Hayatımın en ilginç olayı

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@tayfur

Dostum öyle bir anlatıyorsunki sanki her şey mükemmel? Bence ortamı komik yapan sensin.

Scudo

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
Sevgi ve saygılarımla.

Benzer hadiseler bir gün seninde başına gelirse gibi lafları ne kadar kolay söylüyor görmüş geçirmiş, usta (!) bisikletçilerimiz.

Bu nasıl laf böyle..alay eder gibi konuşamazsın kimseyle benden 10 yaş küçüksün sen, terbiyeni takın, burda herkes özgürce yorum yapar ama kimse kimsenin şahsiyetini küçük düşürmeye çalışamaz, ha evet ben usta değilim sen usta ol ama önce saygılı ol !!!!

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@beyzade1978

Hocam ben sizin düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı anlıyorum. Bu arada sultanbeyli gibi bir yerde bisiklet kullanma cesaretini gösterebildiğiniz için, sizi daha iyi anlıyorum. Yüzde 99 u kaçak bir semt. Dunya uzerinde eşi benzeri görülmemiş düşünce tarzına sahip insanlar bizim ülkemizden cıkmasıda ayrı bir sorunsal zaten.

saygılar.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Ülkemi ve İnsanlarını seviyorum. Unutmadan her yerde iyi ve kötü insanlar vardır, hayatınızda olduklarını düşündükleriniz ise görmeyi seçtiklerinizdir ;)

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
İnsanların vurdumduymazlıkları hakkında konuşmamız, metropol insanının bencilleşen halini eleştirmemiz tabii ki de gerekli. Bisikleti bir spor ve ulaşım aracı olarak kullanan bizler için birçok sorun da var zaten.
Ancak ani bir olaya insanların verdiği tepki farklı farklı olabiliyor, bunu da unutmamak lazım. Kişilerin kaza veya olay yerine yakınlıkları uzaklıkları da çok önemli değil, kimi zaman reflekslerimizle de bazı şeyleri yapabiliyoruz.
İnsanların yaşadığınız olayı önem bakımından derecelendirmesi de mümkün. Önemsiz bir düşme diye ilgisiz de kalmış olabilirler. "Kendi düşen ağlamaz" diye bir atasözümüz de var.
Bütünüyle kayıtsız değil insanlarımız çevrelerinde olan hadiselere karşı. Çok şükür o kadar İngilizleşmedik. Öyle olmasaydı patlayan bombadan sonra bile o alana doluşan insanlarımız olmazdı.
Kişilerin anlık kararları da etkili olabiliyor.
Tabii trafikte horlanan bizlerin konumu da belki bu konudan ayrı düşünülmeli.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@beyzade1978

Haksız olduğunuz için ancak bu lafı edebiliyorsunuz. Hem tartışmanın göbeğinden daldınız, hem bir gün belki senin de başına gelir kavlinden bir laf kullanarak benim bisikletçiliğimi aşağıladınız şimdi de sizden birkaç yaş genç olmamı bahane ederek birşeyler geveliyorsunuz.

Karşınızda çocuk yok, asıl siz terbiyenizi takının.

Şahsiyeti küçük düşürmeye çalışmak ne demek onu da ayrıca merak ediyorum.

Sen diye değil, siz diye hitab etmenizi de tercih ederim.

Saygılarımla.

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
@tayfur

Forum başlığından bu yana yazdıklarını tekrar oku birincisi önce sen insanlara siz diye hitap etki karşındakinde de aynı şeyi bekle bana bu yazdığın son mesajdan önce hangi hitabında kişilere siz diye hitap etmişsin iyi bak ikincisi doğru yada yanlış gökhancan bir forum başlığı açarak bişeyleri paylaşmak istemiş ve sen bikaç yerde küçük düşürücü sözlerle yanıt vermişsin,edebi bikaç kelime öğrenmiş çiğ üniversite öğrencisi psikolojisini de iyi bilirim,insanları edebi laflarla alaşağı etmeye çalışan.. sen bana terbiye nasihatı verecek durumda değilsin laf geveleme lafınıda sakın bi daha kullanma..söylenecek çok şey var ama forum kirliliği yaratmak istemiyorum sen kendine göre haklısın bende kendime göre yanıt vereceksen özelden yaz burda insanları meşgul etmeye hakkımız yok ... kazasız belasız sürüşler....

