havalı korna

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
yapma bee...
hakkaten yapma yani..
bizim buralarda var bi kaç kişide..düzeneği inceleme fırsatım olmadı zira korna sesini duyunca aklım fikrim yörüngesini şaştı..kalabalık kaldırımlarda yada trafie kapalı caddelerde yayaların arasında kamyon kornası gibi ötüyor..

cidden yapma sen bu korna işini..

ben her o korna sesini duyduğumda kendilerini hayırla yad ederim..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Valla yazmayacaktım ancak dayanamayacağım, dayanamıyorum.
Geçtiğimiz günlerde ben yaya iken yanımdn geçen 2 bisikletli çocuk bu kornalardan kullanıyorlarmış, biri aniden bastı ben bile bir an irkildim ama asıl sinirimi bozan, yanımda bebek arabasında uyuyan bebeciğin bir anda uyanıp korku içinde ağlamasıydı. Çok samimi söylüyorum, eğer bisikletli olsaydım o çocukları yakalayıp kendime yakışmayacak tüm davranışları teker teker sıralardım. :boese157: Bir sağ bir sol şeklinde... :boese157:

Mesajımdan rahatsız olan herhangi bir üyemiz var ise özür dilerim, ancak o anki sinirim, o bebeciğin hali tekrar gözümün önüne geldi, inanın sinirden ellerim titriyor...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

hakkaten hoş değil...
bana denk gelirsen seni de hayırla yad ederim ;)

havası batsın...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166

Merhaba Değerli arkadaşım anlaşılan sen bu korna işini bayağı ciddiye almışın,,

Gel sen bu işten vazgeç,Böyle guzel camia nın içine girmişin,ögrenmek için çok faydalı bilgilerin bulunduğu nacizane bir ailenın içersindesin,modıfıyeni başka kompenantlarda dene daha fayda görürsün sağlıcakla kal...;)

Rahatsızlık seni nasıl rahatsız ediyorsa, Başkalarınıda rahatsız etme.....

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
itiraf ediyorum, çocukken yapmıştım ben :D oto sanayinden bir arabadan sökülmüş korna almıştım.. bisan eldorado bisikletim vardı.. kornayı orta göbegin hemen üstüne kelepceyle tutturmuştum. uzun ince pompayı da maşanın yan demirine bağlayıp honnnnnk honnnnnk diye diye dolaşmıştım bayağı. :p ama cocukluk işte.. ne salakmışım diyorum kendime. şimdi asla yapmam

nicaleus

Aktif Üye
Tepki
23
Kardeşim hiçbirşey umrumda değil desen bile bisikletinin estetiğin düşün bir kere.
Onu takacaksın,takınca bisiklet zaten deli arabasına benziyor.
Kaldı ki birçok insanı rahatsız edeceksin, ne bileyim insanlar işe gidecektir dinleniyorlardır,çocuğu uyuyan ev vardır, en önemlisi yaşlı insanlara vereceğin rahatsızlık...
gel bu işten vazgeç derim,bir çok insanın senin için iyi(!) dileklerini almadan....

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bugün gözüme çarptı sordum, 15-20 YTL ye bu kornalardan satılıyor. Ancak satan adam bile "Önce satıyorum, malum ekmek kavgası işçiyiz çalışıyoruz ama ardından da basıyorum kalayı" diyor. Alan razı ama satan bile razı değil anlıyacağınız...

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Tepki
88
Arkadaşlarımızın görüşünden sanırım şöyle bir sonuç çıkarabiliriz : bu kornaya kim "havalı korna" demişse halt etmiş. :)

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Tepki
88

Bence balon "havalı korna" dan daha "havalı" :p
En azından kendi halinde uçacak kadar "havası" var. :)
"Havalı korna" nın "havası" batsın :)

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Şöyle şirin bir havalı korna takarsan kimsecikler rahatsız olmaz.
Yıllar önce heves edipde aldığım havalı + borulu kornam,
FOOONNNKKK :eek:
sesi yerine
fiiiinnnt :)
gibi bir ses çıkarıyordu.
Rengi tutmadığından dolayı yeni bisikletme takamadım.

http://img405.imageshack.us/img405/9682/kornam8rv.jpg

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Daha sonraları aldığım daha şirin kornamı da köpeğim yemişti :D
Şimdilerde ise ses kalitesi güzel olan eski usül zil arıyorum.

http://img444.imageshack.us/img444/1284/cicikornam8pn.jpg

yavuzk

Üye
Tepki
10
havalı korna uzun yol için ideal olabilir zira arabalar bazen bisikletleri farketmiyor.