke de, çok zengin ,bol kaslı, baklava karınlı , biret pit yüzlü koca hayal eden varoş şanziment bacı da ( bu ne lan şanzıman gibi heheh :D ) hep aynı düşünce hatasından dolayı mutsuzdur: İnsan olma gerçeğini inkar etme israrı…
    Mutluluk ya da mutsuzluk diye bir şey yoktur canikolarım ,emin olun bu külliyen yalandır. Yaşamındaki herşeyi kabullenen insan mutsuz olamaz. Rusların güzel bir atasozu vardır ( şimdi hemen ırkçılık yapmayın dalarım inceden )
    “Çirkin kadın yoktur , az votka vardır”

Kısacası şimano sis de kullansan sonuçta yol alırsın , xtr de alsan yine yol alırsın. Her halukarda yorulacaksın bunu bi kabul et kafamı bozma, her şartta yatacağın yatak en fazla 2 metreye 2 metre bir yataktır, ve İskender kebab da yesen doyacaksın , tam ekmek bol marul az tavuklu döner de yesen doyacaksın, ve inan bana eğer bi oturuşta 4 porsiyon iskender kebab da yesen mide ağrısından eziyet duyarsın , 4 ekmek tavuk döner de yesen aynı şekil…
    Kısacası bu dunyada sonsuz mutluluk ya da sonsuz mutsuzluk diye bir kavram yok. Efendi efendi yaşayıp beklentilerini minimumda tutmanda fayda var.
    Hadi canısı öptüm seni…
    90 larda popçu Bora Gencer vardı hatırlarsanız , yazımı onun enfes şarkısının nakaratıyla bitirmek istiyorum;
    “Hadi hadi şekerrrr canım seni çekerrrrr
    Hadi hadi şeker içim seni çekerrrrr
    Şıkır şıkır eller, deli etti gözler
    Alllısı, morlusu kaça kilosu? ”

ayz0067, H.T, appendix ve 16 kişi daha bunu beğendi.
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  2. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

3. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eline sağlık abi gerekeni yaptım :D

Örümböcük, V3DAT ve mariokaldato bunu beğendi.
  4. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bana karşı efendide olduysan ohh mis :D naptın lan anlamadım:D

5. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende imzan kaldı deli yürek
    yusuf-miroglu-kenan-imirzalioglu-_9089761.jpg

Örümböcük ve mariokaldato bunu beğendi.
  6. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mariokaldato

Büyük keyifle okudum yazınızı son zamanlarda ekmek ve sebzeden başka bir şey almadığım için çokta ortak nokta buldum :)

Yusuf !!WOW!! ve mariokaldato bunu beğendi.
  7. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    teşekkür ederim dostum , beğenmene sevindim. Yazılarımda mumkun mertebe sokak ağzı ve kavede arkadaşımla muhabet eder gbi yazmaya dikkat ediyorum. Yoksa ağır bi yazım dilide kullanabilirdim ama gerek yok bence.

8. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yazıyı güzel ve keyifli yapan birinci etken senin mizah gücün, sonra da üslubun :) Gerçekten bu foruma girince böyle keyifli yazılar arıyor gözüm. Herkes niye bu kadar ciddiyse...

9. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim güzel kardeşim. Diğer yazılarımıda okumanı tavsiye ederim o zaman .Kesinlikle eğlenirsin okurken

10. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mariokaldato
    Tamam kardesim yarin kahvaltidan sonra bir bir okuyacagim

V3DAT ve mariokaldato bunu beğendi.
  11. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Halinize şükretmeniz için alın size bir sebeb daha

Örümböcük, V3DAT ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  12. ykaya

ykaya Aktif Üye

Seviye:
    Abi gece uyku tutmamış anlaşılan

mariokaldato bunu beğendi.
  13. ykaya

ykaya Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada slx deore li pisikleti çaldırdım. Acera kullanıyorum. O da güzel be! Aynı yerlere götürüyor beni.

14. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    mantığı kavramışın abisi doğru yoldasın

Örümböcük, V3DAT ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  15. V3DAT

V3DAT GezeLim qöreLim modumda :D

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    abim yine harikalar yaratmışsın :D Sevdiğim yazarın son kitabını bekler gibi bekledim son eserini ve hepsinden iyi olmuş bu yüreğine klavyene sağlık :D

16. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    mersi cnm dahada çıtamızı yükselterek yazmaya çalışıyorum artık. malum mtblerle xt lerle rak şoklarla geçmiyor ömür

Örümböcük ve V3DAT bunu beğendi.
  17. V3DAT

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    @mariokaldato geçmez tabi abi sana bi dergide(ot,maydonoz,gırgır) felan köşe bulmak lazım :D

18. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    lemanda yazmak harika olurdu doğrusu zaten çocukluğum ve gençliğim mizah dergileriyle geçti

Örümböcük ve V3DAT bunu beğendi.
  19. V3DAT

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aslında çok kolay abi lemana email atalım :D oldu bitti bu iş :)