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
@tayfur

Forum başlığından bu yana yazdıklarını tekrar oku birincisi önce sen insanlara siz diye hitap etki karşındakinde de aynı şeyi bekle bana bu yazdığın son mesajdan önce hangi hitabında kişilere siz diye hitap etmişsin iyi bak ikincisi doğru yada yanlış gökhancan bir forum başlığı açarak bişeyleri paylaşmak istemiş ve sen bikaç yerde küçük düşürücü sözlerle yanıt vermişsin,edebi bikaç kelime öğrenmiş çiğ üniversite öğrencisi psikolojisini de iyi bilirim,insanları edebi laflarla alaşağı etmeye çalışan.. sen bana terbiye nasihatı verecek durumda değilsin laf geveleme lafınıda sakın bi daha kullanma..söylenecek çok şey var ama forum kirliliği yaratmak istemiyorum sen kendine göre haklısın bende kendime göre yanıt vereceksen özelden yaz burda insanları meşgul etmeye hakkımız yok ... kazasız belasız sürüşler....

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Size cevap vermek kendime hakaret etmek olacağı için vermeyeceğim. Size de gokhancan'a tavsiye ettigim gibi mantık ilmini okumanızı tavsiye ediyorum. Maalesef çok kişi, insan gibi tartışmayı, münazara etmeyi bilmiyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Hamiş: Konunun başından beri terbiyemi koruyorum ve herkese siz diye hitab ediyorum. Mesajlarımı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@tayfur

Bak dostum sen kendini tıp eğitimi alıyorsun diye bu senı disiplinli ve doğruları söyleyen bir insan yapmıyor.

Senın baya bir süre unutacağın bir yaşama tarzına Disiplinsiz hayat diyoruz biz.

UYKUSUZLUK...!

Senın durumunu epey etkileyecek ve kisilik bozukluklarına kadar gidebilecek sorunsal.

Bir tıp öğrencisi olarak kesinlikle doktorlardan sende yardım al.

fiveX

Üye
Tepki
18
mersinde sahilden carrefoura doğru çıkarken ikinci çevre yolundaki göbekten geçiyorum. 4 yol birleşiyor ve bize yeşil yanıyor.aynı anda da sağ taraftan gelen araçlara kırmızı yanıyor. bütün arabalar geçti ben en sağdan gidiyorum.hala yeşil yanıyor tabi. arabaların geçtiğini gören akıllı bir vatandaşımız kendisine kırmızı yanmasına rağmen ani bir kalkıs yaptı ve üstüme doğru sürdü aracı. ben hiç tempomu değiştirmeden devam ettim. adam camdan elini kolunu çıkarıp kenara çekilsene diye bağırdı. bende elimle ışıkları gösterdim.haklıymıs gibi arabasını kenara yanastırır gibi yaptı.güya inip beni dövecek. ben zaten yorgunluktan ölüyorum. sağa çektim hemen bekliyorum adamı, yanındaki kişiler hadi sür falan gibisinden hareketler yaptılar.benim de kaçacağımı falan sandı galiba.sürüp gitti sonra.orda otobüs bekleyen bir kaç abi böyleleri iki ayaklı ökz , bosver sen sıkma canını falan dediler:) gerçekten iki ayaklı ökz

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Düzgün cümle kurmaya ve doğru kelimeler kullanmaya birisi ¨birkaç edebi kelime öğrenmek ve çiğ üniversite öğrencisi psikolojisi¨ dedi. Şimdi de siz çıkmış başka birşeyler atıp tutuyorsunuz. Burada asıl konu insanımıza olan güvensizlik ve genel hoşnutsuzluktu. Şimdi kişisel saldırılara dönüştü hem de en başta ben kişisel saldırı yapmamış, konu üzerinde yorum yapmışken.

Tıp öğrencisi olmak beni doğruları söyleyen birisi yapmıyor. Evet, tıp öğrencilerinin arasında beş para etmez çok adam vardır. Bisiklet ve alakalı konulara vakit harcamış, okumuş olmak ise beni doğruları söyleyen birisi yapar.

Benim hayatımla alakalı yorum yapmadan önce acaba bu kişisel saldırı mahiyetinde bir yorum olur mu diye düşünseniz daha iyi olurdu.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Hala atıp tutuyorsundan bahsediyorsun dostum. Gerçekten senın için üzülüyorum. Malesef doktor olarak beynini engin bilgilerle donatırken yaşam disiplini adına hiç bişey olmicak hayatında.

Bir insanın mutlu olmasını sağlayan disiplin olmaması cok büyük bir sorun.

Gerçekleri oldugu gibi kabul etmelisin. Bilgisiz bir toplum bilgisiz bir toplumdur.

