Hayatımdaki ilk photoshop denemem

umut52

Üye
Tepki
40
Arkadaşlar aşagıda görmüş olduğunuz resmi internetten yardım alarak tam bir gün bir gecede tamamladım.Bence güzel olmuş ama illaki hataları vardır.Artık bu resmi sizinle paylaşıyor ve yorumlarınızı bekliyorum.
Bu ilk hali
(link)
Buda benim yaptığım şekli
(link)

Scudo

havzali

Daimi Üye
Tepki
57
photoshoptan anlamama ama güzel duruyor.adamın üzerinde daha ince calışsaymışınız daha iyi olurmuş. başarılarınızın devamı dilerim..

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Resim senin kullandığın resim.
3-5 dakika uğraşarak sana 2-3 katmandan oluşan bir Tıff dosyası hazırladım CTRL+U kısayolu ile renklerle oyanayabilirsin.
Polygonlal lasso ile seçim yapabilirsin.
http://img196.imageshack.us/img196/7619/araba.tif

• Beğen
Tepkiler: sadana

umut52

Üye
Tepki
40
adamın üzerinde daha ince calışsaymışınız daha iyi olurmuş.
O benim:DAma arabanın sahibi ben değilim resmin açısı photshopa uygun olduğu için bu resmi kullanmayı tercih ettim.Ayrıca Süleyman abime teşekkür ederim.

umut52

Üye
Tepki
40
Süleyman abicim sende ön tamponu parlatmışsın ama lastikleri unutmuşsun araba oyuncak gibi görünüyo:D

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Süepr olmuş eline sağlık arakdaşım...İyi forumlar.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@umut52

Evet, ama unutmadım. Üşendim.
İlk çalışman olmasına rağmen güzel bir örnek olmuş. Ellerine sağlık :)

• Beğen
Tepkiler: umut52

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Başlangıç olarak idare eder.Eğer kendini bu konuda geliştirmek istersen benimde üyesi olduğum ve bu işte isim yapmış kişilerinde kurucusu olduğu bir site önerebilirim.Gerçekten çok faydalı bir sitedir.Görsel dersler mevcuttur.Her türlü yardımı rahatlıkla alabileceğin arkadaşlarımız vardır...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@FAİK
Burda paylaşırsanız hepimize yararı olur tabi reklam olarak algılanmassa

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@Ali Menemen

Bende o niyetle söyledim ama bilemem.Ben genede vereyim.Zaten reklama ihtiyacı olan bir site değil.Amacım daha iyi çalışmalar yapmanızdır...

Sitenin adı:Sanalmodifiye.com
Sanal modifiye ile ilgilenen arkadaşlarımızı bekleriz.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Photoshop çok kapsamlı bir program arkadaşlar, alana ve sektöre hitaben kullanım alanı, verdiği zevkleri değişiklik gösterebiliyor. Çeşitli kanallarından tutun, katmanlarına, çalışma sistemine göre sizi kendi dünyasına alıyor. İlk sayfadaki uygulamalara gelincede, biraz fazla plastiksi bir yapı olmasına karşın geliştirildiği takdirde çok daha iyi olabilirler. Mesela Photoshop kullanmasını bilmeyen ama kenarından, köşesinden başlayacak arkadaşlara öncelikle tool bar üzerindeki araçları tanıyaraktan başlamalarını önerebilirim. Yani filtre ve efektlerden mümkün olduğunca uzak durarak, hangi aracın, ne işe yaradığını öğrenerekten. Lasso tool kabalamadır, magic tool renk pigmentlerine göre pathleme yapar. Ama bir pen tool istenildiği biçim ve forma sokulabilir.Denemeler devam edin, bunun faydasını göreceksinizdir.