Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Havuç ile Turunç

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Havanın güzel olmasına rağmen bugün sabah pek bi isteksiz kalktım yataktan. Aman geç kalmayım diye apar topar bi şeyler atıştırıp giyindikten sonra fırladım evden. Sabah 8.45’de Gazi Ünv. kampusüne vardım. Başladım milleti beklemeye. Dakikalar geçtikçe sinirlenmeye başladım. Erkut’u aradım geliyor musun diye. Yok ben gelmicem bugün, uyuyordum ne güzel demesin mi iyice delendim. Bir de gidip Güdak önüne bakıyım dedim orada da kimsecikler yok. Alla alla noldu bu millete yahu? Niye kimse yok derken 2-3 kez mekik dokudum girişler arasında. Ancak kimseyi göremeyince 45dk.lık bekleyişime son vererek eve dönmeye karar verdim. Yüzüm düştü, o kadar da hazırlandım bunun için mi diye…

Madem çıktım evden altımda bisiklet tek başıma Eymir’e gidip yatıyım gölün karşısında keyif yapıyım dedim. Ama bugün orası çok kalabalıktır diyip çıktım Konya Yolu’na. İstikamet Bilkent. Madem ki Erk bugün uyumak için geziyi sattı ben de onu uyutursam ne oluyum diyerek Bilkent’e gittim. Hemen bir tel açarak ‘Erk ben Bilkent Real’deyim. Hadi çabuk gel!’ diyip otoparkta dolanmaya başladım. Baktım güvenlikçi cins cins bana bakıyor. Bisikleti çekip oturdum bir kenara…

Ne yapalım derken, kahvaltılık bi şeyler alıp güzel bir yere gidip keyif yapmaya karar verdik. Ne de olsa yarın Kızılcahamam gezisi var, çok yormayalım kendimizi dedik.
    Çok amaçlı işlevsel kasklar bu sefer de market sepeti görevini gördü hahaha…

Odtü’de göletin kenarına gidelim diyip vurduk turuncuları toprak yollara… Bu rampa The Fray’den how to say a life adlı şarkı olmadan nasıl çıkılırdı bilmiyorum. Hava da bir sıcak bir sıcak. Bir ara kalbim ağzımdan fırlıcak zannettim.

İşte o meşhur bugi bugi patikasının başlangıcındayız.

Aman da aman şeker şiiiii… Bir de onlara yavaş derler, alakası yok baya bir izledim.

Ve işte yerken inanılmaz zevk aldığımız soframız.

Erk’in Banu Alkan pozu. Yahu benim niye böyle pozum yok. Bu işte bir gariplik yok mu? Oradakinin benim olmam gerekmez miydi?

Turuncu Kardeşliği… Turunç (nam-ı diğer Tranj) ile Havuç’un koyu muhabbete daldığı an.

Höööyt dedik. Bize de yer açın bakem. Ne kaynatıyorsunuz orada? Hahaha

Erk, ‘Kevs avatarlık bi foto çek bakalım’ diyince çöküverdim yere.

Bu şirin kız çocuğu Duru bisikletleri merak edince gel bakalım senin de bi fotonu çekelim diyip elinden tuttuğum gibi getirdim. Biz onları çektik onlar da bizi…

Koca alanda gidip Erk’in arkasına niye saklandıysam hayret bi’ şey. Sanki tamamen kapatabilecekmiş gibi bir de hahahaha…

Odtü’den çıktık eee şimdi eve mi gidicez. Saat çok erken hadi gezmeye devam diyince rotayı Eryaman’a çevirdik. Göksu o kadar kalabalıktı ki bulduğumuz çimlere yayıldık. Erk’in mutluluğu yüzünden belli.

Yahu biz niye Real’den erik almadık diye söylenirken Göksu’ya gidince ilk iş markete gidip erik almak oldu. Bu arada Erk ile ilgili bir koz daha elde ettim. İçi burkuluyor erik yerken, yüzünü buruşturup duruyor hahaha çok komik…

Bisikleti hafif ya tüm gün bana artislik yapıp durdu. Yahu ben eşek gibi taşırım kral gibi yaşarım diyorum ama anlatamıyorum ki. Neymiş yükledikçe yüklüyormuşum, bisikleti ağırlaştırıyormuşum amaaaaaaaan…

Göksu’dan çıkıp Harikalar Diyarı’na geçtik.

