Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Havalı korna yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Koray06 tarafından paylaşıldı.

1. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selamlar, bildiğiniz üzere klasik ikaz zilleri olsun elektronik ikaz zilleri olsun pek işe yaramıyor ülkemizde. Çocukluk günlerimiz de büyük abilerimizden görürdük. Tır (çekici) ya da kamyonlar için olan Havalı kornayı bisikletin ön maşasına monte ederlerdi küçük el pompası ile de bu havalı kornayı kullanırlardı. Ülkemiz trafigi'nde böyle bir ikaz ekipmanına ihtiyaç duydum. Nereden temin edebilirim var mı bileniniz ? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

2. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletçilere gidip havalı korna derseniz verirler havalı korna dediğinizde anlamayıp küçük kornalardan getirirseler pompalı olanlardan deyin anlarlar :D Bende var trafikte işe yarıyor ama bazen yetmediği yerler olabiliyor

3. ugur_beldeyama

ugur_beldeyama Üye

Seviye:
    bütün bisikletçilerden bulabilirsiniz ama ses daha çok çıksın derseniz teker şişirmek için olan pompalar var ondan alın derim.

4. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. Her nedense bu tüm bisikleçilerde bulunduğunu söylediğiniz malzeme mahalle aralarında yıllardır bisikletçi olan amcalarımda da hi yok. Ankara da YİBA çarşısını falan gezeyim bir de . Umarım bulurum. Bisikletin görselini bozuyor hatta deli aracına çeviriyor bazen çevreye rahatsızlık verebiliyor ama trafikte biz iki tekerlileri de kimse ya görmüyor ya da duymuyor. Birileri üzerimizden geçmeden uyarabilmek istiyorum. Eğer temin edebilirsem fotoğraflarını eklerim.

5. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
  6. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çoğu bisikletçilerde bulunan kornalar çocuklar için satılan 3 renkli uyduruk kornalardır. Yukarıda Cüneyt arkadaşımızın verdiği linkteki korna en etkilisidir.

7. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    arkadaşım senin dediğin korna satılmıyor normalde. satılanlar arkasında plastik sıkacağı olam amatör şeyler. senin kendin yapman gerekiyor o kornayı araç parçaları satanlarda veya hurdacılarda kamyon-minibüs korna uçları satılıyor(bisiklette tekerin oraya monte edilen). sen ne kadar güçlü olmasını istiyorsan ona göre bikaç tane alacaksın ve ona görede kaliteli bir pompa alıp kornaların uçlarını pompanın hortumuna hava almayacak şekilde bant yardımıyla bağlayacaksın. sonra onu bisiklete monte edip maceraya atılıcaksın. :)

bol şans

8. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Amacım o zaten. Bu güne kadar macerayı bana yaşatanlara karşı anlık bir macera yaşatmak :) Bakalım reaksiyonları ne olacak. Tekrar teşekkür ediyorum. Öncelikle Cüneyt Yayla güzel bir ürün önermiş onu deneyeceğim, olmazsa sanayi ye uğrama zamanı gelmiş.

9. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Koray06 bunu beğendi.
  10. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ahsen teşekkürler arkadaşım, temin ettim sistemi kurdum 25-30 km şehir içi ana arterlerde yol kat ettim. Trafik polislerinin önünden geçerken bile kornayı kullandım beklentilerimi karşılamasa da tatminkâr geldi. Bunun dışında bisikletimin tüm görselliğini yok edip deli işine çevirdi diyebilirim. bu yüzden büyük hevesle başladığım bu işi kornayı bisikletimden söküp rafa kaldırdım. Yine dikkat kesileceğiz, yer yer sinir olacağız ama şeklimiz de bozulmamış olacak.

11. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    :) kafana koyup yaptığına sevindim. dediğin gibi zaten bu iş çocuk işi . en fazla 15 yaşşındaki arkadaşlar takıyor oyun olsun diye. bazende büyük apaçiler de takıyor. tabi küçük bir dilim sevip takan abilerimizde vardır ona bişey diyemem ama profesyonel görüntümüzü bozmamak lazım. çıkarmakla iyi yapmışsın;)

Koray06 bunu beğendi.