hayata nasıl bakarsınız . nasıl yaşarsınız.

aşağıdakilerin hangisi TÜRK OLMANIN faydalarıdır?

• bütün dünyaya rağmen ayakta kalan yegane engüçlü millete ait olmanın tadını çıkartırsınız...

• Bütün dünyanın kaos olarak tanımladığı durumlarda huzur içinde yaşarsınız...

• En güzel plajlarında denize girer, kuyuda soğutulmuş karpuz yersiniz.

• duyduğunuz bir parçayla kaderinize küser,sonraki parçayı duyar kalkar fıkır fıkır oynarsınız...

• Toplam katılım
    40

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
:) Çocukken babam bana oğlum bak bu çok ciddi yapma demişti .. bende ona ama neden bana hiç öyle gelmiyor bak böyle böyle demiştim birlikte
gülmüştük . .

Ben hayatı çok ciddiye alıyorum ama bir o kadarda hiçç almıyorum.:D
hayatımız herşeyi dert edinecek ve bunları çözecek kadar uzun değil malesef.

Bunun için tek koşulum var ..bana saygısızlık yapılmadığı sürece kimseyi ve duygularını asla inciltmem . :)

ya siz:rolleyes:.
Sevgili dostlar bukonuda görüşünüzü bizimle paylaşmak istermisiniz
nasıl yaşarsınız ?
temel felsefeniz nedir varmıdır olmalımıdır
hayattan ne beklersiniz, beklermisiniz
nasıl dost edinirsiniz , edinirmisiniz
.....
.....
....
.... bunun gibi

Scudo

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
ben herşeyin hayata dair olduğunu düşünüyorum ve önyargının en büyük düşman olduğunu geçmişimizi değiştiremeyiz geleceğimiz ise zaten belirsiz önemli olan nefes aldığımız anı en güzel şekilde değerlendirebilmek para mal mülk bunlar tabiki önemli ama en önemlisi sağlık sevgi ve saygı bu üçü olduktan sonra neden insanın yüreğine keder düşsün ki hayatı ne kadar pozitif yaşamaya çalışırsak hatırlanacak o kadar çok güzel anımız olur ve dostluklar herşey dostlarımız ve sevdiklerimizle güzel değilmi zaten. herkese sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
ben hayatın yaşamaya değer oldugunu düşünüyorum...neler yaşarsam yaşayayım hep benden daha kötü durumda olanları düşünüyorum ve kendimi güçlü buluyorum..herkesde böyle düşünüyor zaten..yaşıtlarımdan çok büyükmüş gibi yaşamam benimde hoşuma gitmesede, hızlı ve erken yaşıyorum,ama herşeyi de erken görmüş,öğrenmiş oluyorum..
Hayatımda tek önemli unsur, işimdir...çünkü ondan başka hiç birşey beni mutlu edemiyor..Başarılı olduğumda ,çok mutlu oluyorum..Başka herhangi birşey beni çok etkilemez..Başarı veya başarısızlıktır beni mutlu eden yada üzen..
Hayat herşeye ragmen yaşamaya değer, sürekli başkaları neden böyle,ailem neden böyle diye düşünüp hayatı kendimize çekilmez kılmamalıyız..Biz bundan sonra nasıl bir birey olacagımızı ve nasıl bir aile olacagımızı düşünmeliyiz.Çünkü başkalarının yaptıkları,yaşam biçimleri için üzülmek yersiz...
Dostluga çok önem veriyorum,fakat arkadaşım benden çok uzakta, arada görüşebiliyoruz.Bu da beni üzmüyor, daha çok değer veriyoruz ,birlikte oldugumuz her dakikaya...
Hayat bana gerçekten çok büyük dersler verdi..Şimdi en küçük birşeyden mutlu olabiliyorum..
Yolda bir kaplumbaga görmekten,bisiklet kullanmaktan,denizde yüzmekten.......
böyle işte....benim kendimi avuttugum tek sözüm -Geçmiş 'miş' te kaldı-
;)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Nazz ne güzel söylemişsin, işte akıl yaşta değil baştadır sözünü doğrulayan bir yazı ve kişilik.
Şahsına münhasır derler ya, o tarz biriyim.Böyle olmaktan da mutluyum.İkizler burcunun getirdiği çok yönlülük, hiçbir yerde ve ortamda sıkıcı olmamamı sağlıyor, renk renk bir kişilik ortaya çıkıyor.
Ben de herşeyi erken ve hızlı yaşadım, halen de hızlı yaşamaya devam ediyorum.Bunun hem getirileri, hem de götürüleri var fakat beni ben yapan özelliklerden biri de bu, değişmek zor oluyor.
Hayattan beklentim başta sevgidir.Çünkü içinde büyüdüğüm ailemde gördüğüm sevgi, kimsede göremediğim kadar büyük ve koşulsuzdu.Kendi hayatıma da bunu uyarlamaya çalıştım.Genelde karşıma çıkanlar bu kadar yüce sevgiyi haketmeyenler oldu ama olsun birgün o da çıkar.
2.beklentim saygı.Bu olmadan sevginin bile anlamı yok, birini suçlarken, uyarırken, tartışırken, severken bile "tarz" ınız çok önemlidir.Seçtiğiniz kelimeler, 2 kişiyi düşman da edebilir, ebedi dost da.
3. beklentim adalet, her ne kadar günümüzde bunu hakimler bile önlerindeki çok sayfalı suçlu koruma kitaplarına bakarak adaleti dağıtamasalar da.Hz. Ömer'in adaletini herkesten beklemek zor olur, yine de onun bu konudaki örnek kişiliğini inceleyip takip etmeliyiz.
Çok kolay dost edinirim, kolay kolay birine kıl olmam.Benim sevmediğim insanı zaten kimse sevmiyor, bunu gördüm hep.Herkesin bende kredisi vardır, zamanla ilişkimiz boyunca yapılan güzellikler ve yanlışlar, o krediyi azaltabilir veya artırabilir.Aynı tanrının kullarına uyguladığı sınav yöntemi gibi.
Hayvanları çok severim, insanlardan daha hisliler, vicdanları bize göre daha gelişmiş.Bu yüzden uzun süre hayvan psikolojisi ile de ilgilendim, zaten bütün çocukluğunuz onların içinde geçince, bir nebze bu konular hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.Kediler benim vazgeçilmezlerim.Kendimi onlardan biri gibi görüyorum.
Mutlaka bir kedi veya köpek edinin, onu besleyin ve korumaya alın.Zarardan çok faydası olduğunu göreceksiniz, ama yine de faydasını düşünerek edinmeyin.İnsanlara küstüğünüzde yanıbaşınızda onları göreceksiniz.