Sen elinden geleni yap, mucadele et insanları bilgilendir o zaman.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Hakan Yazman

Hocam haklısınız "görmek istediğimiz kişiler hayatımızda oluyor."
"Fakat görmek istemediğimiz kişiler de hala hayatımızda" ve biz bunu tartışıyoruz.
Saygılar...

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@jamesjoice

bomba patlayan civarda toplanmalarının kime ne faydası dokundu.Polisleri olay yerine girip çıkmasını engellemekten başka ne işe yaradı.
Aa evet toplanan duyarlı!!! vatandaşlarımız MERAK giderdiler.
Oysaki meydanda düşen gökhancan isimli arkadaşın başına 3-5 türk toplansa arkadaşımız kendini iyi hissederdi ve biz burada bu konuyu tartışmıyor olurduk...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@matrixod

Arkadaşlar. Ben kendimi iyi hissetmek icin anlatmadım bunu. Tesadüf. Yani bu kadar basit bir eylemde insanların önemsemediğini anlatmaay çalıştım.

Yoksa kafam yarılmış bomba patlamış bu arada şakası bile korkunc.

Felaket durumlarında tabiki birbirimize destek olucaz ama insanların hoşgörüyü yitirmemesini istemek sucmu.

Makine duzeninde yaşanan hayat insanlara hoşgörüyü unutturuyor.

Makine duzeninden cıkmak gerektiğini anlatıyorum zaten . İnsanlar okula giden çalışan cebinde fazla parası yada ekskik parası olan veya hiç parası olmayan, kaliteli giyinen kalitesiz giyinen gibi saçma tanımlara maruz kalmayan, karşıdaki insanında kalp taşıdıgını unutmaması açısından söyledim bunu.

Yani size küfür eden birine siz nasıl karsılık verirsiniz. Şahsen ben gidip güleryüzlü davranmayı deniyorum. Yaptıgının yanlış oldugunu söylüyorum insanlara.

Yanlış anlamayın ama sorun asıl şu, Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları, eşidi ülke vatandaşlarına nazaran daha ağar sorumluluklar ve geçim sıkıntısı, ulaşım sorunu, gerek giyim kuşam, gerek sosyalleşememek gibi sorunlardan muzdariptir.

Özellikle istanbul içerisinde yaşayan ulke nüfusunun robot gibi yaşadıgını farz edersek, vicdan muhasebesinin kayboldugunu vahşi yaşam tarzının hayatımızın en diplerine kadar işledini görürüz.

Bakın herkez icin soylemiyorum ama huzuru sağlamak topyekün olur.

O yuzden bu konuda buyuk işlev yaşam standartlarının yükselmesi psikolog ve psikyatr lara düşüyor.

Modern dunya yaşamı insanlara insan oldugunu unutturmaya devam edicek.

• Beğen
Tepkiler: tayfur

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@gokhancan

Ben kendinizi iyi hisstemek için yazdınız demedim.Yanlış anladınız...
Demek istediğim hep tercüme etmek zorunda kalıyorum size karşı
Sİz düştüğünüzde 8-10 Türk yanınıza gelse iyimisiniz diye sorsa kendinizi O AN iyi hissedermiydiniz?
Tabii ki evet
Yani bu konu açılmazdı ve biz şu anda tartışmıyor olurduk demek istedim...

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@matrixod

Özür dilerim bir anlama yanlışlığı oldu malun uyku geldi.

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
Önüme atlayan 13 yaş civarı bir yayaya zarar vermeden zor zar durdum sinirden gerizekalımısın dedim sonucunda çıkan 5 tane yaratık nededin sen ? dediler.Ben, trafikte hata yaptıklarını benimde sinirden söyledğim bir sözcük olduğunu kusura bakmamalarını söylemeye çalışrken burnumdan kanlar akmaya başladı gözüm şişti.Hani hatam vardı ama bu hayvanlık niye?. Kavgadan sonrada da gittiğim kafede yardım ettiler. Durumumu sordular.Bir keresindede yolda düşüp bileğimi kırmıştım o zaman gideceğim yere kadar götürdüler beni..Yani her türlü insan var sıcakkanlısı, yardım severi, yolda çekip dövenide.Ama çevremde daha çok kötü örnekleri görüyorum:(

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@toprakec

Dostum tamam. Olan olmuş ama kesinlikle sinirlerine hakim olmayı öğrenmelisin.

Eğer hepimiz sinirlerimizi serbest bırakırsak ortalık teksas gibi olur.

Olabildiğince sakin olmaya çalış.

Geçmiş olsun.