Haydi Tekirdağa köfte yemeğe 1 Ocak

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@can akkoyun

kısa mesafe yüksek tempo sahil taraflarında binebilirsiniz.....
ama uzun mesafe yüksek tempo ve bol rampalı güzergahlarda hazırlanmakta lazım evet rampaları devirmek ....
100 km lik etap düşünülür ve paso rampalı ...üşenmeden antreman yapmak bunun için bize para vermeyecekler bize dönecek olan artılarla sağlık ve kondüsyonumuzun artması tabi bisiklet sporu nankör bi spordur 20 gün boşlarsanız kaslar peynire döner beslenmeye dikkat etmek protein ağırlıklı hafta içinden ve karbonhidrat, artı süt mamülleri....
sakatat çok az......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu olay 2 ocakta olursa bende gelebilirim ama nasıl olacak hasip agada bi gün öncesinden kalsam bana kızarmı o da olmaz çünki cumartesi günü hasip aga nerde olur allah bilir cuma akşamı 31 aralık yılbaşı millet eğlenecek cumartesi ben vasıtada bulamam galba ....
şimdi 2 ocak pazar en erken saatte anadolu yakasından vapurla eminönüne sonra mecburen trene ve florya tren istasyonunda inip sizleri bekleme olur ....
start sizlere uygun olursa florya tren istasyonunundan start olayı....
dönüştede ben bisikletle florya tren istasyonuna topuklamaca ve sirkeciden eminönü olmazsa karaköyden son vapurla karşıya ....
naçizane benim planım bu olmakta ...

pazar hava iyi şimdilik...

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/1_int.jpg
Sunday 1/2/2011
Sunny
High Temperature: 9°C
RealFeel: 7°C
(link)

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/1_int.jpg
Sunny

High Temperature
9°C

RealFeel®
7°C

Winds
NW 16

Maximum UV
2

Thunderstorm Probability
0%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
buradaki amacı belirlemek lazım önce.... tabi bence....
1. sadece köfte yemek mi ?
2. 120km yol yapmak mı?
3. sadece İstanbuldan dışarıya çıkıp başka bir ile gitmek mi?

eğer cevabınız 1 ise ben size Tekirdağ da bile yiyemeyeceğiniz lezzette köfte ve çorbayı bizim mahalledekşi tekirdağ köftecisinde yiyebileceğinizi söyleyebilirim...

eğer cevabınız 2 ise E-5 gibi keyifsiz bir rota yerine istanbul civarındaki Kilyos rotasını deneyin derim ceya Karaburun , Çatalca gibi....birçok keifli rotalar var...hemde buluşma noktasına herkes rahatlıkla ulaşabilir... mesela Beşiktaş...karşıdan gelecekler bile rahatlıkla ulaşabilirler...

ama eğer cevabınız 3 ise diyecek bi sözüm yok....

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@ta650

Ben de bu turu zevkle okuyacağım. Bu arada ta650, uzak diye bu tura katılamadığınıza üzülmeyin. Seneye yapılacak İznik ve Kartepe turlarına katılabilirsiniz. Çünkü memleketin oralara çok yakın.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1. sadece köfte yemek mi ?
2. 120km yol yapmak mı?
3. sadece İstanbuldan dışarıya çıkıp başka bir ile gitmek mi?

şahsi düşüncelerim...

köfte yemek için gitme durumum yok...
antreman ağırlıklı olur...
ve tabi kısa molalar...
120 km yapılabilinir florya tekirdağ florya etabı benim başlangıc olarak düşündüğüm yer karşıdan geldiğim için ekstradan floryaya sabah basma durumu olmamalı ki enerjim kalsın dönüşe ...
30 ağustos kartepe turunda hasip aga 270 km yi bi günde basarken ben 153 km de kaldım dönüşü trenle yapmıştım ...
bu tur bana zor gelmeyecek .....
bostancı suadiye arası 103 km suadiyeden zirve 28 km
bunun 21 km si rampa ....
ve kartepe zirveden iniş maşukiyeye 21 km
vede trene bindiğim yer derbent bir km yi de hesaba katarsak tam 153 km yi bi günde yemişim ....
evet tekirdağ 120 km kartepe gibi orda durmadan çıkan 21 km rampa olacağını hiç zannetmiyorum...
benim sorunum anadolu yakasından bu tura talip olmaması ..evet hiç kimse yok bu tura gelecek bu açıdan avrupa yakası daha çalışkan olmakta en azından mustafa arkadaş bu topiği açtı ve anadolu yakasından bi tek ben ilgileniyorum şu anda ...
başkada yok....bu nedenle eğer anadolu yakasından katılım olursa hafta sonuna geliyorum

durumum budur
saygılarımla...

Hamdi Karabacak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Sizler dururken liste başlatmak bana düşmezki sedece düşüncelerimi paylaşıyım
1-Öncelikle Tarih 31.12.2010 sabah 8 buluşma yeri tekzen-8.20gelik karşısı-9.00 kalıkış Beşyol.Eğer seneye kampta gireceksek.
2-Gönüllü arabasıyla gelip kamp malzemelerini ve yolda zorlanan bisikletçileri taşımak için Arabasıyla gelecek kişi
3-Kim kesin gelirim diyenlerin listesi
4-Kimin elinde hangi malzemeler hazır kim ne getirecek listesinin yayınlanması
Grubda yeni sayılırım ama okul çağlarımda çok organizasyonlar bitirdim.ilk aklıma gelenlerden alanya 20 günlük kamp-abant 3günlük bursa vs.vs etikete gerek yok eskiler tanır beni:).)
Kesin gelecekler
1.Hamdi
2 Hasip
3.......
4.......