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
benim için hepsi geçerli şıkların ama oyun oynamayı çok sevdigim için ve bi anım bi anıma uymadıgı için ve hayata küsemedigim için :D :D :D ;duyduğunuz bir parçayla kaderinize küser,sonraki parçayı duyar kalkar fıkır fıkır oynarsınız... şıkkını seçtim... teşekkürler Hakan Abi...

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
Benim hayat felsefemse yalnızlık. Yaptığım bir işi sadece kendi başıma bitirmek, görevimi tek başıma gerçekleştirmek ve başkasının buna müdahele etmemesi ile, BUNU BEN YAPTIM. demek. Yanlış olduğundada doğrusunu kendim bulmak. Kendi düşen ağlamaz derler. Eğer başkalarının müdahelesi olduğundada bu sefer hata ile karşılaşınca bu sefer kimi suçlayacağınıza karar veremezsiniz. Eğer tek başına yapmış olursanız bu sefer, evet hatalı benim diyebilirsiniz ve hata siz olduğunuz içinde hatayı doğruya çevirme yönteminide bulmak daha kolay olur. Başkasına dert anlatmak zorunda kalmazsınız, laf tartışmasına girmezsiniz. Benim en nefret ettiğim şeyde tartışmadır. Basit bir şey için asla tartışmam. Görüş ayrılıklarında, görüşümü savunurum o kadar.

Yanlış anlaşılmasın iyi bir takım oyuncusuyumdur (iş ortamında), ancak o takım içerisinde bana verilmiş olan sorumluluk ne ise, o sorumluluk sahama kimsenin karışmasından hoşlanmam ve kendim yaparım. Kimseden yardım talep etmem.

Kendi başıma başardım demek benim için yaşamımın ana şartı. Bu bağlamda örneğin babadan gelecek miras olayına bile karşıyım ve hayır kurumlarına bağışlanması gerektiğini düşünüyorum, çünkü üzerimdeki gömleğin bir düğmesini bile ben alın terimle kazanmalıyım. Budur.

Başkada bu hayattan bir isteğim yok. Tabiki birde sağlık ve özgürlük. Başkalarının ne yaptığıyla ilgilenmem, yasaların bana yüklediği vatandaşlık görevlerimi yerine getiririm, Türk olmakla gurur duyarım, vatansever eksende hayat görüşüm var, herkesinde olmalı zaten, ama bir dünya vatandaşı gibi davranırım. Tayvanlı ne ise, Aydınlıda aynı benim için.

