Havalı dedik! İşte benim havalı oyuncaklarım

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Yahu sende de yok yok ha! Ne adamsın yahu ! Her telden çalıyon :) Bravo. Kutluyorum.

Scudo

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Madem konu hortlamış :) Buda benim efsanem.

http://img535.imageshack.us/img535/6987/05052011842640x480.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1285/05052011844640x480.jpg

http://img638.imageshack.us/img638/3707/05052011843640x480.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/7816/05052011845640x480.jpg

Normal silahlı kişiye bile kafa tutarım çünkü beni hiçbirzaman yarı yolda bırakmadı. 25 metreden sıfırlama heryere çakarım acayip ayar çektim. Yarışmalara katılmıyorum.

Umarex firmasının yapmış olduğu bire bir modellerinden biri. Bildiğiniz Walther CP 88 in bire bir modeli ağırlık ölçü filan herşeyi aynı.

Ağırlık : 1040 gr
Hız : 110 m/s bendeki altın kaplama saçmalarla test edenlerin yalancısıyım 138 m/s ye çıkıyor :)

Eğer kamp da filan taşıcakasanız ve caydırıcılık olsun derseniz ve ruhsatla uğraşmak istemiyorum ama zor durumlarda kendimi savunmak istiyorum diyorsanız. Biraz da cebiniz iyiyse birebir modelleri tavsiye ederim ama yok sadece atışı iyi olsun görüntüsü önemli değil derseniz GAMO nun güzel modelleri ve teknik servis desteği var.

Birde küçük bir not: Ben 17 yıllık sporcuyum 10 yıl yakın dövüşle uğraştım ve güvenlik görevlisiyim. Öyle silah taşıyan yok efendim kendine güveni olmayan adamdır filan laflarını lütfen bırakalım. Bizde barış istiyoruz kardeşlik istiyoruz ama malesef sokaklar bunu dinlemiyor gerçek dünya çok farklı ben çıplak elle 5 kişiye dalarım ( nasıl çıkarım tabi ayrı konu :) )ama karşındaki emaneti çıkardımı taekwondo ya da WT hak getire :)

Ayrıca silahımı son vidasına kadar söker bakımını yapar tekrar toplarım :)

Ve hatırlatmakta fayda var Silahı şeytan değil arkadaşlar biz dolduruyoruz. O yüzden havalı, tüplü yada barutlu farketmez. Silahla içiçe olan herkesin silah taşıma kurallarını bir bir okuyup ezberleyip uygulaması gerekir. Yoksa son pişmanlık fayda etmez. Saygılar

Tepki
7
arakadaşlar, havalı tabanca almaya karar verdim ama kurmalı ve co2 tabanca konusunda hala kararsızım.
ilk tabancam olacak. bütçem de 150-200 lira. . sorunsuz ve keyifli bir başlangıç için sizin tavsiyeniz ne olur?
co2 tabanca olarak, beretta elite2 ve baby desert eagle
kurmalı olarak da gamo p900 modelini düşünüyorum. .
sizin fikriniz nedir?

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Hayrettin kardeşim. 150-200 e çok güzel GAMO lar var CO2. GAMO bu işin liderlerinden. Ayrıca teknik serviside var yatak aşınmalarında filan rahatlıkla yedek parça bulabiliyorsun. Ben hem caydırıcık olsun hem de elim gerçek silah ağırlığını unutmasın diye 1:1 lisansli model aldım o da haliyle biraz pahalı olabiliyor ama senin dediğin fiyata aynı performansta gamo alırsın hiç bişey değişmez. Gerçekten çok etkili ben bile ilk aldığımda o etkiyi beklemiyordum. Yalnız tüplerde 60 atış dediğine bakma 40 atıştan sonra performansı düşmeye başlıyor o da yeter de artar zaten.

• Beğen
Tepkiler: hayreddinuslu
Tepki
7
@Ayhan Cihangir

teşekkür ederim ayhan kardeşim. .
bu arada senin walther da çok güzel gerçekten. .
gamo, marka olarak benim de hoşuma gidiyor ve güzel modelleri var. .
bu arada kurmalı tabanca tecrübeniz var mı?

