Havalı maşa esneme sorunu

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
sevgili arkadaşlarım, sayın büyüklerim, bisikletimden söktüğüm raidon maşamın bazı problemleri var. Bu problemler şahsi kullanımımda çok önemsenmeyeceğim şeyler fakat maşayı satmayı düşünüyorum. Hem ticaret anlayışıma yakıştırmadığım için hem de alacak kişiyi mağdur etmek istemediğim için sizlere danışmak istedim.
Maşaya yüklendiğimde kilit mekanizması kapalıyken(kilitliyken) 2 cm gibi bir esneme yapıyor. Bunun normal olduğunu duymuştum fakat kilit mekanizması açıkken de 6-7 cm gibi bir esneme yapıyor. Ayrıca fotoğrafını yükleyeceğim parça yerinden çıktı. Bu vida benzeri mekanizmayı hiç kullanmadığım için ne işe yarar bilmiyorum. Amortisör için hayati bir işlev midir ? Yokluğu bir problem midir öğrenmek istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum...
(link)

Scudo

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Yok mu gerçekten hiçbir fikri olan.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
yoksa beni protesto mu ediyorsunuz :)

Tepki
40
Bisiklet
Mosso
hocam Reboun ayarının plastiği düşmüş, önemsiz bir ayrıntı bence çünkü reboundu orta bir ayar yapıp ellemem daha, onu da alan arkadaş alyan anahtarla yapar kendince. esneme sorunu için de bence maşanın bakıma gitmesi lazım, kilit mekanizması bozulmuş belli ki :)

• Beğen
Tepkiler: Harun ÇEVİK

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
demekki protesto etmiyorlarmış :)

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Hala yardım bekliyorum

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1. Sorunuz olan esneme problemi kilonuza uygun hava basılmadığından eksik hava basıncı [psi] değerinden kaynaklanıyor olabilir büyük olasılıkla.
2. Sorunuz olan kayıp parça rebound ayarı yaptığımız aslında maşaya bağlı alyan anahtar.Ölümcül bir eksik değil sürekli ayar yapılan bir kısım olmadığından ben maşamın üzerinde taşımıyorum çekmecemde duruyor.Büyük olasılıkla 3 numara alyanın uzun tarafını içine sokarak ayar yapabilirsiniz.Yokluğu bir problem yaratmaz belki alan arkadaş ufak bir fiyat kırabilir.

(link)

Kayıp parçanız linkteki ürün istiyorsanız sipariş verebilirsiniz.Ürünü biraz daha araştırıp farklı bir siteden belki daha uygun fiyata bulabilirsiniz.Benim ilk karşıma bu site çıktı.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@Uğur Sabuncu Tam da o belirttiğiniz parça hocam. Dediğiniz gibi eğer alyan anahtar yerini tutuyorsa pek de gerek yok öyleyse. Peki kilitli iken 2 cm içeri kaçması sizde de var mı?

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşanın toplam yaylanma mesafesinin %15 ile %20 sinin içeride kalması olması gereken zaten.Benim çok ağır arazi sürüşlerim olmadığı için şuan %15'de yani 1.5 cm içeride kalıyor 10 cm lik maşamın.

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Son bir kez daha yorum alayım garanti olsun :)