Aşk , meşk ve diğer konular bana şarkılarda olan basit şeyler olarak geliyor, evlenmeyide düşünmüyorum, çünkü evlilik bile insanın yapmak istediklerine engel teşkil eden bir kurum, kız arkadaşa sahip olmaktan öteye asla geçmem.

saygılar

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Fazla detaycı biriyimdir. Bunun neticesinde mutlu olacak da çok şey bulurum mutsuz olacak da çok şey bulurum. Irktan gelen karakteristik özelliklerin hayatımızda çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Toplumdan kopmamak adına bir şeylere bilir bilmez bağlı ya da karşı olmaksa hele ki bu özellikler ben 4 şıkkı da işaretlemiyim.

• Beğen

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayattan zevk alıyorumm .. Bende senin gibiyim Hasan abi , kimseyi üzmemeye calısırım tabii bana karsı bi artniyet bi saygısızlık durumlarındaa cok sert tepki verdigim gercek .. Ama onun dısında herkes guler yüzlü ve sevecen olarak tanır beni .. O yüzümü kimseye göstermemeye calısıyorumm ..

Herkess bazı seylerii hatta bircok seyleri dert ederek yasıyorr .. Aslındaa dediğin gibi hayat kısaa ele avuca sıgmayacak seyler icin ne tartısırım nede kimseyi üzerim .. Varsın karsıdaki haklı olssun bu bnm için bir sorun dogurmazz ..

Cok zor arkadas secerimm ( yakın dost ) , o yüzden pek fazla arkadasım yoktur ama olanlarlada gayet mutluyum ..

Kötü bir huy ama kin tutarımm .. Biri bana karsı önemli bi kötuluk yaparsa hic unutmam ..

Halime şükrediorumm .. 1 evde 1 maaş var ama cok şükür herşeyim var .. Yani istedigim herseye sahipim ..

Kendi dogrularımla yaşarım , sunu yaptım günahmıss bunu yapsak sevapmıs diye düşünmem .. Tanrı inancım vardır dogrularım daha on plandadır ..

• Beğen

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
Hayat çok ince düşünülürse içinden çıkılmaz bir karmaşa ,yüzeysel bakarsak doğum la ölüm arasında kısa veya uzun süren ince bir çizgi..önemli olan bu çizgiyi doğru yaşayabilmek gerçi bazen elimizde olmadan adına kader denilen ve yaşanmazsa yaşanmazlar olsada hayatımızda (sevdiklerimizin ölümü gibi:( )herşeye rağmen hayata pozitif bakmak ve tutunabilmek hayattan zevk almak ve yaşadığımız her anın değerini bilip her olaydan ders çıkarabilmek kendimden önce sevdiklerimin ,arkadaşlarımın çevremdeki insanların,tanımasamda bir an için yardımım dokunabilen herkesin mutluluğunu görmek ve onların mutluluğuyla kendim mutlu olmak benim hayat felsefem.Hayattan beklentim çoğu insan gibi ne şan ne şöhre ne para nede pul:)insan elinde olanlarla mutlu olabilmeli hedefleri boyunu aşmamalı yaş olmuş 26 belli bir statüde var ne isteyebilirim hmm tabiki sevdiklerimin mutluluklarına şahit olmak sıram gelincede kendi mutluluğumu bana ait bir yuvaya sahip olmak:)..Dost edinmek buzamanda kolay değil malesef herşey gibi insanlarda sahte..ama bir insan canlısı olarak etrafıma devamlı gülen yüzle baktığım için kendim gibi pozitiflikte olan birileriyle illaki biyerlerde çakışıyoruz ama ben her bike turuna çıktığımda her bikeliye selam vermek akyaküstü sohpetle etmek isterim malesefki 100/90 eminim yalnış algılanır bu ,o yüzden belkide bir arkadaşın sahip olabileceği en ii dostlar gizli kalan keşfedilmemiş dostlardır:):)bu yazıyı okuyan sen evet sen..hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler seninle olsun..
Saygılar vede Sevgiler

• Beğen

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
benım yasımdan mıdır yoksa yetıstıgım ortamdan mıdır bılmıyorum bazen hayatı cok cıddıye alıyorum derslere calıs dunyaya yararlı ol gerektıgı gıbı yasa
bazense hıc takmıyorum orası senın burası benım aylak bırınden farksız oluyorum oraya gıdelım buraya gıdelım dunya da yasanılır mı amac ne ne bu falan
ama su an bıraz bıraz ortasına dogru gıdıyorum ama hala hayatın amacını cozemedım aslında cozdum de onu beklıyor gıbı bırsey :)

