Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haydan gelen paranın sonu, heryerrde aynı !...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ufuk güneş tarafından paylaşıldı.

1. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
  2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Amerikada birine 410 trilyon lira çıkmış. Düz hesap 410 tane iş kursan illaki birisi tutar. :)

Ama denildiği gibi, haydan gelen huya gidiyor.

Dikkatimi çeken diğer bir şey ise parayı bulanların çoğu ilk iş olarak eşlerini boşuyor. Bir insan eşini niye boşar ki?

3. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bu iş hazmetme meselesi.Baktığımızda "parayı buldum,her şeyi yapabilirim" diyen tipler.İşte böyle biter para.10-20 milyon çok büyük para değil,harcamayı bilmezsen.İyi de olmuş "Allah'ın sopası yoktur" lafı iyi gider bu tiplere.

4. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Paranın haydan gelmesi de var tabii ama haram para olmasının tesirini de unutmamak lazım.

umutkahraman bunu beğendi.
  5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    tüh diyen kimselerin parası hayır etmiyor kimseye. ter dökmeden kazanılan tüm paralar uzak dursun bizden.

7. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    her zaman demişimdir zaten bizim gibi adamlara böyle paralar çıkmaz, hakkı hukuku bilen, yetim hakkı göz hakkı gözeten adama yukardan para gelmez, çalışır bileğinin gücü alnının teri ile kazanır, milyonerde olsa harcadığı kuruşa dikkat eder, bu allahın en büyük hediyesidir

bu noktada bir kez daha Ali' ye kulak verelim. Hz. Ali derki : Allah'ın beni sevdiğini bana istediğim her şeyi vermemesinden anlıyorum.

umutkahraman bunu beğendi.
  8. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim kırk yaşına geldiğim şu günlerde halen bir türlü anlayamadığım şey şu: insan neden ferrari yada malikane falan alır?

Edip Dinçer bunu beğendi.
  9. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sadece milyonerlere özel fuarların yapıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Yani çok parayla övünmek, çoğu yaşıtlarımın ailesinden aldığı terbiyeyle öğretildiği gibi artık ayıp falan değil. Ferraride alınır, malikanede. Ama bunlar beni '' bozuyorsa'' zaten karakter, kişilik bellidir. Benim hayalim de hep bir teknem olması. O kadar paraya en iyisini alırım heralde. Eşimi boşarmıyım? Bu zamanımda zorlukları benimle paylaşan kadını o zaman başıma taç ederim sanırım.

Ali Nihat GÖRAL ve ersen t. bunu beğendi.
  10. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir arkadaşım iddaa da tek maça 10 TL yatırıp 400 TL kazandı. 1 Hafta sonra arabayla kaza yaptı canına bir şey gelmedi ama arabada 800 TL' lik hasar oldu.

11. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Doğru düzgün yatırım yapmazsan,kumar vs sardırırsan tabi ki biter. Piyangodan para çıkıp,gayet güzel işler kuran ve para kazanmaya devam eden bir arkadaşımın akrabasıda var. Günümüzde futbolcularda çok ciddi paralar kazanıyor ama birçoğunun yaşlanınca sokaklarda süründüğünüde gördük. Bence tamamen biraz kafayı kullanmakla alakalı bir durum. Direk haram,günah cık cık olayına bağlamakta komik bence. Birde şu yönden düşünmek lazım,birkaç seneliğine de olsa hayatlarını istedikleri gibi yaşamışlar,şu kadar param olsa neler yapardım ! diye soruları da cevaplanmış tamamen :)