Hava çok sıcak ise; el değmemiş doğal ortamda serinlemek lazım :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında uğurcan gültekin tarafından paylaşıldı.

1. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Uğurcan abi selamlar :) Forumda birkaç yerde arabayla Karadeniz turunda olduğumuzu yazmıştım :) Bugün bir yere gittim ve o yolları görünce aklıma ilk olarak siz geldiniz oğlunuzla birlikte :) Çok uzatmadan yer hakkında ufak bir bilgi veriim :)

Rize, Çamlıhemşin ilçesini geçtikten sonra bir yol ayrımı var biri Ayder Yaylasına diğeri ise Zilkale'ye ayrılıyor. Biz Zilkale'ye sapıyoruz. (Ayder'de mutlaka görülmeli) Zilkaleyi geçtikten yaklaşık 3-4 km sonra beton bir köprüden geçip sağa dönüyoruz ve 10-20 metre ilerledikten sonra Palovit Şelalesi diye bir yol görücez, o yola sapıyoruz :) Bu yolda arabayla geldiyseniz, arabanız 4x4 değilse ilerlemeniz çok güç, nitekim biz baya bir zorlandık, arabanın altını vurdura vurdura Palovit'e kadar çıktık :) Bu yol MTB kullanıcıları için harika diye düşündüm çünkü %100 olarak doğayla iç içesiniz, telefon çekmiyor, bir tane insan yok. Patika bir yoldan gidiyorsunuz ve 2 tarafınızda da yeşilin her tonu var :) Sonunda da muhteşem bir şelale manzarası :) Eğer ki yolunuz Karadeniz'e düşerse ve bisikletiniz yanınızda olursa burayı not alın :) Görmediyseniz mutlaka görülmesi gereken yerler gerçekten :) Aşağıda da Palovit Şelalesinin bir fotoğrafını veriyorum. Hava yağmurlu olduğu için pek iyi çıkmadı ama napalım :)

Saygılar..
    Görüşmek üzere...

2. Öner İLKME

Öner İLKME Yeni Üye

Seviye:
    MTB bisikletlerin hakkını vermişsiniz yerinde kullanmışsınız çok beğendim herşeyi ile çok güzel bir tur yapmışsınız kutlarım...

uğurcan gültekin bunu beğendi.
    uğurcan gültekin

uğurcan gültekin Kıdemli Üye

Seviye:
    rizenin bu kısmını değil ama başka yerlerini pedalladık. fotoğrafa bakınca offf uleyn offff dedim:)
    her yer yeşil yerde toprak görülmüyor ciğerlerin açılıyor kendini daha bir zinde hissediyorsun değilmi sevgili kardeşim:) haa birde o nefis koku, suların o çılgın sesi. offf karadeniz offff.
    sağol tamer 2 yıl önceki hatıralarımı canlandırdın eksik olma kardeşim.

selam ve dua ile

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ne demek abi, keşke Rize'ye kadar gitmişken buralarıda görebilseydiniz :) Doğasıyla kendine hayran bırakan bir yer gerçekten, umarım bir gün oralarıda pedallayabilirsiniz :)

Görüşmek üzere.. :)

uğurcan gültekin

Seviye:
    ömür biter yol bitmezki tamerim. inşaallah tekrarı nasip olur :)

selam ve dua ile

6. Mehmet Emin Şenyiğit

Mehmet Emin Şenyiğit Üye

Seviye:
    Ne kadar güzel bir tur olmuş.. hele o berrak su içimi coşturdu. paylaşım için teşekkürler.

7. Hasan Seçkin

Hasan Seçkin Üye

Seviye:
    Arkadaşlar devamını bekliyoruz. Memlekette hala el değmemiş güzellikler varmış. Teşekkürler.

8. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uğrucan bey tek kelime ile harika, Mtb Ofroad mı denir, Mtb safarimi denir bilemedim.Pedallarınıza sağlık, bize güzellikler yaşattınız, daldım gittim, bir an için bende keşke o suya sizinle birlikte atlasaydım diye iç çektim.Malatya dan çok selamlarımızı ve saygılarımızı gönderiyoruz.Kaskınız takılı yolunuz her daim açık olsun

9. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Uğurcan Bey, oğlanla yine harika bir tur yapmışsınız, tüm paylaşımın için teşekkür ederim. Oğlunla, senin ayaklarınıza sağlık.

uğurcan gültekin

Seviye:
    offroad safari asfalt macera yarışı(yön bulma;) ) ne ararsanız var o gezide zaten amacımızda MTB binebilmekti. bu yüzden olabildiğince zorlaştırdık yolumuzu.:in: biz bisiklet severler birbirimizin hayallerini yaşarız değil mi :)
    Malatya ya yürekten gönül dolusu selam ve hürmetler. bu arada sizin doktor hikmet abiyede ne kadar benziyorum ben yahu :)

selam ve dua ile

uğurcan gültekin

Seviye:
    eyvallah hocam ,
    yolcu, yola sevdalı, yoldaşı eşsiz, yol kenarında destekleyenlerde naif ve güzel bakanlar olunca; sizin harika dediğiniz bu tur ortaya çıkmış oldu. bu saç ayaklarının tek biri eksik olsa gezi olmaz, olsa bile tadı olmaz:in:

selam ve dua ile

Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.