Madem ki Sincan’a geldik sabahtan beri gözlüğüm yok karizmam yok diyen Erk’in gözlüğünü alalım dedik. O eve çıktığında mahalledeki çocuklar etrafıma toplandı. Beş dakikada o kadar çok şey sordular ki hızlarına ben bile yetişemedim gerisini siz tahmin edin.

Abla o kafandaki şey ne? Ne işe yarıyor? Ben de takabilir miyim?

Abla sen burada mı oturuyorsun? Ne için geldin? Niye böyle giyindin?

En son hadi bakalım çocuklar geçin bakalım karşıya fotonuzu çekiyim sizin diyince ellerinden kurtuldum. Ama inanın çok içten, çok şeker şeyler. Erkcim fotoları çocuklara ulaştırmak da senin görevin, söz verdim ona göre…

Veee işte böyle bir turun daha sonuna geldik. Haftalardır turuncudan başka renk mi yoktu? Dost dedik bağrımıza bastık, arkamızdan vurdu, gitti turuncuya boyattı diye yüklendiğim Erk ile barış imzaladım. Artıkım turuncu kardeşliği var. Yaşasın turuncu! Yaşasın Turuncuseverler!.. Hahaha akın akın yayılacak bu cart renk sevdası göreceksiniz. Neymiş öyle siyah, füme, gri yaw. Tarafik şenlensin şöyle oh beee…

Bugün 90 km. yol yapmışım. Eve nasıl döndüm bilmiyorum. Çok sıkıldım trafikten. Yol git git bitmiyor, pedal bas bas bisiklet gitmiyor. E tabi bu kadar zorlayıp dizi de yorunca yarınki Kızılcahamam gezisi de yalan oldu. Ona üzüldüm. Neyse kısmet değilmiş. İnşallah bir daha ki sefere ben de orada olucam.

Allah’a ısmarladık…

Bülent ÖZER, nuriaktürk ve goxelkurt bunu beğendi.
  2. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sabahtan akşama kadar eğlenbce dolu, keyif dolu, spor dolu bir gündü. 4 saatten fazla bisiklet üstünde kalmışız. Ben keyifçi değilim derdim hep antrenman yapamıyoruz diye ama, keyif yapmanın tadı da bir başkaymış...

Çok teşekkürler Kevser emeğin için. Bu güzel gün için de ayrıca teşekkürler.

Havuç Turunçla buluştu, kaynaştı.. Arkadaş oldular pek sevdiler birbirlerini. Ama Havuç'un performansı çok iyiydi :O Nice turlara Kevscim...

KevSerSeri bunu beğendi.
  3. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    güzel bi gezi olmuş
    yaşasın turuncu

4. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Keyifli bir gezi olduğu belli :) Havucu sabah gördük forumda şimdi de yollarda :)

5. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de teşekkür ediyorum Erk bu güzel gün ve sabahın köründe uyandırıp seni yanıma kadar getirttiğimde olmaz demediğin için. Hoş ben oraya kadar gelmişken ben gelmiyorum desen bundan sonraki yaşantını garanti edemeyebilirdim hahaha...:D

Hadi bakalım hem yeni bisikletin hem de keyifçi tayfaya katılımın hayırlı uğurlu olsun... ;)

Yaw o kdr güzel şey söyledin söyledin sonunda niye Havuç'un performansı iyiydi dedin. Bak ayıp ettin şimdi. Ben ve Turunç da çok iyiydik bi kerem hıııh...:cool:

6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    çok güzel olmuş kevser havuç ile turuncu güzel bir ikili oluşturmuşlar :)

KevSerSeri bunu beğendi.
  7. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    kevser ankarayı sen toparlıyosun gibi:) ama bu sefer yalnız bırakmışlar seni yinede güzel bir gezi yapmışsınız teşekkürler resimler için.......

KevSerSeri bunu beğendi.
  8. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    çok güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.