• Beğen
Tepkiler: Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Çok sağol :). Kurmalı tabanca bir arkadaşta denemiştim. Çıkış hızları CO2 ler kadar var ama pratik değil. Tek atış, doldur tekrar at. Ayrıca benim denediğimde boyut olarak biraz büyüktü, küçükleri satılıyordur belki. ama bana pratik gelmedi ve görüntü olarak hoşuma gitmedi o yüzden karbon aldım. Çünkü 8 atışıda vakit kaybetmeden yapabiliyosun. Buda sana dışarıda ve doğada hayvan v.b saldırılara karşı koyabilmeni sağlıyor. Burak' da kurmalı var aslında resimde gördüm, onun tecrübesi vardır daha iyi bilir.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Foruma çok sık girmiyorum kusura bakmayın :)
Bende birde umarex tüplü var.Seri atış için 8 grup çalışmak için tabiki tüplü en iyisi ama uzak mesafelerde nokta atışı yapmak için kullandığım zoraki harika bir silah.Nokta atışı yapmayı seviyorsanız kesinlikle zorakiyi öneririm.Fiyatı 300 lira civarı ve müsabaka silahı.Ama kullanmaktan en keyif aldığım silahlardan biri.Namlu çıkış hızı 4 pumpta 250 m/sn oluyor.Ki bu havalı tüfeklerde bile kolay kolay ulaşamadığınız bir hız.
Tabii tercih sizin.Eğer ben seri atış yapacağım derseniz tüplü bir silah ama yok ben uzak noktalara (red dot ta kullanabilirsiniz) atış çalışacağım derseniz (bahsettiğim mesafe 100 metre ve üstüdür 180 metreye kadar) kurmalı ve özellikle de marka olarak zorakiyi öneririrm. :)

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Bak o konuda haklısın. Ben 25 metreden noktalıyorum ama mesafe arttıkça kısa namlu olduğu için sapmalar çoğalıyor. Ama 25 metrede savunma amaçlı iyi bir uzaklık tabi soğukkanlı olunduğu sürece, malum hafif bi el titremesi 25 metrede baya bi açılıyo :). Senin 250/ms de havalı bir silah için çok iyi bir rakam hatta ona çelik paraşüt takıcan delmediği yer kalmaz :) ama işte tek atış olduğu için accelerate i düşürüyo. 15 yaşlarında Hatsan ın 5.5 luk havalı tüfeği vardı ve çok büyük ve çok ağırdı ona dürbünde takmıştım ama sonradan taşıması bi dert oldu aşırı ağır olduğu için doğada hiç zevk vermedi. Hayvan öldürmeyi sevmediğim için hiç bi hayvana da sıkamıyordum, sonunda sattım tabi.

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:)
Zaten paraşüt atıyorum :)
Harika bir delicilik sağlıyor.4.5 mm olmasına rağmen.Öneririm gerçekten.Abi bu arada Kütahyadan gözüküyorsun? neresinde oturuyorsun ne işle meşgulsün ?
Ben bundan önce kütahyadaydım (1.5 sene önce) Murat Irmak abiyi falan tanıyorum ama seninle tanışma fırsatımız olmadı hiç?
Üniversite falanmı?

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Yok değil dostum. Merkezdeyim. Hilton güvenlik. Tabi sen görmemişsindir artık 1 yıl oldu açılalı :) Buralara gelirsen uğramadan gitme tatil bile olsam gelirim birşeyler ısmarlarım :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ayıp ettin abi :) gelirsem uğrarım illaki numaranı kaydettim :) bisiklet alacaktın sedona yada kron arıyordun aldıysan eğer tür bile yaparız :)

Samet Horasan

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
b'Twin
Silahlar gerçekten güzel.:)
Hatsan almayı düşünüyorum bende ilerde.
Silah benim için çok büyük bir tutku...:)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Gidelim Alper abim bir ara ayıp ettin ;)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Konuya bakıyorum , sonrada avatarına...Max payne gözümde canlandı xD Makineler çok sexi merakım var ama bisiklet ağır basıyor...Dart mart ile idare ediyoruz :D Stress atmak için birebir bence bu cihazlar :Skull-175

• Beğen