Hayal Gerçeğe Dönüşüyor. iran - Pakistan - Hindistan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@umittosun

Teşekkür ederiz. İyi dileklere hep ihtiyacımız olacak.

Selamlar

@bikergrrl

İslamabad - jhelum 130 km
jhelum - Gujranwala 110 km
Gujranwala - Lahore 80km
Gujranwala - Lahore - wagah ( pakistan - hindistan sınırı ) 100 km

Pakistan bu yolculuk konusunda araştırma yaparken en çok menfi kelime duyduğum yer. :eek: Bu sene bu turun benzerini yapan bir iki çift de Pakistan da 3-4 günden fazla sürüş yapmamışlar.

Pakistanın bir orjinalliği yok maalesef. Yine de başkentini görmek istiyoruz. Buradan da Hindistan sınırına 350 km kadar yol var. Bir de biz tecrübe edelim bakalım Pakistanı.

Bir haber daha, web sitemiz 2 hafta içinde hizmete girecek.

Scudo

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Pasaport, ucak bileti,kredi karti, traveller check gibi onemli belgelerinizi, hatta bisikletin resmini scannerden kopyalayip kendi email adresinize gonderirseniz, dunyanin neresinde olursaniz olun bir kayip durumunda herhangi bir internet cafeden belgelerinizin kopilerine ulasabilirsiniz.
Selamlar

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@ataruh

Ataruh beycigim, seri ve hizli bir program bence en iyisini yapmissiniz :)

Islamabad ve ozellikle Rawalpindi (ikiz sehirler diye gecer, Rawalpindi eskiyi, Islamabad yeni Pakistan'i temsilen :) ) de bir gun size yeter de artar bile, gorulecek birsey maalesef yok, ama Lahore'da 1-1 bucuk gun kalin derim, ve illaki gun batiminda Pakistan ve Hindistan sinirinda karsilikli kilic kalkan ekiplerinin yaptigi guc gosterisini gormenizi siddetle tavsiye ederim..

Ahmet Rasid'i de ziyaret etmek isterseniz sizi onunla temasa gecirebilirim, evi Lahore'da :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@bikergrrl

Sevgili bikergirl ,
Yoksa pakistanda da mı bulundunuz ? Siz dönerken biz gidiyoruz yani. :)
Pakistan konusunda ki görüşümüz değişirse , güneye doğru ineriz belki biraz daha. Ama asıl derdimiz Hindistan olduğu için.

2 ay boyunca yabancı insanlar arasında olacağız. Tanıdık birileri elbette faydalı olur teşekkür ederiz. Ahmet bey kim bilmiyorum. Cahilliğimi mazur görün. Selamlar.

@Ahmet Mumcu

Teşekkür ederim. Hepsini lsiteme azmıştım sizin uyarınızla. Ama , bisikletin resmi aklıma gelmemişti. Gerçekten çok pratik bir çözüm.
Tecrübelerinizden yararlanıyoruz.
Teşekkürler .
Selamlar.

@Hasan Hakan Koç

10 güne kadar açılmış olacak. Sağolsun yeni bir dostum ilgileniyor.
Teşekkürler.

@Fatih Özgenlik

Teşekkürler , sevgili Fatih. Bende bekliyorum merakla.

Bugün seni gördüm.Sakalların çok yakışmış. Ancak yarışta kesmiş olsaydın 9 gram hafiflerdin. Neden aklına gelmedi. Antrenörün de hatırlatmadı mı ? :)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
hocam super olcak, pazarlama olayini unutma. arkandayiz...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@beverly

Teşekkür ederim , sevgili Beverly .
Bugün söylediklerin gerçekten pratikte çok faydalı olacak.
Bursa çekirdek kadrosunun samimiyeti beni yılmaktan koruyor.
Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.