• Beğen

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@hamdi karabacak
kafa adamsın vesselam
ancak
tekirdağ şuanda kar yağışlıkar yağışı dursa bile
ertesi günlerde soğuk acaip olur
azıcık rüzgar ciğerini deler adamın
ısırır
http://smbjorklund.no/sites/smbjorklund.no/files/pictures/1/snow-leopard1.jpg
mimarobaya gidip geldim yürümeden
ama
soğuk benim işim değil
Kudret bey de zaten yeni topik açtı
o gitmezse zaten bizlerin gitmesi abes olur

başka bahar derim ben
son söz
gidene mani olmayayım
ama ben de almayayım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kırmızı urbaların şefi ile bi hesap var biz ontario kurtları olarak bu yollarda onlara
geçit vermeyeceğiz...:D :D :D
evet yüksek tempo basacağım bu pazar müthiş olacak çünki yağmur var garipçe durmadan paso az mola ...
kırmızı urbaların şefi kendini performans bisikletçisi olarak görmekte yağmur kar kış ona dokunmamakta ama bizde öyleyiz ontario kurtları yüksek tempo basmaktadır en kötü havalarda bile....
hasip aga şahittir kartepeye gebzeden giderken yediğimiz yağmura .
kırmızı urbaların şefinin temposu 17 dir ama biz 35 lerde gideriz en kötü havalarda

:in: :in: :in: :in: :in: ..

artun1453

Üye
Tepki
2
arkadaşlar tekirdağ turunuzu bir tekirdağ bisikletçisi olarak destekliyorum.inş.biz tekirdağlı bisikletçiler olarak karşılamaya geliriz.tanışırız kaynaşırız

• Beğen
Tepkiler: Hamdi Karabacak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@artun1453

mimarobaya gidip geldim yürümeden
ama
soğuk benim işim değil
Kudret bey de zaten yeni topik açtı
o gitmezse zaten bizlerin gitmesi abes olur

başka bahar derim ben
son söz
gidene mani olmayayım
ama ben de almayayım

mustafa arkadaşımız bu topiği açmış idi ama kar olayında haklı bu topik kapanmaz ve bu kış aylarından birinde belki şubatta bu topik harekete geçer ve tekirdağ gerçekleştirilir ...şubat ayından güzel bir gün yakalanamaz ise
illaki müsait bir havada bu iş yapılır...
önümüzde seçenek çok nisan mayıs haziran...

Hamdi Karabacak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Hamdi Kardeşim,
Tekirdağa 29km. kala, yolun giderken sağında, bildiğimiz taştan duvardan bir ev var. :) :)
Yani tabiat vs. öyle bir yer değil. bildiğin yazlık işte. :)

Arkadaşlardan duyduğum Maxi marketin üzerinde çamlık varmış orada çadır kurulabilirmiş. Onlardan duyduğum.

Ama bisikletsiz, kamp kurmaya bu soğukta iyi bir yer bilmiyorum. https://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-left.gifhttps://www.bisikletforum.com/images/quotes/quot-bot-right.gif1-Öncelikle Tarih 31.12.2010 sabah 8 buluşma yeri tekzen-8.20gelik karşısı-9.00 kalıkış Beşyol.Eğer seneye kampta gireceksek.
2-Gönüllü arabasıyla gelip kamp malzemelerini ve yolda zorlanan bisikletçileri taşımak için Arabasıyla gelecek kişi
3-Kim kesin gelirim diyenlerin listesi
4-Kimin elinde hangi malzemeler hazır kim ne getirecek listesinin yayınlanması
Grubda yeni sayılırım ama okul çağlarımda çok organizasyonlar bitirdim.ilk aklıma gelenlerden alanya 20 günlük kamp-abant 3günlük bursa vs.vs etikete gerek yok eskiler tanır beni:).)
Kesin gelecekler
1.Hamdi
2 Hasip
3 Levent
4.......

Hamdi Karabacak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
@artun1453
Sevgili tekirdağlı pedalşör arkadşım,kamp kurmak için bildiğin uygun biryer varmı nereyi tafsiye edersin.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Tekirdağ barbaros'tan Bandırmaya yük kamyonlarını taşıyan özel RO-RO lar çalışır. Dönüşü Bandırma'ya ordanda Yenikapı ya yapabilirsiniz.
Kalkış saatleri bandırma - yenikapı ile uyuşuyormu bilmiyorum.

Erdek Tekirdağ arası çalışanların bir zamanlar telefonlarını almıştım
0541 9508820 - 0536 7655684 belki lazıkm olabilir.

Kolay gelsin.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@hamdi karabacak

Arkadaşım fazla giremiyor foruma.
Tekirdağ'da kamp yeri olarak pek fazla seçenek yoktur ama kamp yapılabilecek yerler var.İrtibata geçersek yardımcı olabilirim.Bizim Grup olarak kamp yaptığımız birkaç yer var.

• Beğen

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
bende geliyorum

deniz yatağı,balta,battaniye getirebilrim lazım olan birşeyler varsa söylermisiniz ?

artun1453

Üye
Tepki
2
dediğiniz maxsi bölgesinde çamlık piknik yeri var orada kamp kurabilirsiniz.tekirdağ merkezi olarak merkeze 4 km.çevrelerde arıyorsanız kamp yeri müsait alanlar var ama sizin için en uygun alan maxsi çamlık alanı

• Beğen