Haydi performansçılar mayıs kartepe otel

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Saygıdeğer arkadaşlar bu topiğe ben şimdiye kadar hiçbir yorumda bulunmadım ama ara ara takipteydim. Özellikle mayıs ayında yapmayı planladığınız Kartepe'ye turuna katılmak istiyordum. Özellikle benim daha önce deneyimini yaşamadığım Suadiye çıkışından çıkmayı çok istiyordum. Ama yazılan yorumlardan Mayıs ayında bu gezi olacak mı şüphelerim var. Şüphelerim var derken bizim dışımızdaki etkenlerin etkisinden bahsediyorum. Geçen hafta ani bir kararla Kartepe'yi tekrardan fethetmişsiniz. İyide yapmışsınız. Bu tur sırasındaki deneyimlerinizi paylaşmanız çok güzel. Çünkü yaklaşık bir iki ay önce başka bir arkadaşın turuyla Kartepe'nin eteğine kadar araçla gittik. Oradan sonra pedallamaya başladık. Pedallamaya başladığımız yere vardığımızda öğlen olmuştu ve iğrenç bir araba trafiği eşliğinde Kuzu yaylasını'na geldik ki Kudret Abi yada diğer arkadaşlarla erkenden başladığımız Kartepe turu ile ilgisi olmadı için ben O gezimi Kartepe'ye gitmiş olarak görmüyorum. Herneyse benim önerim: Acaba çok erken yola çıkarak Eskihisar'dan geçip sonra Kartepe'ye eteklerine pedallayıp ki 70km civarı bir yol sanırım. Sonra zirveye, otel bölgesi yada vericiler neyse pedallayıp, sonra aynı yoldan Topçulara'a pedallamak bizi çok mu yorar zorlar? Benim tek endişem Buradan Eskihisar Topçular arabalı sonra Suadiye sonrasında Zirve sorun olmazda. Dönüşte Topçular'a kadar da biraz yorucu olabilir. Ama esas Eskihisar'dan Dönüş trafikten dolayı yorucu olacaktır hatta hava kararacağından dolayı bu sorun dahada pekişecek. Bunu da biraz kara yolundan dikkatli sürerek Tuzla'ya kadar gelip Tuzla'dan sahile inerek tamamlarız diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kemal kartepe kriterleri..
1- eğer bisiklet ile bostancıdan çıkar isen 39 km sonra eskihisara varırsın sonra feribot 45 dakika 3.5 lira tam bilet ve bisiklete para yok..yalnız sabahın köründe kalkacan saat 06.00 da yola çıkacan..tempon önemli mola sayıları önemli 8-10 saniye olacak mola bilemedin 5 dakika.. evet geçtinmi topçulara oradan direk suadiye merkez cami 60 km orada soluklanacan gölcüğe gelirken hafif rampa var fazla rampa yok ..şimdi esas zorluk suadiye çıkışı ama suadiyeden 14 km tırmanacan kesin olarak goggle-mapsten haritayı kayıt et cebine yoksa kaybolursun erkan kayboldu zirveyi bulamadı ..30 ağustosda 2009 da biz suadiyeden çıktık o yolu zati o gün ekipçe bulduk ve ikinci kez ben aytek ve volkan akboga ile gittik gene suadiyeden çıktık ...ve üçüncü kez de 23 nisan 2013 de çıktım ..şimdi bu yolu ne kadar sürede çıkarsın bilemem antreman yoksa dağılma durumu..iniş bence suadiye olmalı maşukiyeden yol uzar gene aynı yerden topçular bu bence zor olandır..topçulardan karşıya eskihisar eve 39 km var bostancıya bu tur sana zor gelir..