Selamlar. :)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@ataruh

Bursa çekirdek kadrosu da sonuna kadar sana ve eşine güveniyor, inanıyor. Hem de tüm ağırlığıyla (gramlarıyla :) )

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@ataruh

ataruh beycigim, epey bir toz yuttum oralarda da :D o yuzden bence transit gecmeniz cok iyi bir fikir :D guneyi falan cidden bosverin (vaktiniz kisitli oldugu icin) o vakti hindistanda harcamak isteyeceksiniz, emin olun

Ahmet Rasid Taleban'in ve sonrasinda da Cihat'in yazari, Afganistan konusunda ender eksperlerden birisi :) Cok degerli bir gazeteci/yazardir, bolgedeki asiret dengelerini birinci elden tanir/bilir, eger Orta Asya politikasi ilginizi cekiyor ise bulunulmaz bir nimettir :)

Evi de cok sirin, karisi, cocuklari ve 2 golden retrieveri ile birlikte yasiyor, Pakistan'i gectikten sonra Rashid'in evine vardiginizda vahaya ulasmis gibi oluyorsunuz :)

Ama ona ugramadan once isterseniz kitaplarina bir goz atin!!! :)

NOT: O kadar kirli ve giden turiste fazla sunacak bir seyi olmayan (yuzeyde) bir ulke icin olmazsa olmaz yapilmasi gerekenleri mutlaka yapin!!!

1. Buz gibi taze nar suyu icin
2. Yerel tanidiklar sizi gece acik olan mutton tikkacilara gotursunler, sedirler uzerinde oturun, yiyin, arkasindan da Pakistan usulu kahvenizi icin
3. O kadar kirliligin icerisinde oto sanayicilerin atolyelerinin onune koyduklari tenekeler icerisindeki sardunyalarin mutlaka resmini cekin :) o cicekler benim icin hep imkan olsa her insanin bir cennet bahcesinde yasamak istediginin kaniti oldu aylarca :)

böCek

Daimi Üye
Tepki
98
ataruh ( soner ) abi ile tanışma fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum ve byle bir ekibin web sitesini yapacağım içinde ayrıca mutluyum

bu mükemmel bir tur olucaktır inş hiçbir aksilik çıkmaz kazasız belasız bitirir dönersiniz bizde grur duyarız

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@böCek

İşte turumuz için en büyük destek.

Çünkü gönülden,

çünkü karşılıksız,

çünkü ben ne katkı yapabilirim sorusuna bir cevap olarak düşünülmüş,

çünkü bize inanıyor, güveniyor,

çünkü bu turun yapılamaması ihtimalinin günlük yaşamı durduracak bir şey olmadan ( kaza, büyük hastalıklar, kayıplar vb. ) % 0 olduğunu farketmiş,

çünkü destek arayışımızın sadece maddi olmadığının farkında,

çünkü gerçekten bisiklete dair heyecanları var,

çünkü neden batıya değil doğuya gittiğimizi hissediyor, ...

Sevgili Böcek, emeğini, sanatını, vaktini, ve bilgisini bizim için değerlendirecek.

Nasıl teşekkür etsem, ne desem, ne yapsam az gelir.

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
tek kelime ile harika. duygulandim! hayata dair guzel farkındalıklar bunlar!

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Tosyalı

Kesinlikle öyle sevgili Çağrı.

Yolculuk daha başlamadan çok eğlenceli olmaya başladı. :)
Yeni dostlar kazandık bile.
Göreceğimiz
4 ülke,
onlarca din ,
yüzlerce dil,
binlerce renk,doku, tat, festival,
milyonlarca insan
daha var.

Düşünebiliyor musunuz daha neler olacak.

? ? ? ? ? ? ? ?

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
of of of ne iyi. inanir misin kendim geziyormuscasina zevk aliyorum yazilanlardan, planlananlardan. dusundukleriniz ve tahmin ettiklerinizle karsilasacak olmaniz cok keyifli olacaktir. guzel surprizler yasayacaginiza eminim. bu arada ses kayit cihazi aliyor musunuz yaniniza?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Tosyalı

Elbette inanırım Çağrı.
Çünkü sen benzer bir arayışta olsan ve destek bulsan bu seferde ben sevinirim . :)
"Rüya bir yolculuk olacak." Bu kadar kısa yazarak bile anlatılabiliyor.
Ses kayıt cihazı yerine, kamera taşıyacağız. Dvd ye yazan bir alet alabilirsem, bulabilirsem. :) Çok sayıda cd doldurarak döneriz diye düşünüyorum.
Ses kayıt cihazını günlük tutmak açısından yazdığını düşünüyorum. Çok da harika olur tabiki. Ancak kurşun kalem ve bir defter ile idare edeceğiz sanırım.
Malzeme listemdeki en temel şeyler hallolduktan sonra belki onlarada sıra gelecek.