KevSerSeri bunu beğendi.
  9. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    hehe çoçuklar çok şirin:in: , hele benzer soruları bizlerede sorduklarında cevaplar vermek için buyrun bilgilerinizi ve uygun kelimeleri toplamak için başlayın cabalamaya:D :D ...güzel bir günün aktarımını bizlerle paylaştığınız için teşekkürler..

KevSerSeri bunu beğendi.
  10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Erk ve Kevs,
    Çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Bende şöyle kafa denki bir arkadaş bulsam değmeyin keyfime. Ama hayırlısı olsun.
    Yemek sofranız harika yanlız. Birden içine dalasım geldi. :D

Paylaşım için çok teşekkürler..

Sevgiler...

KevSerSeri bunu beğendi.
  11. Erhan ÖZETÇİ

Erhan ÖZETÇİ Kıdemli Üye

Seviye:
    Kevs erk bisiklet aldı onun gazı var adamı neree çeksen gelio bisikleti denicem die ama sana noluo manyakk ona uyulurmu cortlatmışın heryerini işte ama çok kıskandım ben yokum die bi ara erkutu benim için düşür nazar deydiii aaaaa deriz :)

12. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Hahaha bak bu mümkün olabilir. Artis sinir etti zaten beni. Ben yatmışım çime erik yiyorum huzuru bulmuşum etrafımda akbaba gibi dolanıyor hadi hadi kalk diye. Etrafta atmaya kıyabilecek bişi olsa kafasına nişan almıştım da bulamadım...

Ha bu arada gazı veren bendim yaw. Odtü'den sonra yurda dönüyüm dedi. Benim de hiç eve gidesim yok saat çok erkendi. Akşam dönmeye alışmışız ya. N'apalım nereye gidelim derken hadi Göksu diyince asıldık pedallara. İki gaza gelen adam yan yana çok tehlikeli hakikaten. Bak benim diz cortladı yine. Gerçi siz iki deli manyak daha tehlikelisiniz ya neyse... :D

13. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Resim ve paylaşım için teşekkürler . Bizde o anı yaşamıs gibi olduk .. sürükleyici bi anlatım olmus ;)

14. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Her ikinizide kutluyorum. Dostluk ve kardeşlik adına.

Süper ötesi bir gezi yapmışsınız. Erkutun bisiklette yakmış ortalığı, ama turunç renk, ilk seninki olduğu için, seninkinden sonra geliyor herhalde:D .

Paylaşım için çok teşekkür ediyorum. kendinize iyi bakın.

Sevgi ve selamlarımla.

15. klavyem3

klavyem3 Aktif Üye

Seviye:
    o yorgunluktan sonra harika bir menü seçmişsiniz.

16. Fatih - MFG(+)

Fatih - MFG(+) Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok samimi ve içten bir gezi olmuş. Her ikinizi de canı gönülden kutlarım.

İstanbul'dan kucak dolusu sevgiler.:p

MFG(+)

17. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir seyiri harika denecek bir betimleme ile sunarak,bizlerle paylaşman çok güzeldi teşekkür ediyorum.Her ikisinin de kerdeşliği fotoğraflara mükemmel yansımış.Yüreklerinize saglık.Pes etmeyen mücadeleci yanına hayran kaldım hep böuyle güzel ve verimli kalman dileklerimle.
    Yüregimö ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olara bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

18. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    güzel gezinizi bizimle paylaşarak, baharı yaşattığınız için teşekkürler. diziniz için geçmiş olsun.

19. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Kevser güzel bir bisiklet günü yaşamışsınız. Seninle pedal basmak büyük bir keyif olsa gerek. Nüktedan kelimeler, fotojenik pozlar, güzel fotoğraflar.

İşte BİSİKLET DOSTLUĞU..
    İstanbula geldiğinde seninle pedal basmak kısmet olmadı . İnşallah bir başka zamanda buluşmak üzere sevgi ve Selamlar.

20. trinitrotoluen

trinitrotoluen Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kews walla kıskandım bende be ıstanbulda hava çok güzel bende gezmek istiodum burda ya keske getırseymısım bısıkletı :(
    artık ankarada gezerız yıne napalım bana bak yazın gelcez hep beraber dımı ıstanbula :)

Erk olm o erık yerkenkı halın ne yüzünü ekşiticen sadece vücudunu yamultmayacan :D