2- ikinci olanı en kolayıdır güzergah tamamıyle güney yolu kuzey yolu iptal..saat 07.20 de yalovada olacan ama pazar günleri o saatte seni yalovaya ne deniz otobüsü ulaştırır nede feribot deniz otobüsleri yatıyor pazarları...saat 08.15 de pendikte olacan ve hemen binecen feribota senin yalovaya varman 09.00 oluyor ve geç çıkış tabi biz bu çıkışın nasıl handikap olduğunu bu salı uygulayarak gördük 14 saatte turu bitirdim sele üstünde 13 saat gitti toplam mola sayısı 1 saat idi toplam km 215 km eşdeğeri 250 ye yaklaştı 14 km rampayı hesaba katacan...saat 09.00 da yalovadan hareket ve tam 72 km sonra suadiye merkez cami...ve oradan suadiye rampaları ,,kartepe otel aynı yerden iniş..ve ya yalova ya topçular topçular sakat ne den gebzeden bostancı dehşet kamyon terörü..yalova en uygun ama en son pendiğe feribot saat 21.30 da 22.00 lere kalırsan yok ayrıca talebe göre sefer koyuyor deniz otobüsü bostancıya o da saat 10.30 da yalovadan ama riskli tabi..
bu etap anca saat 07.20 de yalovadan yapılırsa karanlığa kalınmaz tabi kondüsyonlu olmak kaydı ile...ve açıkçası 07.20 de orada olma imkanı yok..
3- en kolay kartepe etaplarından biride direk kuzey yolundan araç ile gidip suadiye köyüne gitmek ve oradan 14 km tırmanıp aynı yerden inmek ..bence kemal sen bu işi yap derim en kolayı bu diğerleri seni kasar ....
4- diyorsunki erken çıkıp eskihisar oradan kartepe otele o iş zor kemal...km leri hesaplayalım 39 km bostancıdan yazıyor eskihisar topçulardan direk saudiye merkez cami 60 km dir ne etti 99 km pedal basacan üzerine 14 km rampa çıkacan üzerine 14 km iniş yapacan aynı yerden dönüşte 60 km yapacan topçulara varacan eve gelmen için bi 39 km daha varki bu iş zordur toplam km 226 km dir..
5- en kolay etap 215 km ile olanıdır benim yaptığım o nunda eşdeğeri 250 km ye yaklaşır daima 14 km rampayı düşünecen asla 14 km düz yol gitmeye benzemez..bu etap şudur pendikten feribot yalova 09.00 çıkış suadiye merkez cami 72 km sonra 14 km kartepe otel..bitmedi 14 km aynı yerden indin bitmedi dönüş için topçular 60 km bitmedi eve geliş 39 km hepsi 215 km dir ,,sabah 16 km yazıyor pendik onuda hesaba katacan..
6- 23 nisanda akla karayı seçerek gebzeden tuzlaya vardımda o iş son derece risklidir emniyet şeridi sıfır ..fakat giderken bostancı-eskihisar yolu emniyetli dönüşü felaket orayı unut .....sabah 09.00 çıkış bizim aleyhimize oldu bunun nedeni idonun 23 nisanda bayram yapması hafta içi idonun saati 06.20 da seferi var bence sen hafta içi gidecen güzergah bostancıdan yalova yalovaya varış saat 07.20 en iyi çıkış suadiye köyü 72 km artı 14 km suadiye çıkış artı 14 km aynı yerden iniş maşukiyeye inme yol uzar bu kartepe turunda km lerin çok önemi vardır..ve dönüş emniyet açısından yalova eskihisar sakat dönüşü 72 km de dönüş toplam 172 km en kolay kartepe turu budur benim istediğimde bu idi ama idonun azizliği bizi yıktı açıkça hafta içi kartepe otel suadiyeden yapılır başka alternatif asla yoktur hafta sonlarını unut..