Selamlar.

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
tespitin dogru; kesinlikle ruya bir yolculuk olacaktir.

evet gunluk tutmak acisindan ses kayit cihazindan bahsettim. kalem kagitla inan cok zor oluyor ve zaman kaybi oluyor. gerci deneyimin vardir, bilirsin. gectigin heryeri, her ufak ayrintiyi yazmak icin durmak zor. fakat kayit cihazina fisildamak oldukca kolay. ayrica gezi suresince rastladiginiiz degisik sesleri de kaydetmek cok iyi bence. bu bir kalabalik sesi, yerel sarki soyleyen bir insan sesi veya dini ayin sesleri olabilir.(dusunun ki bir yabancinin tr.de ezan sesini kaydetmesi guzel bir olaydir.) sonucta bu seslerii bir daha duymaniz az bir ihtimal. kacirmak olmaz diye dusunuyorum. ve bu kayit, gezi bitiminde en kucuk ayrintiyi bile hatirlatacaktir sizlere. tabi o, bu derken oldukca masrafli oluyo. umarim ona da cantanizda yer verebilirsiniz. gorusmek dilegiyle. ;):)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Çağrı Tosyalı

Sevgili Çağrı sen anlatınca daha bir kullanışlı geldi gözüme. :) Diğer turlarımızda akşam yatmadan önce not tutuyorduk . ( gerçi Denizli - muğla - antalya turunda hem de son gün ben o defteri düşürdüm ama. :D ) Bu seferde öyle yaparız diyordum. Eşimde şu hatırlatmada bulundu şimdi.
Yabancı bir yerde olacağımız için yer ve kişi isimlerini ve diyelim şahit olduğumuz bir olyın ismini ve detaylarını akşama unutmuş olabiliriz. Mesela tanıştığımız kişi ahmet - mehmet olsa hatırlarız ama syahtupndi gibi bir şey olursa unuturuz. Bu açıdan önerin daha kullanışlı gelmeye başladı bize.
Alabilirsem elbette kullanacağım , hata mp3 alırken kayıt yapılabileninden alırsak . İkisini bir arada kullanmış oluruz.

Tur ilerledikçe şarkılar azalır, kayıtlar artar. :) Dönüşte hiç şarkı kalmaz. :)

@Çağrı Tosyalı
Seninle daha önce bahsettiğimiz o dayanıklı, su geçirmez çantalardan bir alabilsek. :) Ben içine neler neler sığdırırım görme gitsin.!!!:)
Ama şu an tık sesi bile yok.

Teşekkür ederim.
Selamlar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
HİNDİSTAN
• Amritsar – Julundur
• Julundur – ludhiana
• Ludhiana – Ambala
• Ambala – Panipat
• Panipat – Yeni Delhi
• Yani Delhi – Moradabad
• Moradabad – Rampur
• Rampur – Baraily
• Baraily – Tihar
• Tihar – Shahjahampur
• Shahjahampur – Sitapur
• Sştapur – Utar Paradesh
• Utar Paradesh – Ayedha
• Ayedha – Basti
• Basti – Grakpur
• Gorakpur – Navtannwa – Nepal sınırı

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
NEPAL

Nepal Sınır – Sidharthanagar
Sidharthanagar – Lumbini
Lumbini – Sidharthanagar
Sidharthanagar – Butwal
Butwall – Bhratpur
Bhratpur – Katmandu ( Araç ile )
( Namce Bazar – Luka – Kala Patar Treking )( Burada yol yok zaten :) )
Katmandu – Bhratpur
Bhratpur - Pokhara
Pokhara – Sınır

Hindistan da yolculuğumuz tekrar devam edecek ....