• Beğen
Tepkiler: nazz

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Yaşam; hayatımı, evimi hep keyif aldığım unsurlarla bezedim. Yaşamı idame ettirmek için yerine gelen vazifeler dışında, hep keyif almak üzerine kurdum.bu unsurların devamı için ve başarma,bitirme hissi ile yenilenebilmek için çalışmak.ruhumun iş gıdasına da ihtiyacı var.
Felsefem; DENGE Her ne düşünce, her ne olay olursa olsun bu faktörün önemli olduğu kanısındayım.
Beklentim; yaşlandığımda, eğer yaşlanacak kadar yaşarsam, muhtaç olmadan yaşayabileyim.
Dost; olup olmadığı konusunda kararsızım. Arkadaş edinmek için bir şey yaptığımı söylemiyeceğim. Bu soy ağacı gibi hayattaki her adımımla birlikte büyüyen bir kitle.. birlikte olmaktan keyif alıyorum.çünkü muhabbetçiyim. Onlar da keyif alıyordur çünkü komiğim:)

• Beğen

elsk

Üye
Tepki
77
" Gölge etme başka ihsan istemem "
Diyojen

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Kimi der ne kadar asik suratli ve dusuncelisin; kimi der ne saklaban adamsin...

Bir arkadasim iki halimi de gormus olacak ki dengesiz lafini yapistirdi bana:DBunu soyleyen bir dostum oldugu icin bana yerine gore hareket ediyorsun demezdi zaten,cok laubalidir ama yeri ayridir tabi.

Ancak tek seyi biliyorum,guleryuz ve esprili tutumu sadece insanlari tanidiktan sonra anlayana gostermek gerekiyor...Saygisizlik yada hafife alma gibi seyler olunca insan cok sinirleniyor.Hele birde kinci olununca....:D

Yeter sanki ya:p

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Hayat benim için özeldir,devamlı herkes gibi Aile hayatına ve yaşamına önem veririm dostluk ve arkadaşlık özelimdir.Sıra dışı dostluk ve arakadaşlık benim için boş vakitten başka bir şey değildir.Yaşamım sürecinde hiç zaman büyük isteklerim olmadı; sırası ile geliyor zaten..:)

Yardımlaşma ve paylaşım ideallerim arasındadır,hal hatır sormayı severim yani görev bilirim.Açıksa hayatı yaşamak güzel bir duygudur,sevgidir benim için..

Tek çabam hayata dair arkam'da güzel izler bırakabilmek,anılmak..

arabaci

Üye
Tepki
23
Hayatın anlamını birkaç nedene ya da başarıya bağlayamam. Üzüntüsüyle, sevinciyle, rahatlığıyla, sıkıntısıyla, korkusuyla, güveniyle hepsi bir bütün. Önemli olan herşeye rağmen ayakta durabilmek ve bu gezegendeki kısıtlı süremizin geçici olduğunu unutmadan, hayatın tüm renkleriyle, her koşula rağmen tadını çıkarabilmek ve bu sınavda sınıfta kalmamak için birşeyler yapmak ;)

• Beğen

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Hasan amca Türk olmanın faydaları çokta:D (mesela diğer devletler geçmişimizden korkuyor)

Ama

"Bir Türk dünyaya bedel; iki Türk birbirine girer." diye bir atasözü vardır.Biliyomusun:D

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
ben hayatın içine girme zorluğunu yaşıyorum o safhadaki bu beni çok yoruyor olsada birgün kıyısından köşesinden giricem o suya eğlenmek istiyorum iyi arkdaşlıklar kutup iyi arkadaşlarımla güzel anılarım olsun istiyorum bu ülkenin en güzel yerinde yani istanbul dışı herhangi bir yerde hayatımı geçirmek istiyorum değer verdiğim insanlar ve değer verdiğim şeylerle

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var : Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır. Yaşamak demek çalışmak demektir.

Herhangi bir kişinin, yaşadıkça memnun ve mutlu olması için gereken şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Anlayışlı bir adam, ancak bu şekilde hareket edebilir. Hayatta tam zevk ve mutluluk, ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, mutluluğu için çalışmakta bulunabilir. 17.03.1937

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

İşte bu sözlerki bize gayet güzel rehber olabilir. Deneyin göreceksiniz. Atatürk, bunu yaptı ve hala yaşıyor, eserleri halâ ebedî.