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Fikirler ve paylaşımlar güzel. 3. maddeyi direk siliyorum. Suadiye köyüne araçla gittikten sonra çıkışı da araçla yaparım. E o zaman olayın ne değeri kaldı. Ben şahsen performansıma güveniyorum. Sabahın köründe de kalkar Eskihisar'a pedallarım. Benim planımda bir tek problem var. Topçular'a gelindiğinde oradan Suadiye köyünü bulabilir miyim? Suadiye köyü'den de Kartepe çıkışı. Yönlendirme tabelaları vardır herhalde yada çünkü oralarda cihazlar çalışır mı bilemiyorum. Havalar çok ısınmadan Haziran'dan önce bu turu yapmak lazım. Çünkü diğer çıkışlarımda ne kadar da erken çıkarsak çıkalım hava direk etkiliyor. Ben bir keresinde Ballıkayalar'dan tek başıma dönmek zorunda kalmıştım da az bir sürede Tuzla kavşağına varmıştım. Ama hava aydınlıktı. Dönüyoruz diyelim. Eskihisar'dan rampayı çıktık. Kara yoluna ulaştık. Tuzla kavşağına kadar dikkatli ve ışıklı olarak gelirsek bu bu fethi gerçekleştiririz gibi geliyor bana. Ben bir gün pedallayıp Eskihisar'a gidip oradaki karayolu bağlantısına bakayım. Ama tarifeye bakmadım ama sabah Eskihisar'dan gidipte dönüşü Yalova'dan Pendik'e yaparsak daha güvenli bir sürüş yapmış oluruz diye düşünüyorum. Senin de söylediğin gibi gerçekten çok zor bir tur olacak. Ben geçen yıl tek başıma 150km yaptım. 200km de yaparım diye düşünüyorum. Saygıdeğer Hasan kardeşimin yaptığı gibi sadece yanımızda uygun kıyafetler bulundurmamız bizi soğuğa karşı koruyacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şimdi zati biliyorsun eskihisara giden yolu orası emniyetli ve 39 km ama çıkış saat 06.00 olmalı..şimdi topçulardan mesafe az 60 km suadiye merkez cami ben sana buradan yolun lingini vereceğim ve uydu görüntü ,,bunu cebe kaydet çok önemli ,,,,topçulardan -tavşanlı-gölcük-ve suadiye köyüne giden çok ömenli bir yol ayrımı var marmara denizinin tam bitiminde yonca var haritaya bakarak orayı bul derim o yoncadan sonra alt -üst geçitten sonra sağa kıvrılan yol var oradan asağı inecen ve tekrar sola dönecen o noktayı haritadan vereceğim ,,suadiye köyünden yönlendirme tabelaları yok ora biraz karışık köy içinden soracaksın ben öyle yaptım ..çeşme var caminin orada çeşmeden suyu alırsın yukarda gerçi çeşmeler var ..şimdi kartepe piknik yeri tabelası var yol ayrımında ora çok önemli bi yol sağa gider diğeri sola keskin bir biçimde kıvrılır ve rampadır buralarında haritasını vereceğim ..dönüşte topçulardan karanlığa kalmak son derece risklidir..eskihisar gidiş ve dönüş yalova en doğrusu budur ,,uygun kıyafet kartepe için kesinlikle pamuklu atlet yok..zirve soğuktu 23 nisan 2013 de benim üstümde bisiklet forma var idi iki tane biri uzun diğeri kısa ve üzerimde yağmurluk var idi erkan üşeyecekti suadiye köyünden gazete aldı iyiki aldı yoksa zatürre olurdu ora dağ havası..sırt çantadan kaçın ağırlık seni bitirir bel çanta ufak bi adet su matarası bisiklette suadiye köyüne döndüğümde lokantada bi tabak mercimek çorbası içtim limonuda sıktım 10 km nasıl gittim bilmiyorum bu seferde protein tozu hiç bi işe yaramadı 14 km lik rampada hikaye oldu çünki 50 km de önce power gell çaktım sonra 10 km boyunca protein tozunu su ile karıştırdığım mataradan azar azar içtim sonuç rampada fos oldu....valla mercimek çorbasını mataraya koyup içmek daha iyi olurdu evet enerji barının enerji süreside pek fazla değil..

aşağıda gidiş istikameti topçular suadiye merkez cami..
60 km ye yakın..

(link)

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
İdo'ya baktım son feribot Yalova'dan Pendik'e erken saatte bitiyor. Ben gene sizin topiği takipte olacağım. İlk etapta Göçbeyli Üzerinden Şile, Ayhan Şahenk Sevgi Ormanı ve Beykoz var kafamda tasarladığım. 175km. Bu rotayı Mapmyride'a bir arkadaş yapmış. Rotayı da paylaşmış.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kemal Caner

kemal bu topik bitti 23 nisan da kartepe alındı burayı takip etme artık ,..aşağıdaki topikten bizi takip et

(link)