Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Havalı maşaya kaç psi hava vurulmalı yada başka bişe ?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    arkadaşlar. havalı maşaya kaç psi hava vurmak gerekir.
    yada kiloma göre değişir mi.
    70 kiloyum ben. mevcud vurulması gereken hava kiloya göre artar yada azalırmı yoksa sabit hava basıncı varmıdır.

edit: maşamın markası bu
    Rock Shox Reba RL, 1 1/8", Poploc

2. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum BR ye fazla takılma..Bisikletin üstüne bin 100mm oldugunu dünürsen %25 kadar iceri girmesi gerekiyor..Bu uyumu saglayabılırsen sorun kalmaz...İyi performans alırsın..Bende havalı kullanıyorum MTB hastasıyım..Bu sekılde iyi performans alıyorum 62 kiloya uygun bar bastım kıyasladım yine aynı performsnsı aldım..Bu sekılde halledebılırsın

3. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Üreticilere göre bisikletin üzerine oturulduğunda maşanın esneme mesafesinin %20 si içine çökecek kadar hava basılması gerekiyor. Akıllı uslu kullanıyorsanız bu tavsiyeye uyarak hava bastığınızda sorun yok, gayet konforlu kullanırsınız. Fakat aslında basılacak hava bisikletin kullanım şekli ile de alakalı. Aksiyonu seviyorsanız %20 çökme mesafesi kalacak şekilde hava bastığınızda aşırı yumuşak oluyor, kaldırımdan inerken bile maşa dibi görüyor. Bu yüzden ben 90psi ile kullanıyorum (Suntour Epicon, 70 kiloyum) Üzerine oturduğumda neredeyse hiç çökmüyor ama kullanımda yerine göre %90-95 e kadar çöktüğü oluyor, aksiyon için daha aşağısı kurtarmıyor.

4. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Masanizin uzerinde bu degerlerin yazili oldugu bir cizelge olmasi lazim.

Benim Rock Shox SID Team masamin uzerindeki cizelgede, 63-72 kg. araligi icin 100-115 psi degeri oneriliyor. Siz de bu degeri olcut kabul edebilirsiniz.