Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava soğuk. DOSTLARIMIZI! unutmuyoruz değil mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Malum kar yağışı İstanbulda bastırdı, genelde de ülkede havalar soğuk..

Bu gece İstanbul'da Hissedilen Sıcaklık -10 Derece olacaktır.
    Gözünüze takılan bir evsiz var ise Lütfen 0212 455 13 00 nolu hattan İBB'ye Veriniz. Ya da ücretsiz 112 telefonunu arayarak ihbar edebilirsiniz..

Kar her yeri kapladığı için sokak hayvanlarıda yemek bulma konusunda sıkıntılı. Evinizde artan yemeği apartmanınızın önüne ya da site girişlerine bırakabilirsiniz. Pencere ve balkon pervazlarına ekmek dilimleri koyup kuşlarıda besleyebilirsiniz.

Duyarlı davranacağınıza eminim.. Çok teşekkürler..

2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Eğer imkanınız varsa eski kullanmadığınız havlu yada bezleri bir kolinin zeminine serip yağmur almayacak bir köşeye bırakın. Özellikle yavru kediler için hayati olacaktır.

3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu anlamlı hatırlatma için teşekkür ederiz...

Tolga Ayla bunu beğendi.
  4. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tolga hocam size nasıl teşekkür edilse az. su zamanda yapılacak en güzel seyi yaptınız ve bu konuyu actiniz..

bugün evdeydim, kahvaltı yapmadan önce ekmeğimden bir parca bölüp balkona serpistirdim, artık alışmış birkaç serçemiz var belki de cok var da bize aynı geliyor :), zaten hava da bozuk nasıl yediler görmelisiniz. kahvaltımı onlarla paylaştım anlayacağınız, ne büyük mutluluk..

az once de evdeki işi gücü bırakıp asagi indim, herney nasıl kar, kıyamet...sitede uzun süredir büyümek icin caba sarfeden bir köpek yavrumuz var, artık kendini kurtardı diyebiliriz.. ona yiyecek birseyler götürdüm. kurnazlığıyla bizi bu zamana kadar oyle sasirtti ki simdide yerinde yoktu. umarım korunaklı biryerde kendini idare edebilecek durumdadir. ama bilir ki onu düsünen ve yemek getiren birileri var..

sokaktakilerin, kimsesizlerin isleri gercekten cok zor...

Tolga Ayla bunu beğendi.
  5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Özellikle evsizler için verdiğim telefon numarsını foruma yazmadan önce bizzat test ettim,

Hadi olmadı mutlaka 112'yi arayın..

Küçük dostlarımıza gelince, dikkat edin bu soğuk havalarda buldukları sıcak yerlerden hiç çıkmazlar ta ki çok mecbur kalmadıkça, o da yemek içindir. Hele yavruları olanlara çok dikkat etmek gerekir.

Bizim mahallede köpek besleyen bir amca var, bugün O'nu güzel bir dille uyarıp köpeciğin kulubesini biraz daha sağlamlaştırdık.

Deniz, Doğu Biçer ve Salih Manavoğlu bunu beğendi.