Hayatımın en ilginç olayı

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
En iyisi Anadoludadır diyorum.Büyükşehirlerde,yoğun çalışan insanların bulunduğu şehirlerde ister istemez insanlar agresif ve bencil oluyor.Esasında öyle olmasalar da...
Kısacası ülkemizin insanları hakkında bir genelleme yapmak yanlış diye düşünüyorum.Ama ciddi bir bozulma var diye düşünüyorum bende,haklısınız...

Scudo

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Kaza ufak galiba ama yine de geçmiş olsun. Malesef bazı birbirine bağlı sebeplerden oturu kotu kalpli bir millet olma yolunda gidiyoruz. Belki şartlara uyum sağlamak için ülke olarak biraz daha kalpsizleşiyoruz ama sonuç malesef boyle farklarda kendini acı bir şekilde gosteriyor.

Geçmiş Olsun...

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Gökhancan, kardeşim çok geçmiş olsun şimdi gördüm konuyu gerçekten çok ilginç inan tüylerim ürperdi o anı yaşamış gibi oldum çok sevdiğim bir italyan atasözü tam bu konuyu özetliyor gibi ,

''Merhamet/Yardımseverlik evde başlar.''

Tekrar geçmiş olsun.

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
bence anadolu-büyükşehir meselesi değil bu olanlar, kesinlikle bir genelleme yapamayız bütün insanlarımız kötüdür ya da iyidir diye fakat; kabul etmemiz gereken bir durum var ki o da bu ülkede yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun hoşgörüsünü, yardım severliğini artık kaybettiğidir, yani kendi kültürüyle olan bağlarının çeşitli nedenlerden dolayı kopmaya başladığıdır

biliyorum herkes bu durumdan dolayı üzüntü duyuyordur ama bunu inkar etmek sadece bu sorunun derinleşmesine neden olur, oysa biz bunu kabullenmeli, biz türküz aslanız, kaplanız, kim tutar bizi havalarından kurtulup silkinip kendimize gelmeliyiz

anadolu toprağından yıllarca sevgi, dostluk, barış ve hoşgörü fışkırmıştır ve bunu yeniden tesis etmek hepimizin görevidir
saygılar..