Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hayatımın en kötü günümü yoksa en iyi günümü

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında GülentYurtsever tarafından paylaşıldı.

1. GülentYurtsever

GülentYurtsever Aktif Üye

Seviye:
    hayatımda aile kurumuna cok önem ve özen gösterdim arkadaslar ben bir kızla evlilik planları yapıyordum en sonunda delirme noktasına geldim bu gün evlenme planları yaptığım kızın gercek yüzünü farkettim ben evin bütün esyalarını aldım hemde en güzelinden masraflardan hic kacınmadım ama yinede yaranamadım yok ailen gelmiyecek yok o ev küçükmüş yanlış anlamayın ev( 150 m2) burayı kiraya verip başka eve cıkalım neden die sordum anneme 200 mt uzaktaymış die sürekli gelip gidecek diye arkadaslar annem yürüyemiyor zaten kendisi yürüme engelli istese gelemez ancak yardımcısı getirebilir bir süredir işlerim kötü gidiyor ama kimseye yansıtmadım okadar masrafa girdim hadi kız fakirdir babası yoktur die evin bütün eşyasını aldım ama yinede yaranamadım ben öyle bütün gün gezen bir tip degilimdir sagdece bir bisiklet sevdam uzun lafın kısası bunları paylaşmak istedim siz siz olun evlilik palanları yaptıgınız insanları iyi secin benim gözüm gec acıldı ama yinede olumlu bakabiliyorum zararın nesenden dönersek kardır

2. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    şahsi fikrimi soracak olursanız, biran evvel o kişiden kurtulun :D ince hesap kitap yapan kızdan hayır gelmez, kaldı ki sürekli annen gelecek lafını söylemiş olması bile ilişkiyi bitirme sebebidir. annenize yapılan bu saygısızlığı kesinlikle affetmeyin. daha evlenmeden annenizi istemediğinin sinyallerini vermiş.

3. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bu konuda devlet erkanindan bir buyugumuz de soyle buyurmustu:
    "Durmak yok yola devam"

Ya da Fatih Terim'den:
    "I don't want to see the back, I want to see the front"

Kisacasi siz de demissiniz zararin neresinden donulse diye, is daha da ilerlemeden siyrilmissiniz cok daha iyi bir gelecek sizin olsun :D

4. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Helal olsun valla Fatih Hoca'ya, ne de guzel ozetlemis durumu:D :D :D

5. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    Sanırım sizin evlendikten sonra annenizi yanınıza alacağınızı ve onun da annenize bakmak durumunda kalacağı endişesi bu tür sözleri sarfetmesine neden olmuş gibi geldi bana. Tabi bizim burda konuştuklarımız tahminden öteye gidemez. En doğru karara ve düşünceye varacak olan sizsiniz.

6. GülentYurtsever

Seviye:
    görüsleriniz icin teşekkür ederim arkadaslar

7. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Allah'tan geç olmadan farketmişsiniz.

8. GülentYurtsever

Seviye:
    sagol arkadasım

9. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    direkten dönmüşsün kardeşim....geçmiş olsun...

10. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Para, mal mülk üzerine kurulu, ana babanıza saygısı sevgisi olmayan bir bayan sizi üzerdi. Erkenden öğrendiğiniz iyi olmuş.

11. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    bunları duyunca insan korkuyor evlenmekten inşallah gönlüne göre birini bulursun

12. Özkan Uzuncezar

Özkan Uzuncezar Üye

Seviye:
    Abi bende evliliğe önem veren bir insanım. Şimdi bir evliliğin olması için 2 tarafında birbirine karşılıklı hoşgörüsü saygısı sevgisi olması lazım. Bikere sen bunların hepsini sunmuşsun...

Birde abi şahsen benim evleneceğim insan herşeyden önce anneme ve babama saygılı olması gerekir ama bunu zorunluluk için değil kendisi onları sevdiği için yapmalı.

Zaten saygısız bir insanla evlenildiğinde ne kadar seviyeli bir ilişkiniz olacağı malum.

Yani uzun lafın kısası sen hiç kafana takma bu kızı sana layık olamamış.

Allah gönlüne göre verir insallah.

13. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ben bu durumda, kızlarımızada çok kabahat bulamıyorum, öyle yetiştiriyoruz malesef.
    Bir kızımız annesine gitse, anne birisi var hayatımda, şudur budur dese, annenin ilk sorduğu sorular tamamen damat adayının mali portresini çıkartmaya yönelik olacaktır. Ne iş yapar, nereden mezun vs.
    Bununda alt bilinci, malesef biz fakir bir ülkeyiz (maddi anlamda, kültürel yada doğal zenginliklerden bahsetmiyorum) ebeveynlerimizin çoğu yokluklarla büyütmüşler bizleri. İstiyorlarki kızım yokluk çekmesin, bu kısmı biraz anlayabiliyorum, ama detayla uğraşırken bütünü kaçırıyorlar, bu adam kızımı mutlu edermi, gelecek nesillere iyi evlatlar yetiştirebilirlermi, en önemlisi kızıma aşıkmı, bunlar detay haline geldi günümüzde.
    Bir nedenide kurtulamadığımız elalemcilik, atıyorum ayşe hanımın damadı, şöyleymiş böyleymiş ( hoş yarısıda palavradır ya neyse:D)oda ballandıracağı bir aday peşindedir;)
    Uzun lafın kısası kurtarmışsın ama pek ucuz olmamış malesef:) bundan sonra karşılaşacağın insan da inşallah olmaz ama bundan pek farklı olmayacaktır, bu kısmı malesef üzülerek söylüyorum:)

14. GülentYurtsever

Seviye:
    yorumlarınız icin cok teşekkür ederim arkadaslar allah kimseye böyle vermesin

15. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yakın zamanda bir arkadaşım boşandı, ancak ne boşanmak, karısı bu işe de ticari baktı ve zengin bir dul oldu şu an. Boşanmayı, araba, nakit para vb acaip isteklerle kabul ettirdi. Üstelik de ortada aldatma vs yok, iyi biliyorum çünkü en yakın arkadaşım. Arkadaşım kurtulayım da ne gerekiyorsa yaparım dedi ama bu kendisine çok pahalıya patladı.
    Sonuç: evlenirken verdiğin karar ileride boşanma sözkonusu olursa bunu da direkt etkileyecek bir seçim. Gerçek yüzler ne zaman ortaya çıkacak bilinmiyor. Erkek olarak bizde de hatalar vardır ama ben maalesef Türk toplumunda kadının daha uyanık ve aslında daha egemen olduğunu, oldukça kurnaz olduğunu düşünüyorum. İyileri tenzih ederim. Size de büyük geçmiş olsun

GülentYurtsever bunu beğendi.
  16. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Bu dediğiniz bizim toplumumuzda değil sadece, dünya kurulduğundan beri kadınlar daha egemen:D tarihtede bunun örneklerine çokça rastlayabiliriz aslında:)

17. GülentYurtsever

Seviye:
    dediklerine katılıyor arkdasım aslında kadanlar bizden daha egemen bukonularda

18. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hep demişimdir yabancı bir bayanla evlenmek lazımdır diye :) ilk olarak paran için seninle yaşamıyorlar ve ana baba dırdırı çekmiyorsun ben şu an cenneti yaşıyorum eskiden bende senin gibi cehennemi yaşamıştım nişanlanmıştım hatta kız için çeyiz bile almıştım kız tarafı çeyiz bile yapmamış kendisine :) sonra annesi kızıma jip al dedi bize ev al dedi beni herhalde yaglı börek olarak gördüler.Kızda bu konuda ısrar edince direk penaltıdan golü attım ama hala yanarım 99 parça hisar çatal bıçak takımına ve nevresimlere :) neyse şimdi alyanayı aldık adınıda aylin yaptık müslümanda oldu hoş ben pek dindar olmasamda :) boşver yabancı kız benden sana öğüt budur arkadaşım

Sercan Sözer ve T0LGA bunu beğendi.
  19. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hocam hemen uzaklaşınn !!! eğer yakınınızdaysa hala gittiyse de büyük geçmiş olsunn ...

20. GülentYurtsever

Seviye:
    hocam bunu okuduktan sonra artık yok :):):)