Havalı Tüfek

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
Ben 2-3 yıldır havalı tabanca kullanıyorum. Hatta geçenlerde ekol es66 aldım. Havalı atıcılık için tüfek daha güzel ama dezavantajları yüksek. Şehirlerde atış yapacak yer bulmak çok zor. Bide yaylı olunca her seferinde kur felan zor iş. PCP tüfekler iyidir ama onlarda şehir içinde çok tehlikeli. Bu arada sanırsam 1-2 yerde daha yazmıştım forumun; kesinlikle hafife alınacak şeyler değil bu havalı silahlar. Geçenlerde yaptığım bi atış kazasından sonra bunu daha iyi anladım. Silahınızda mermi olup olmadığını veya içinde gaz olup olmadığını bilmediğiniz durumlarda kesinlikle sekecek bi yere veya bi canlıya doğrultmayın. Eğer dolu olduğunu biliyorsanızda sadece hedef doğrultusunda silahınızı kaldırın ve ateşleyin. Gerçekten büyük iş açabilir başınıza. Dikkatli olmak lazım. Ayrıca kanunlarda havalı tabanca ve tüfeklerin taşınmasında bulundurulmasında kısıtlama yok. Fakat açık şekilde dolaştırırsanız elinizde( tüfekler içib kılıfsız) 200 lira ceza yersiniz. Ve x-ray bulunan yerlere girmenize izin vermezler. Eğer alacaksanızda iyi bir araştırmadan sonra alın. Elinize aldığınız tüfeğin sizinle bütünlüğü ve istediğiniz özellikler dahilinde olmasına dikkat ediniz.

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Abdullah Hakkı
Sayın Hakkı
Almayı düşünüyordum biliyorsun, sırf bu tehlikeler yüzünden vazgeçtim. Şimdi yolda giderken biri sollar, makas filan atar sıkıveririm kafasına :D

osman çelik

Aktif Üye
Tepki
36
Bence havalı tüfek hayvanlara veya etrafa rastgele atılmadıktan sonra güzel bir şey bizimde var ama şişedir, tenkedir bunun gibi yerlere atış yaptığım için ben bu zamana kadar hiç bir zararını görmedim.
Hemde zevkli oluyor yani:)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Niyazi ALTUN

Abi bende gamo cfx royal alttan kurmalı var bir tane o 5.5,bir tane diana 1938 üretimi eski ama çok etkili bir tüfeğim var o 4.5,birde hatsan mod var oda 6.35,bunların haricinde bir tane zoraki hp 01 müsabaka silahı ve blow marka dandik bir havalı silah olmak üzere toplamda 1 silah 3 tüfek olarak 5 ayrı silah kullanıyorum.Ayrıca silahlarım 4.5 ama zoraki hp 01 muhteşem bir şey.275 m/sn çıkış hızı sunuyor :)

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@M.Burak KARADAĞ

Burak kardeşim anladığım kadarı ile sende benim gibi yaylı sistem kullanıyorsun.Pcp ler zaten tehlikeli ve fiyatlı olurlar gerek yok bence.
Hatsam mod demişsin mod kaç modeli?
Zoraki hp 01 müsabaka silahı güzel bir silah bende kullandım.
Zorakinin azami menzili 225m/sn olması lazım ama sendeki farklı bir modeli midir?

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi hatsan mod.125 tüfeğim.Namlu çıkış hızını dalgınlıkla yanlış yazmışım 225 m/sn olacak :)
Ayrıca abi bilmiyorum gereksiz masraf tehlikeli falan diyorsun ama pcp ilk fırsatta alacağım.Kullanımı çok keyifli.Her seferinde kur at derdi olmuyor.Zaten ben çoğunlukla köyde,arada birde poligon da kullanıyorum.Bazen pikniğe giderken götürüyorum.Ama pcp olursa atışlar çok daha keyifli oluyor.Arkadaşınkini ödünç aldım kullandım.Muhteşem oluyor.Bir kullan seninde bütün ön yargıların kırılacaktır bence :)

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

ydrm

Üye
Tepki
3
kaliteli bir pcp silah olduğunda hiç sorunsuz kullanırsınız pcp nin özelliği sıfır tepme ile mükemmel atışlar yapabilmektir ben şu an AA S410 XTRA kullanıyorum ingiliz malı harika bir silah google den araştırın bu işin en uç noktası 100 mt de 5 atış tek delik yapan arkadaşlarımız var bu silahla kesinlikle maddi imkanlar içinde kaliteli bir pcp alınıp ömürlük kullanılması taraftaraıyım illaki yaylı deniyorsa 4.5 cal hw 97 k -5.5 cal diana mod 54 bunlar için tabikide dampa şart bu silahların en büyük avantajı kaliteli olduklarından her daim müşterisi hazır burdan link veriliorsa şu siteleri araştırmalarını tavsiye ederim
(link)
(link)
bu sitelerde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz fakat havalı silah alınacaksa kendini kanıtlamış markalar alınır uzun yıllar kullanılır olmadı ikinci el olarak satılır bu sitede gördüğümüz gibi kaliteli bisikletler sorunsuz ama ucuz olsun dediklerimizin fiyatı sorunları ile kalitelinin fiyatını geçebiliyor geliri düzeyi düşük bir arkadaşınız abiniz olarak tek kelime ile birkere al uzun yıllar kullan

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi peki evanixletle alakalı ne düşünüyorsun?Benim hayalimde yatan silah 475 m/sn namlu çıkışlı bir evanix hunting master.Ne dersin kullananlar varmı?Nasıl bir tüfek?

ydrm

Üye
Tepki
3
@M.Burak KARADAĞ

evanix güzel silah fakat mühimmat seçiyor ağır pelet kullanırsan sonuç iyi oluyor. ağır pelette fiyatça yüksek, pelet sarf malzemesi olduğu için ucuz pelet kullanan silahları düşün derim ama düşünecek olursan forumda ikinci el 1000 lira civarı alınabilir sıkılırsan aynı rakamlara satabilirsin verdiğim 2 link dede üyeliğim var bak incele alacağın kişiyle irtibata geçebiliriz selamlar:)

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@ydrm

Abi ilgin için sağol.Şimdi bisiklet alıyorum onun için param yok. :D
belki seneye.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
(link) arkadaşlar tüfeğimin resimlerini koydum yorumlarınızı bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ilhanbey

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
Stoeger X20 Suppressor 5.5 almayı planlıyorum. tavsiye edermisiniz ?

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
bende havalı tüfek değil gerçek tüfek var :) çift kırma 1980 filan heralde dedem tavşsan domuz vb.lerini avlıyordu bunla ben de şimdi dayımla kuş filan vuruyoruz ancak kurşunu pahalı 1tl :) küçük kuşlara değmiyor.

Samet SERTER

Forum Demirbaşı
Tepki
264
Arkadaşlar benimde bu spora karşı bir aşkım var.Yeni bir havalı tüfek almak istiyorum.Limit olarak 200-300 arası birşey.

• Beğen
Tepkiler: ilhanbey