Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

havalı maşa bakımı yardım

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Batuhan.Altay tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan.Altay

Batuhan.Altay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    selamlar yeni aldığım trek elit 8.5 te rock shox recon modeli havalı maşa var. daha öncehavalı maşa kullanmadığım için bakımı nasıl yapılır hiç bilmiyorum. yardım ederseniz sevinirim. :)

2. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha önce havalı maşa kullanmadıginizi söylediğinize göre muhtemelen bu şekilde bir bakımda yapmadınız tabi. Aslında eliniz bu gibi işlere yatkınsa pek sorun olmaz ama daha önce maşa bakımı yapmadıysaniz bi kere daha düşünün derim ;) bu arada maşanın içine koyacağınız yağ 5 numara olmalıdır. Bakım yapmaya ilkin yağı bulmakla başlayın bence. Aksi takdirde daha yoğun bir yağ kullanırsanız maşanız gerektiği gibi çalışmaz, istediğiniz gibi tepki vermez yani. Burası önemli bir nokta. Gerisi biraz temizlik ve gerekirse o ring dediğimiz contaların değişiminden ibaret. Yok ben uğraşamam derseniz de, servisler bu konuda yardımcı oluyorlar zaten ;)

Batuhan.Altay bunu beğendi.
  3. Çağatay TURHAN

Çağatay TURHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bence hiç kurcalama cok bilgin yoksa sorarak olmaz birinden görmen lazım ve de masanın bakıma ihtiyacı oldugu kanaatine nasıl vardın

4. Batuhan.Altay

Batuhan.Altay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    maşanın bakıma ihtiyacı yok sadece bilgi edinmek amacıyla sordum teşekkürler